PDA

View Full Version : Самозащита



Bulldog
04-22-2017, 13:20
Кое е по-добре за самозащита нож или сгъваема палка?

prosto_chovek
04-22-2017, 15:26
крав мага

anonymous908491
04-22-2017, 15:40
тухла в чантичката, бръснач под езика или шило в задника
пък видят ли те как тръгваш да си вадиш нещо от дупето
даже няма да ти се наложи да се защитаваш

Bulldog
04-22-2017, 17:21
Въпросът ми е кое е по-добре нож или телескопична палка

pe6oskeiborda
04-22-2017, 17:40
нож разбира се щото от ножа ще умре или поне ще му отрежеш червото и ще стои в болница доживот
а с палката само ще го удариш по главата и ще падне
само че като стане на следващия ден ще те набие
пък с нож си защитен даже от роднините му щото ще си скрит в затвора

haritov
04-22-2017, 18:43
според справедливия български закон трябва да се защитиш с оръжие като на нападателя демек ако 20 мъже изнасилват жена ти с голи ръце и ти ги напълниш с гумени куршуми влизаш в затвора защото си длъжен да я браниш с голи ръце

YoungBloodZ
04-23-2017, 18:30
според справедливия български закон трябва да се защитиш с оръжие като на нападателя демек ако 20 мъже изнасилват жена ти с голи ръце и ти ги напълниш с гумени куршуми влизаш в затвора защото си длъжен да я браниш с голи ръце

Ако тия 20 мъже имат оръжия от бъдещето аз как ще защитя жена си?

haritov
04-23-2017, 19:12
Ако тия 20 мъже имат оръжия от бъдещето аз как ще защитя жена си?

с налъми

междудругото това важи и за полицията та ако извадя сабя срещу полицай как той би се защитил срещу мен?

anonymous908491
04-23-2017, 20:08
междудругото това важи и за полицията та ако извадя сабя срещу полицай как той би се защитил срещу мен?

няма да му трябва да се защитава, куката директно ще умре от смях

Iphigenia
04-24-2017, 12:51
Хехехе.

Dwyd96
04-24-2017, 17:56
пък с нож си защитен даже от роднините му щото ще си скрит в затвора

:D Измях се :D

До автора: Не ходи на престрелка с нож... :D

dimitar_ak
04-25-2017, 08:23
Най-добрата самозащита е да избягваш конфликти. За целия си живот ми се е налагало да нося оръжие само по време на военната си служба. Никога не ми е трябвало.

AnarchyBoy
04-25-2017, 10:33
с налъми

междудругото това важи и за полицията та ако извадя сабя срещу полицай как той би се защитил срещу мен?

Мм по принцип е така, ама не точно.. Интерпретираш нещата буквално.
По скоро си го представи като "каква щета може да ми нанесе оръжието" Сиреч на сабя/ятаган/меч/мачете/ножове/бомби/стъкла/огнестрелни оръжия/сяк'ви остриета и прочие, се вади пистолет. Вече колегата си преценя каква е степента на агресия и степента на обществена опасност от оръжието в ръцете ти и има избор, пълнителя със стоп патрони или с бойни.
Дали се използва е друг въпрос. Но първо ще умрът от смях.
А на тъпи предмети като бухалки, палки, крак от маса, стол и прочие се вади палка.

haritov
04-25-2017, 11:38
Давам ти гаранция че мога да изпреваря усмивката на полицая до степен че да заплаче
Просто като ми види оръжието ако въобще успее ще е къано

anonymous908491
04-25-2017, 18:06
Давам ти гаранция че мога да изпреваря усмивката на полицая до степен че да заплаче
Просто като ми види оръжието ако въобще успее ще е къано

харитов самурая
ама няма толкова ниски самураи
нито толкова дебели самураи
та не казвай на японец, че си самурай
и той като куката ще умре от смях

Iphigenia
04-25-2017, 18:14
харитов самурая
ама няма толкова ниски самураи
нито толкова дебели самураи
та не казвай на японец, че си самурай
и той като куката ще умре от смях

Спри да го обиждаш. :(

anonymous908491
04-25-2017, 18:18
Спри да го обиждаш. :(

и ти ли си ниска, дебела и си пяла в хора ?

AnarchyBoy
04-25-2017, 19:11
харитов самурая
ама няма толкова ниски самураи
нито толкова дебели самураи
та не казвай на японец, че си самурай
и той като куката ще умре от смях

:lol:

AnarchyBoy
04-25-2017, 19:16
Давам ти гаранция че мога да изпреваря усмивката на полицая до степен че да заплаче
Просто като ми види оръжието ако въобще успее ще е къано

Не казвам, че в школата имаш упражнения с непълно разглобен Макаров (стандартно снаражение) 16 патрона (в кутийка),
2 пълнителя ( 2 по 8 ) и 4 мишени от 20/15/10/5 метра (а почваш на 30 метра от 20та метра та общо 50 метра) и колеги включително и аз сме го правили 4/4 4/4 4/4 4/4 за ~ минута, но го казвам. Не знам колко си бърз, ама при разглобен пистолет и боеприпас извън пълнителя ти правя 16 убийства за под минута, както искаш го смятай. :)
Рекорда е 37 секунди, преди 5-6 години. Момчето в момента е в СОБТ.
Ако искаш Самурай Джак да си, като те види някой с тоя меч ще се сцепи да ти се смее..
О и впрочем, при незареден пистолет в кобур - се произвежда точен инстинктивен изстрел за под 1 секунда. :) За простите умове (това значи, да си откопчае кобура, да си вдигне пистолета, да свали предпазителя, да го зареди да се прицели и да произведе изстрел. Пак. ПОД 1 СЕКУНДА. :D )

Iphigenia
04-25-2017, 20:17
и ти ли си ниска, дебела и си пяла в хора ?

Не знам каква ти е представата за ниска и дебела и дали се вписвам в нея, но в хора никога не съм пяла, мога да те уверя.

anonymous908491
04-25-2017, 20:26
Не знам каква ти е представата за ниска и дебела и дали се вписвам в нея


http://prikachi.com/images/297/9105297A.jpg

тва си ти, не знам даи и на снимката си

Iphigenia
04-25-2017, 20:45
тва си ти, не знам даи и на снимката си

Хохохо, не позна, опитай пак.

anonymous908491
04-25-2017, 20:48
по-грозна ли си

Iphigenia
04-25-2017, 20:51
по-грозна ли си


Много съм грозна, ще се явявам на конкурс за грозота и мисля, че ще спечеля.

anonymous908491
04-25-2017, 20:53
Много съм грозна, ще се явявам на конкурс за грозота и мисля, че ще спечеля.

пробвай на конкурс за най-космати топки
и там имаш шанс

Iphigenia
04-25-2017, 20:54
пробвай на конкурс за най-космати топки
и там имаш шанс

Защо винаги гледаш от собствената си камбанария.

anonymous908491
04-25-2017, 20:54
Защо винаги гледаш от собствената си камбанария.

ми тръгна ли да гледам от чужда, ще стигна в твоето положение
и ще трябва да се лекувам от шизофрения

Iphigenia
04-25-2017, 20:56
ми тръгна ли да гледам от чужда, ще стигна в твоето положение
и ще трябва да се лекувам от шизофрения

Така ли, колко често мислиш за мен.

anonymous908491
04-25-2017, 20:57
Така ли, колко често мислиш за мен.

много си грозна, опитвам се да не е често

Iphigenia
04-25-2017, 20:59
много си грозна, опитвам се да не е често

Това ме устройва идеално, хохохо.

anonymous908491
04-25-2017, 21:09
Това ме устройва идеално, хохохо.

пък аз си мислех, че си ме блокирал/а
още преди 20 поста

Iphigenia
04-25-2017, 21:10
пък аз си мислех, че си ме блокирал/а
още преди 20 поста

Чаках да ми напомниш, хохохо.

anonymous908491
04-25-2017, 21:12
Чаках да ми напомниш, хохохо.

да ти напомням, че трябва да направиш нещо, което заявяваш, че правиш и няма как да видиш напомнянето, ако е вече направено това, за което аз ще трябва да напомням

haritov
04-26-2017, 02:43
Не казвам, че в школата имаш упражнения с непълно разглобен Макаров (стандартно снаражение) 16 патрона (в кутийка),
2 пълнителя ( 2 по 8 ) и 4 мишени от 20/15/10/5 метра (а почваш на 30 метра от 20та метра та общо 50 метра) и колеги включително и аз сме го правили 4/4 4/4 4/4 4/4 за ~ минута, но го казвам. Не знам колко си бърз, ама при разглобен пистолет и боеприпас извън пълнителя ти правя 16 убийства за под минута, както искаш го смятай. :)
Рекорда е 37 секунди, преди 5-6 години. Момчето в момента е в СОБТ.
Ако искаш Самурай Джак да си, като те види някой с тоя меч ще се сцепи да ти се смее..
О и впрочем, при незареден пистолет в кобур - се произвежда точен инстинктивен изстрел за под 1 секунда. :) За простите умове (това значи, да си откопчае кобура, да си вдигне пистолета, да свали предпазителя, да го зареди да се прицели и да произведе изстрел. Пак. ПОД 1 СЕКУНДА. :D )
и викаш аз ще извадя ножа от 100 метра хубаво да ме видиш че да прецениш ситуацията
вместо когато сме на една ръка разстояние да го забия още с ваденето

AnarchyBoy
04-26-2017, 08:06
:lol: нали беше меч... за нож е друго.. Има си джудо водещи техники, само като замахнеш и толкова силно ще удариш земята и ще пуснеш ножа, че ще се чудиш какво стана ?!?!


Виж ся има колеги и колеги.. Някои са там само да обладават банкомата всеки месец, други са професионалисти. ;)

haritov
04-26-2017, 17:34
:lol: нали беше меч... за нож е друго.. Има си джудо водещи техники, само като замахнеш и толкова силно ще удариш земята и ще пуснеш ножа, че ще се чудиш какво стана ?!?!


Виж ся има колеги и колеги.. Някои са там само да обладават банкомата всеки месец, други са професионалисти. ;)

и Бойко Борисов няма шанс пред вашето джудо :D в реална ситуация нещата са много различни повярвай ми

относно до спора кой кой има само един начин да разберем

иначе имам въпрос какви щети имаш право да нанесеш ако те нападне някой според оръжието

anonymous908491
04-26-2017, 19:07
и Бойко Борисов няма шанс пред вашето джудо

банкянския олигофрен го пребиваха като куче
Карамански така го беше наритал, че повече от 20 години тоя свиркаджия не смее да ми стъпи в квартала
даже след като през 2001 главен секретар го направиха, пак не посмя да се покаже, с 20 човека охрана не смее да се появи
големия каратист поучи прякор прани гащи, щото и жените са го млатили като чувал, толкова страхливо шубенце е

AnarchyBoy
04-26-2017, 20:13
и Бойко Борисов няма шанс пред вашето джудо :D в реална ситуация нещата са много различни повярвай ми

относно до спора кой кой има само един начин да разберем

иначе имам въпрос какви щети имаш право да нанесеш ако те нападне някой според оръжието

Тука няма спор, живееш в някакъв филм тотално дисконектнат от реалността.

По закон, трябва да отвърнеш с по-малка или същата сила (щета), което означава, че ако по време на службата някой стреля по мен имам право да отвърна на огъня (с добавката от ЗМВР, че не трябва да го убия.), ако обаче в същата престрелка, аз бивам прострелян (АБСОЛЮТНО ДИРЕКТНА ОПАСНОСТ ЗА ЖИВОТА) мога и в главата да се прицелвам.
Важна е личната (и на съдията) преценката. Моята лична преценка и съвет от школниците (светила от СОБТ) Ако ти се извади нож, вадиш пистолет и го караш да го хвърли + задържане. Ако не спре и не показва признаци да спре, прострелваш в крака (обездвижваш) + задържане + спешна помощ. Ако Замахне/те наръга и нямаш пистолет (случва се) можеш да го разсипеш от бой, включително да му нанесеш тежки телесни повреди като чупене на крайници вадене на очи и прочие (имаш опосност за живота и нямаш друга опция за действие), ако имаш пистолет е ясно.. вече не те интересува в крака ли е, в тялото ли е. Или ти или той. Важен е и момента, имал ли си опция да се отдръпнеш/избягаш, извършил ли е престъпление (има такива, след които се стреля без предупреждение) какво му е психическото състояние в момента и т.н. и т.н.. Всички тези неща са решения и преценки случващи се за части от секундата от служителя/лицето и са с лична отговорност. ;)
За това в школите те карат да си знаеш правомощията не на изуст, а да са ти гравирани на черепа. :) За да вземаш бързо адекватни решения, не да се чудиш като махленска девица.

Законите са много гъвкави и са направени да могат престъпниците да лавират измежду тях.

AnarchyBoy
04-26-2017, 20:21
А не знам за джудото, но в школата аз съм тренирал ПЛЗ, полицейска лична защита.
Което е специално разработено за полицейски нужди и включва елементи от Джудо, карате, крав мага, кенпо, айкидо, муай тай, бокс, уличен бой (мма) и още бая. А специално на водещите техники се набляга и мога да ти кажа, че на един рожден ден точно преди 2 седмици ми се наложи да спирам рожденника да не си пребие жената (момчето е по здраво и високо от мен)
и точно с една такава "глупава" "водеща" техника, го повалих на земята, обездвижих и в последствие беше успокоен. Ако бях натиснал малко повече, ръката на човечеца щеше да се пръсне на 3 места. И три пъти по-голям от мен да е, пак ще падне като круша. Повярвай ми, казах ти има разлика от колега до колега, аз съм отишъл с амбиции за спец звената и съм тренирал усилено. имал съм и допълнителни модули тренировки. Ако искаш да те научът ще се случи. Преди можех да се бия , но влагах всичко на груба ярост и сила и дъш от песници, сега доста улегнах след тези тренировки и учения и мога да ти кажа, че съм доста уверен в бойните си умения, имайки предвид, че вече извън школата ходя на 2 различни бойни спорта. :)
и от "начинаещ" вече съм наравно с хора трениращи от години. Има ли желание има и начин. ;)

haritov
04-27-2017, 02:42
а не мислиш ли че по-скоро самия закон те поставя в опасност ако тоя срещу теб е някакъв който е тръгнал да убива

иначе аз пък съм фланкировач и хората които владеят хладното оръжие като мен в България се броят на пръстите на едната ми ръка

не знам какви бойни изкуства учиш но наистина мога да те направя на решето без да усетиш нищо и също съм много уверен в бойните си умения и има защо
както казах глупаво е да спорим в нета за подобно нещо но ако искаш продължавай

пп
фланкировач не е нещо от 19ти век