PDA

View Full Version : Изчисляване калории, килокалории, килоджаули



Кристиян
05-07-2017, 09:08
Здравейте! Може ли някой да ми обясни как по-точно да изчислим калориите на даден продукт. Примерно, ако 100ml сок има 3KJ/1Kcal то как би трябвало да пресметнем калориите за 2,0L сок. Нали се казва, че килокалориите всъщност са калориите, но и че 1Kcal=1000cal. Моля някой да ми обясни за това и за килоджаулите също

Rakshy
05-07-2017, 11:54
Здравейте! Може ли някой да ми обясни как по-точно да изчислим калориите на даден продукт. Примерно, ако 100ml сок има 3KJ/1Kcal то как би трябвало да пресметнем калориите за 2,0L сок. Нали се казва, че килокалориите всъщност са калориите, но и че 1Kcal=1000cal. Моля някой да ми обясни за това и за килоджаулите също


не гледай джаулите - гледаш kcal.

хората сме свикнали да казваме "колко калории има в това", а не "колко килокалории има в това", защото е по-лесно. Гледаш ккал, защото ако бяха просто кал щеше да има твърде много числа на етикета, така е по-практично + че не се сещам за храна, която да е в калории, смисл да бъде толкова ниско калорична, че да бъде просто в калории.

ако в 100 мл сок има 1ккал, то в 1 л сок ще има 10ккал, а в 2 литра ще има 20ккал, не е сложна математиката :Д

много е важно като си следиш калориите да видиш на етикета за какво количество е надписа, защото обикновено слагат за 100г продукт колко калории има, а на теб опаковката ти е от 75г, тогава трябва да смяташ като четвъртокласник :Д


не знам колко добре го обясних, ако не си разбрал питай пак

Кристиян
05-08-2017, 09:32
Благодаря ти! Обаче на мен ако са ми нужни примерно 2100 калории, за да поддържам фигурата си, то тогава аз трябва да гледам килокалориите на храните?

Rakshy
05-08-2017, 10:18
Благодаря ти! Обаче на мен ако са ми нужни примерно 2100 калории, за да поддържам фигурата си, то тогава аз трябва да гледам килокалориите на храните?

да, това са 2100 ккал


ето, виж в гугъл какво излиза

https://www.google.bg/search?q=apple+macros&oq=apple+macros&aqs=chrome..69i57j0l5.2424j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#safe=off&q=chicken+breast+calories


Калории (ккал)