PDA

View Full Version : Помогнете ми да се науча на набирания



dota2kmmr
05-16-2017, 19:59
Здравейте, на 17 съм, ходя на фитнес от 2 години и изглеждам сравнително добре и имам развита горна и долна мускулатура (поне според мен :D ). Висок съм 1,75 и тежа 77 кг. Научих се да правя почти всичко във фитнеса освен едно: набирания. Бях пробвал когато почвах на 15 години (тогава бях доста пълен) и оттогава не съм. Наскоро се опитах и се изложих. Всеки ден опитвам на една желязна хоризонтална греда у нас (същата дебилина като обикновен лост), но така и не става, НИТО ЕДНА. Това нормално ли е, как да се науча??? Един приятел, който се занимава само с набирания и бягане ми каза че няма логика да не мога и вдигна ръцете.

Грозния
05-16-2017, 20:25
...ходя на фитнес от 2 години и ...правя почти всичко във фитнеса освен едно: набирания. ...Всеки ден опитвам на една желязна хоризонтална греда у нас (същата дебилина като обикновен лост), но така и не става, НИТО ЕДНА. ...Не е нормално да ходиш 2 години на фитнес и да не можеш и едно набиране да направиш.
Дори не си много тежък на тоя ръст.
Прави упражнения за гръб и бицепс за да почнеш да се набираш. Не знам какво си правил 2 години.