PDA

View Full Version : Как да не влагаш толкова чувства ???



789789789
05-01-2017, 00:18
Имам проблем с превързаноста към хората...

Когато харесам някого наистина искам да го опозная и като видя,че поне има малко интересен започвам да задълбочавам нещата да се интересувам да споделям започвам да се привързвам

има едно момиче с което се запознах и я Харесах веднага, различна, интересна, забавна, красива....но започнах да се влюбвам в нея и постоянно да мисля за нея.., но заслужава ли си? Понякога мисля,че прекалявам "Нахалствам" и постоянно въпреки,че тя никога не ме е игнорирала или прочие.. ми става тъпо или дори се разстройвам и съм тъжен.. Как да разбереш да ли си прахосваш чувствата и времето за грешен човек.... Или как да не влагаш толкова чувства?

Имаше една ситуация от преди няколко дни когато нещо се беше случило с нея, виждах,усещах,че и има нещо, но не искаше да говори, опитах по-какви ли не начини да се опитам да и помогна с разговори, но тя не иска и не иска и да сподели и да говори.. и на края се разсърди и се нацупи :( След това разбрах след малко размисли,че наистина съм прекалил.. просто е искала да остане на спокойствие, а аз настоявах и настоявах да сподели :(

Как да спра да съм такъв Мил и чувствителен, хубаво е да мислиш за другия, но аз се привързвам доста и понякога това ми играе много лоша роля и се получава така,че Хората могат да ме помислят за глупав и балък...

Осъзнавам,че това е е наистина явен проблем искам да го спра и да не я мисля толкова, но стигне ли се до ситуация с момиче, аз просто изпитвам чувства които ме "обладават" и не мога да ги спра : (

Как да не влагаш толкова чувства ???

inewton
05-01-2017, 06:32
Според мен не можеш да се промениш. Просто си си такъв. Аз съм от тия дето прекалено много не се привързват. И аз не мога да се променя. Мисля, че егоизма е вроден. Няма как да го изградиш.

Necrologist
05-01-2017, 07:53
Според мен не можеш да се промениш. Просто си си такъв. Аз съм от тия дето прекалено много не се привързват. И аз не мога да се променя. Мисля, че егоизма е вроден. Няма как да го изградиш.

Ако няма кой или какво да те промени, много ясно, че ще си умреш егоист.

rymidallas
05-01-2017, 08:21
Хубаво е че ти пука за другите. Според мен не трябва да се променяш трябва да си такъв какъвто си.

inewton
05-01-2017, 09:02
Ако няма кой или какво да те промени, много ясно, че ще си умреш егоист.
Нищо не може да те промени. Единствения начин е да се обкръжиш с хора като теб. Другия вариант е да си живееш сам.

Necrologist
05-01-2017, 10:39
Нищо не може да те промени.

Никак не е така. Много неща могат да те променят.

belphegor
05-02-2017, 23:41
Няма нищо лошо да си мил и чувствителен.
Твоето обаче изглежда отстрани все едно нямаш личен живот или все едно твоят собствен живот е супер скучен и затова пренасяш целия си фокус върху другия човек. НЕ казвам, че е така, но така изглежда, това виждат и момичетата вероятно.
Имай си своя живот на първо място и още по-добре, ако той е интересен още преди да са се намесили интересните забавни и красиви хора в него.
Като ти си интересен и забавен ще можете да си подхвърляте топката - ти ще надникваш в нея, тя в теб и на двамата ще ви е интересно и забавно.
В момента за нея ти нямаш собствен характер и личност, защото говориш единствено за нея и това как се чувства и т.н.

789789789
05-03-2017, 00:54
Абе не говоря единствено за нея, дори тя по-често ме разпитва и е интересно... ;х За собствения живот нз може и да е скучен може и да не е.. зависи понякога е еднотипно, понякога се случва да пътувам често, на университета, работа,фитнес, ходя от време на време на кафе, диско,......... но за момента да си говоря с нея и просто да контактувам с такъв човек ми е Адски приятно.. ;х;х х

belphegor
05-03-2017, 22:13
Бро - живота ти не е интересен или скучен обективно. Някои хора намират семейството - жена деца за изключително интересен и готин начин на живот, други изпитват ужас от това. Аз примерно ако почна да говоря за това, с което се занимавам, мога да се отплесна така, че да не оставя мацката въобще да каже квото и да било, защото на мен това ми е страст и ми е интересно. Имам драйв да го правя.
Няма значение кво е - ако ще да пасеш крави на село, стига на тебе да ти е интересно и да си щастлив от това, това прави живота ти интересен.
Обаче ако нямаш нещо такова и единствено фокусираш страстта си върху момичета - няма да ти е готино. Ще намериш момиче, което ще го хареса това, но това значи, че тя ще е attention junkie. Ще се получи една драматична връзка и като се разделите ще останеш без смисъла и страстта в живота си и ще си мислиш колко хубаво ти е било с нея, без наистина да е било така.

Бахти филма измислих, надявам се да не ти се случва такова нещо, ама го виждам много често това.

Другия вариант е когато това, което правиш е важно за теб, по-важно от мацките поне. Тогава ще намериш такава мацка, която ще уважава личното ти пространство, но ще иска и тя да има такова. И това е по-добра основа за стабилна връзка без драми и глупости.