PDA

View Full Version : проблем със съучениците ми



hipnosis
04-23-2017, 18:21
Здравейте, хора.
Ще бъда кратка, макар че ми се иска да го разкажа на дълго и на широко.
11ти клас съм. От онези момичета, които имат страхотно внимание върху себе си и винаги са заобиколени от хора. Имам връзка от 2 години с прекрасно момче. Вкъщи нещата също са добре.
Това, от което не съм удовлетворена, е средата ми в училище. Израснала съм с хора 5-6 години по-големи от мен и имам мислене на доста възрастен човек... за разлика от това на съучениците ми, които се държат изключително детски, нелепо и спешно, че все по-често започвам да страня от тях. Бяхме една голяма компания от приятели, с общи интереси и желания. През последните 1-2 месеца обаче се вглеждам и осъзнавам как тези хора все още не са израсли за годините си.
Може би проблемът идва от там, че ги сравнявам със съучениците на приятеля ми ( той е в друго училище ), които са далеч по-развити за възсрастта си. С тях мога да седна и да си говоря с часове за неща, които моите хора ще започнат да ги вълнуват след 1-2 години (надявам се). Може пък проблемът да е в мен, че се дразня на действията и постъпките им. Не обвинявам никого. Но когато съм с/около тях, ставам изключително нервна и избухвам за най-малкото. Искам да се откъсна лека полека от тях, но как да го направя така, че хем да си запазим приятелските отношения, хем да не сме закачени един за друг ( както е сега ).
Често осъзнавам, че съм в отвратително състояние заради някакви случки в училище и "благодарение" на компанията ми. Но не ми се иска да продължавам. Готова съм да чуя вашите съвети и дори личен опит. Надявам се да е от полза.

anonymous908491
04-23-2017, 20:11
спри да се надуваш, овца
спри да се мислиш за изключителна, овца

NomNomNom
04-24-2017, 12:46
^
Без значение дали си наистина по-добра или пък не, реалността е че имаш интеграционен проблем.
Ако ще да имаш IQ 50 или 200, и двата случаи е проблем.
Факторът с по-големите може да се изравни до 18 , а може и да се задълбочи. Пожелавам ти първотж по-скоро.
И - дай шанс на хората. След 1-2г. Или повече. Може да се изненадаш приятно.

Iphigenia
04-24-2017, 12:51
спри да се надуваш, овца
спри да се мислиш за изключителна, овца

Смях в залата.

Действително не си длъжна да бъдеш с тази компания, прекарваш време с тях, защото така си подхранваш егото, проблемът е в теб, не в другите. Не е като някой да е опрял пистолет до главата ти и да те е накарал да общуваш с тези хора.

RapExotic
04-27-2017, 08:29
По-умния и интелигентен човек винаги намира тема за разговор с по-низшите от него, тъй като може да прецени нивото им. Обратното не е така - глупавия не може да разговаря на теми над нивото му. Сама прецени в кой е проблема.

slun4ice_90
05-02-2017, 09:56
спри да се надуваш, овца
спри да се мислиш за изключителна, овца

:D :D Много си лош...

belphegor
05-04-2017, 20:51
Папугай много лош!!! :D

По темата - не е задължително с хората в твоя клас да имате еднави разбирания.
Пази си разбиранията и си търси други хора, с които да общуваш.

BTW имам приятели в родния си град, с които сме били постоянно заедно преди 10-12 години. И се чудя как тия хора са си същите, правят същите неща кажи речи, а аз съм минал през какво ли не през това време. Виждам ги изключително рядко и нямам желание да ги виждам по-често. Но когато се видим си говорим и няма лоши чувства. Имаме хубави спомени заедно, усещаме се като приятели все още, въпреки че не е същото естествено.