PDA

View Full Version : Несподелената любов и как да постъпя



victoria150
05-03-2017, 18:19
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години. За първи път пиша в този форум и ще съм ви изключително благодарна ако ми дадете съвет. Харесвам едно момче от моя клас вече около половин година. Не сме близки приятели, но доста често се прибирам с него и още няколко съученици след училище. Почти всеки ден се прегръщаме за чао и това са най-хубавите секунди от живота ми. Постоянно погледите ни се срещат, когато си говорим не спира да ми се усмихва и гласът му някак се променя-става по- тих и нежен. Преди няколко месеца ходихме на екскурзия, играхме на шише и ме предизвикаха да го целуна по бузката. Това е най- хубавото нещо, което ми се е случвало някога и всеки ден си спомням за този уникален момент. Винаги, когато го помоля за нещо го прави и, когато вижда, че се нуждая от помощ винаги се отзовава. Наистина е прекрасен човек, имаме общи интереси и е всичко, за което съм мечтала. Но въпреки всичко това, знам, че не изпитва нищо към мен. Та той почти не говори с мен. Ако имаше нещо щеше да се опита да се сближим, нали? Аз също се опитвам да се сближа с него, но когато не усещам, че и той го иска какво мога да направя? Много съм срамежлива, когато съм около него, ичервявам се и си глътвам граматиката. Направо ужас. Страшно много го ревнувам. Когато говори на друга, когато погледне или се усмихне на друга...И лошото е, че сме в един клас и виждам тези неща ежедневно.Ако можех щях да го забравя, но не мога. Имам очи само за него. И знам, че на края пак аз ще бъда наранената и отново зарди недподелрна любов. Как мислите, че трябва да постъпя? Струва ли си да се боря за него? Надявам се да не съм ви объркала с тази история, но самата аз се оплетох в мислите и въпросите си. Благодаря за отделеното време!

anonymous908491
05-03-2017, 18:22
Ако това е реалното ти име, помощ не ти е нужна, ние сме родени победители и другите трябва да се съобразяват с мен, понякога с нас, но винаги с мен

belphegor
05-03-2017, 22:03
Вики, аз виждам 2 варианта в това:
1. Пича има нещо към теб, но е дори по-срамежлив и затова не предприема нищо
2. Пича просто е мил към теб.
Ако се държи по същия начин и с други момичета - вероятно просто е мило добро момче.
Ако само с теб се държи така вероятно има нещо към теб.
И двете са вероятности обаче. Няма нищо сигурно.

Според мен трябва да му разкриеш по някакъв начин какво чувстваш. И този начин не е да му се усмихваш уклончиво и да смяташ, че ше зацепи от това. Момчетата в училище често не разбират от толкова фини намеци. Та, според мен, няма какво да губиш ако се откриеш пред него защото ако
1. Пича има нещо към теб - страхотно, супер евала и много любов.
2. Ако просто е мил с теб и е наистина , както казваш, прекрасен човек - той няма да те злепостави за това, че си се открила пред него. Няма да направи нещо тъпо.
Губиш единствено, ако решиш да не правиш нищо и продължиш да живееш в неведение за това какво има той към теб.

victoria150
05-04-2017, 17:33
Много благодаря! А как може да му покажа, че го харесвам? Както написах съм много срамежлива, особено около него и не съм сигурна, че ще събера куража да му го кажа в прав текст.

belphegor
05-04-2017, 20:22
Хмм... Опитвам се да се поставя на негово място.
Може да му пишеш по фб/вайбър че искаш да се видите само двамата. На него би трябвало, ако не да му светне, то поне да му мине през ума защо е.
Като цяло си мисля, че е по-добре да му го кажеш на живо като се видите.
Ако чак толкова се срамуваш му го напиши когато се видите. Докато сте заедно - това би било яко.
Готиното е, че момичетата спокойно можете да сте срамежливи и това е ок. Над момчетата има един натиск, който е че трябва да са винаги уверени.
Пък може и да му го напишеш изцяло и накрая да го питаш дали иска да се видите и да поговорите на живо.
Не мисля че има какво да сбъркаш в ситуацията. Според мен единствената грешка, която може да направиш е да не му кажеш нищо и да си останеш в тая ситуация.
:)