PDA

View Full Version : Какво е на окото ми ?



HexaneFTW
05-07-2017, 09:30
В Четвъртък тази седмица като ходих да тренирам във въздуха беше пълно със някакви бели прашинки от дърветата и така отивам да тичам на стадиона ни и като тичах нещо ми влезна в окото не съм сигурен какво беше но мисля , че го махнах и не обърнах внимание повече на окото и сутринта като станах беше съвсем малко подуто и цялото беше във секрет отидохме на докторка и изписа някакви капки за очи: TobraDex и каза да слагаме по 4 на ден и така следващата сутрин се събудих с малко по-подуто око и по-малко секрет имаше а днес като се събудих сега е много подуто и почти нямаше секрет и под окото където е подуто се е образувала една черта като белег възможно ли е още да не съм го извадил това нещо ? защото проверих първия ден много добре и нямаше нищо... какво да правя може ли да стане фатален проблем ? :(

belphegor
05-07-2017, 14:16
TobraDex® (tobramycin and dexamethasone ophthalmic suspension) is a sterile, multiple dose antibiotic and steroid combination for topical ophthalmic use.
Ще рече антибиотик - в случай че "прашинката" е носила някви бактерии + стероиди, които в случая действат противовъзпалително и противоалергично.
Ако тъпата прашинка е носила спора на няква гъбичка, обаче, тия капки са противопоказни.

При всички положения трябва да отидеш пак на лекар.
Моето мнение е, че се касае за алергична реакция към тия "прашинки"
Възможно е да си развил алергична реакция към самите капки в последствие.
Възможно е и някво насекомо да е снесло яйчице там, но това както спора на гъба е по-слабо вероятно от алергията.
Спри капките и иди на лекар.

HexaneFTW
05-07-2017, 15:03
Aз пия някакви хапчета ЕРИУС и окото ми спадна много бързо но има образуван някакъв слой люспа под окото и над окото и като го махнах кожата почна много да щипи като я пипам