PDA

View Full Version : Чувствам се не на място, трябва да променя нещо.



The Rainbow Girl
04-19-2017, 21:02
Здравейте, сега ще ви разкажа една история и ще съм ви много благодарна, ако ми дадете съвет. Така първо аз съм на 15 години и съм 8 клас, в ново училище с нови хора, вече от половин година съм в това училище и все още не чувствам никой като най-добър приятел. Не знам това нормално ли е според вас, още да не си намерил добър за вас приятел в такъв период от време? Преди 2 месеца бях много добра приятелка с едно момиче, но тя си хвана гадже от моя клас и ми заби нож в гърба, даже вече си мисля и че ме мрази. Така де, не ми пука за нея вече, но става въпрос за това, че се чувствам самотна. Искам да има повече с кого да си говоря. Аз съм от онези срамежливите хора, които не говорят много за себе си и гледат да не правят гадно на никого. Много бих искала да премахна тази срамежливост от себе си, защото именно тя ме спира да се запознавам с нови хора и въобще да бъда такава, каквато съм. Определено трябва да излизам повече не само в училище, просто да се забавлявам. Все още не съм си имала гадже и въпреки, че повечето ми приятелки са си имали, смятам за нормално аз все още да нямам. Та въпросът ми е какво трябва да направя, за да премахна тази срамежливост, да не се чувствам толкова неудобно, да имам приятели и същевременно те да ме харесват?

JDeel
04-19-2017, 22:02
Ако зора ти е да изглеждаш по-cool в очите на другите... моля ти се.... Това само тийнейджърите не осъзнавате колко е глупаво :)

Това с приятелката и ножа в гърба е точно по сценарии. Момичетата са така. Първо са си най-добрите приятелки на света, уж завинаги... докато едната не си хареса някой или кой знае какво. И хоп, в един момент не могат да се гледат. Песни има за това. Вероятността да не се случи така сигурно е по-малка от 10% :)

Ако искаш да си по-нахакана (но заради себе си!), не виждам друг начин освен да действаш смело. То е до опит. Ако просто тихо си седиш в ъгъла няма как магически да се получи.

Гаджета, гаджета... все ще си хванеш някой ден. После ще се разделите, рев и сълзи. После друго гадже. После пак, и пак. А това че еди кои си съученички вече имат гаджета (или поне така изглежда) си е отново типично тийнейджърски "проблем" (в кавички, защото на практика не е проблем). Прекалено много се влияете от мнението на другите. Но няма правило според което всички при навършване на 13 да си хващат гаджета. Когато стане, не може всички заедно.

Ако тийновете можехте да сте малко по-непукисти за мнението на околните, щяхте да сте много по-щастливи :) Аз едно време бях задръстеняка на класа и това естествено много ме е тревожило. Сега като си спомня, иде ми да се върна назад във времето и да си шибна един шамар та да ми се завърти главата :)

Просто прави каквото ти харесва без да нараняваш останалите (и себе си), и всичко ще е наред ;)

glitterheart
04-21-2017, 19:31
Здравейте, пише авторката, защото получи проблем със стария си акаунт и си направи нов. Благодаря за подробния съвет и ще направя всичко възможно, за да бъда щастлива! :)