PDA

View Full Version : Рак ли е не е ли? Помощ!



Просто така
05-27-2017, 23:08
Здравейте.На 17 съм вече и преди 3,4 години може и повече да са , бях си открил топче "бучка" на левият тестис с големината на оризово зрънце някъде.Направих грешката да прочета в интернет какво може да е и само дето се заинтересувах.Говорих с уролог "не ме е преглеждал" каза че се е случвало да излезе такава "бучка" от развитието "пубертета" ,ако има някой който е запознат с това и може да сподели дали е възможно да е от пубертета или някой на който му се е случвало това да сподели , че се мъча да науча малко повече за това нещо преди да се престраша да отида при уролог. Ще ви бъда благодарен , ако споделите вашите мнения.
П.с съжелявам , ако не е в правилният раздел.

NomNomNom
05-27-2017, 23:17
отиди на лекар ! да те прегледа

haritov
05-28-2017, 07:16
това може да се каже само след биопсия

Indistinct
05-28-2017, 12:31
Не изчаквай.

Просто така
05-28-2017, 16:06
Да не изчаквам , ясно , но са минали години от както го имам вече .. и нито е станало по-голямо нито нищо а при раковото образувание гледах че най - малкото е било колкото грахово зърно , демек два пъти по - голяма че и три .Исках да разбера дали може да е от пубертета нещо както ми каза уролога. Защото мисля че го имам това от както бях на 12 ,но не съм много сигурен , а от тази възраст започва развиването на половите органи , ако не се лъжа и просто исках да попитам , ако има някой малко по - запознат с това да сподели. Благодаря за отговорите все пак!

Indistinct
05-28-2017, 16:54
Ти не знаеш какво е. Вероятно и лекарите, които ще те прегледат, първоначално няма да знаят. Изследвай се на всяка цена.

draid
05-28-2017, 18:05
В интерес на истината, ако беше рак щеше да си разбрал вече. Вероятно се касае за киста или кой знае какво. Отиди на лекар и ще ти кажат. Рака на тази възраст е доста рядко нещо, а на тестисите също не е широко разпространен.

Просто така
05-29-2017, 11:57
Най вероятно ще се окаже малка кистичка . Прочетох за това и са се появявали най - често при подрастващото поколение , явно това е имал впредвид доктора , когато ми каза че са се появявали такива неща от пубертета.Благодаря за отделеното внимание!

Name669
06-05-2017, 02:04
Стига сте чели в нета,аман от псевдо разбирачи ...