PDA

View Full Version : Шибани кърлежи



KREED
05-22-2017, 16:28
Песа ми много обича да се вре в треволаците, следователно, бая кърлежи му се качват. Взех му една каишка дето уж го пази от кърлежи, но умния ми брат я носеше и при дъждовно време и вече не е толкова ефикасна. Взех му хапче за обезпаразитяване, изяде го, след около час го разходих, прибирам се и след около още 1 час, гледам един кърлеж между очите му... Не беше забит и го махнах набързо. Не съм намирал забит кърлеж досега, но от 1-2 седмици доста често ми се случва да му намеря. Или си лази по най-горния слой козина, или е бил засъхнал... Не знам дали засъхналия е индикация за проблем. Искам да го реша проблема възможно най-бързо и да не се притеснявам и да го проверявам през 15 минути за шибани кърлежи.

Взех най-скъпото хапче, като думите на докторката бяха, че е най-най-ефикасно.
Кажете да не би проблема да е бил в това, че ефекта просто не се е задействал.
Този тип хапчета за вътрешно обезпаразитяване отблъксват ли кърлежите да не се качват на песа въобще?

Очаквам вашите съвети.

PS: Ето снимка на въпросния пес.

https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15697761_1240621775992469_8031226355534823343_n.jp g?oh=96e4632bdd024a957a99ca8fcdc70483&oe=59A7D8A1

inewton
05-22-2017, 16:34
Най- сигурно е вътрешно и външно обезпаразитяване. И хапче, и пудра против бълхи, кърлежи и прочие за външно приложение.

Pug_306
05-23-2017, 06:48
Хапчетата за вътрешни паразити нямат нишо общо с бълхите и кърлежите, те са за глисти при животното.
Най-сигурния метод в момента - хубава каишка против бълхи и кърлежи - струват около 50тина лева, но действа изключително ефикасно, сравнение с капките, които се слагат.

Ivaaaaa
05-23-2017, 06:57
На това сладко мъниче пес ли му викаш? Усмихна ме :)))))
Иначе съвет за ваденето им. Не ги върти по часовникови стрелки, не слагай мазнини и глупости. Една пинсетка върши работа. Кърлежите са опасни, когато коремите им се надуят и започнат да повръщат... патологичните микроби.

KREED
05-23-2017, 15:50
Хапчетата за вътрешни паразити нямат нишо общо с бълхите и кърлежите, те са за глисти при животното.
Най-сигурния метод в момента - хубава каишка против бълхи и кърлежи - струват около 50тина лева, но действа изключително ефикасно, сравнение с капките, които се слагат.

Значи ветеринара не е компетентен, тъй ли да го разбирам? Днеска ходих да ми обясни на мене как най-добре да го пазя от кърлежи и ми каза, че хапчето, което съм купил е най-добрия вариант. Забие ли му се кърлеж, директно умира. Каза ми също и че няма вариант да го пазя на 100% от кърлежи. Винаги щяли да му скачат отгоре, но хапчето го пазело от това да му се забият и да го заразят.
Забравих да спомена, взех му каишка на Байер ли кво е там, но ефекта е същия.

Както и да е, аз се разбрах с човека, ще се оправя. Благодаря ви за вниманието.

haritov
05-23-2017, 18:03
Значи ветеринара не е компетентен, тъй ли да го разбирам? Днеска ходих да ми обясни на мене как най-добре да го пазя от кърлежи и ми каза, че хапчето, което съм купил е най-добрия вариант. Забие ли му се кърлеж, директно умира. Каза ми също и че няма вариант да го пазя на 100% от кърлежи. Винаги щяли да му скачат отгоре, но хапчето го пазело от това да му се забият и да го заразят.
Забравих да спомена, взех му каишка на Байер ли кво е там, но ефекта е същия.

Както и да е, аз се разбрах с човека, ще се оправя. Благодаря ви за вниманието.

колегата не некомпетентен

таблетките на втория час са по всяка част по кожата и трепят всичко и наистина са най-ефикасния метод като се има предвид че ако са от комбинираните би трябвало да пазят и срещу дирофилария която се пренася от комари и е още по-опасна

казано на български език при аутопсия се вади кило червеи от сърцето

и наистина няма 100% защита против кърлежи

тия нашийници форесто дето ги рекламират уж че били най-добрите преди 2г ги пуснаха с гаранция че няма да имат пробив а ако имат парите се връщат и нашийника се сменя

тая гаранция я махнаха още първия месец понеже всеки втори нашийник дава пробив :D

та не вярвайте много на рекламите

Chrysothemis
05-23-2017, 19:15
"Къде е моят пес, къде е моят пес?"
пееше сутрин рано Рудолф Хес.

Ariela
06-08-2017, 05:53
Хапчетата за вътрешни паразити нямат нишо общо с бълхите и кърлежите, те са за глисти при животното.
Най-сигурния метод в момента - хубава каишка против бълхи и кърлежи - струват около 50тина лева, но действа изключително ефикасно, сравнение с капките, които се слагат.

Ами....има и такива хапчета, които действат и външно, но само след консултация с ветеринар. :)

Pug_306
06-09-2017, 13:04
Ами....има и такива хапчета, които действат и външно, но само след консултация с ветеринар. :)

Да, разбрах, но ветеринаря не ми ги препоръча. От около 2-3 седмици моето е с каижка за кърлежи и бълхи и няма вече проблем с тях.