PDA

View Full Version : Любов или студентски живот



Stormmm
05-16-2017, 11:26
Здравейте,
За първи път пиша в такъв форум, но просто съм объркана и няма на кого да споделя това, което чувствам. Момиче на 19 съм, живея в малък град. Започвам със същественото.. имам връзка с мъж на 22 години. Всичко с него върви повече от добре, има невероятно отношение към мен, подкрепя ме винаги, и изобщо няма какво повече да желая от него на този етап. Но преди няколко дни се появи при мен с предложение за брак и пръствн.. а сме заедно от много малко време - само три месеца. Наистина виждаме се всеки ден и прекарваме време заедно.. Проблема е там, че аз също искам да живея с него, но от друга страна е образованието ми. Искам да следвам. Ако се омъжа за него, ще уча задочно и си мисля, че изпускам много студентски мигове. А ако замина да уча редовно, ще загубя него, а го обичам и не знам дали ще срещна човек като него.. Ще се радвам да чуя и мнението на хора, които са минали през такъв избор. Наистина ми е трудно и се чувствам объркана.

NomNomNom
05-16-2017, 17:55
Познаваш ли го добре?
Ще ти позволи ли да следваш мечтите ти или иска да учиш задочно?
Ако се разделите след време - с какво оставаш?
Плановете ви за бъдещето съвпадат ли?

belphegor
05-16-2017, 18:15
Ако пича наистина те обича, ще те подкрепя да си следваш мечтите.

Лично мое мнение е, че е слабо вероятно на 19 да срещнеш човек с който да си цял живот. Обаче пък може и това да е твоя човек.

В живота решенията си ги вземай като мислиш на първо място за себе си и след това за другите. В тоя ред на мисли, ако наистина искаш да следваш - следваш. Както казах, ако те обича ще те подкрепи.
Тоя пръстен след 3 месеца ми звучи като каишка. В смисъл - видял те е, че искаш да заминаваш, да водиш "студентски живот" и отчаяно иска да те задържи с него.
Както НомНом каза - като се разделите с какво оставаш?

dimitar_ak
05-17-2017, 11:01
Отговорих ти в другата тема. По-точно ти зададох няколко въпроса, по които да помислиш.

an7raks
05-17-2017, 11:31
Ако под "много студентски мигове" разбираш да си въртиш опашката насам - натам, да, ще ги изгубиш... Ако просто искаш да учиш редовно и да имаш някакви нормални социални контакти, какъв е проблемът и той да дойде с теб, ако не учи?

anonymous908491
05-17-2017, 15:59
а сме заедно от много малко време - само три месеца

баси, тоя явно не е добре с главата

Necrologist
05-17-2017, 16:13
баси, тоя явно не е добре с главата

Или просто знае, че друга няма да му върже, и гледа да загражда колкото се може по-бързо.

therichbitch
05-17-2017, 16:35
Връзката (и бракът без деца на тоя етап) и образованието не са взаимноизключващи се. Не виждам защо да "трябва" да следваш задочно.
Но като гледам заглавиетона темата, май от едната страна на везната не е образование , а 'студентски живот' с всичките му бонуси

RiB
06-09-2017, 21:37
ХААХАХХААХХхаХХАХАХАХА ХА АХ АХ АХ ни моа :lol: вие сте лудиии

fls63
06-10-2017, 08:50
Лично мое мнение е, че е слабо вероятно на 19 да срещнеш човек с който да си цял живот. Обаче пък може и това да е твоя човек.

+1

MultiVitamin
06-17-2017, 13:20
Краката на 2 без 10 в общежитието и в едната ръка учебинк по химия, а в другата гадна ракия. Свободно момиче си