PDA

View Full Version : Притеснения преди изпита. Съвет?!



daipet
05-16-2017, 20:32
Здравейте, уважаеми читатели! Дойде и време за матурите. Учила съм и съм се трудила цяла година за тези изпити
Ходих на уроци и по математика, и по български език. Имам отличен успех по време на цялото си обучение. Въпросът е, че винаги съм била доста по добра по точните науки. Чувствам се напълно подготвена за НВО по МАТ, но по БЕЛ не съм много уверена в писането на тези и преразказ. Упражнявам се, но не съм перфектна. Именно затова и съм много притеснена. Не знам как да се успокоя. По цял ден уча и мисля как ще се изложа на първия изпит. Ако някой е преживял нещо подобно( а съм сигурна, че е така), би ли ми дал съвет???

Моля без обиди и подигравки!

nachossr
05-16-2017, 20:36
Трябва да си абсолютно спокойна и да подходиш с малко повече самоувереност, щом си учила, значи ще се справиш.

Necrologist
05-16-2017, 20:55
Учи до последния ден.
В последния ден си кажи, че няма да пипаш нищо свързано с учене, а само ще си почиваш.
На изпита пишеш това, което знаеш. Никой няма да ти се кара, че не си го направил перфектно.

tochko
05-18-2017, 12:47
Абсолютно вярно от Некролъджист. Наблегни на някакъв преговор и 1-2 тестчета. На състезание е по-добре да отидеш слаб отколкото претренирал.