PDA

View Full Version : Въпрос?



Kapi90
05-29-2017, 20:14
Трябва ли да оставиш, човека когото обичаш , ако осъзнаваш и обстоятелствата са такива, че нямате никакво абсолютно никакво бъдеще заедно ? Имам предвид вече сте се разделили, но се обичате и си липсвате и не може да се разделите напълно и се въртите в един омагьосан кръг на любов и скандали, защото и двамата осъзнавате, че нямате никакво бъдеще заедно, но никой не се отказва от другия, само заради "още 5 минути любов" или по-точно до края на Юли месец, трябва да продължавате да се обичате и наранявате, да се карате и отблъсквате, само защото сте напълно безсилни или просто трябва да единият да си тръгне ?

anonymous908491
05-29-2017, 20:15
един от вас трябва да умре, тръгването не решава нищо

Kapi90
05-29-2017, 20:22
Papugai - ами ако единият наистина умира?

Dream - без значение колко много държите един на друг?

anonymous908491
05-29-2017, 20:25
Papugai - ами ако единият наистина умира?


правилно е да позволи на другия да живее
или ми говориш за египетско погребение

Kapi90
05-29-2017, 20:29
Не

corbV2
05-29-2017, 20:31
Dream - без значение колко много държите един на друг?
Какво значи "държите един на друг"? Човек на първо място трябва да държи на себе си и на своите интереси. Ако си един осъзнат, пълноценен и самодостатъчен индивид с ясни цели, не би трябвало да имаш проблеми. Емоцията ще отмине.

Kapi90
05-29-2017, 21:01
Защо емоцията не отминава повече от 6 месеца?

anonymous908491
05-29-2017, 21:06
Защо емоцията не отминава повече от 6 месеца?

по същата причина, по която решавате, че сте нямали бъдеще заедно - липсва всяква логика

golemiq_korab_minava
05-29-2017, 21:08
Защо емоцията не отминава повече от 6 месеца?

Защото е любов. Но, ако е взаимна , защо не останете заедно?

nachossr
05-29-2017, 21:18
Ако нямате съвместно бъдеще, по-добре е да се разделите сега, докато все още имате трезва преценка. Както сам каза въртите се в омагьосан кръг. За да ви се получи, трябва да спрете всякакъв контакт, защото ще тъпчите на едно и също място.

Kapi90
05-29-2017, 21:21
Защото е невъзможно буквално , но никой не се отказва и преди 6 месеца взехме решение,да приключим уж за да е по-лесно,но 6 месеца по-късно се събуждаме един до друг..обичайки се и осъзнаваме колко е болезнено да не сме заедно. Снощи ми каза ”тръгни си - не мога без теб,но не мога и с теб” ...

nachossr
05-29-2017, 21:25
На мен ми изглежда, че изобщо не сте се замислили какво става и си говорите празни приказки, създавате си сами драма... Вземете седнете като големи хора и обсъдете какво става по между ви. Изобщо има ли причина да не сте заедно? Ако има можете ли да я преодолите?

Kapi90
05-29-2017, 21:31
Причините са много,но да няма абсолютно никаква алтернатива да сме заедно. Говорили сме много,карали сме се,мислили сме за някакви варианти..прекъсвали сме контакти за седмици...ии накрая пак се оказваме заедно.

golemiq_korab_minava
05-29-2017, 21:32
Защото е невъзможно буквално , но никой не се отказва и преди 6 месеца взехме решение,да приключим уж за да е по-лесно,но 6 месеца по-късно се събуждаме един до друг..обичайки се и осъзнаваме колко е болезнено да не сме заедно. Снощи ми каза ”тръгни си - не мога без теб,но не мога и с теб” ...

Любов без препятствия не е любов.

anonymous908491
05-29-2017, 21:33
Любов без препятствия не е любов.

ако едния не се самоубие, значи никва любов не е

nachossr
05-29-2017, 21:35
Еми явно още нямате намерение да прекратите взаимоотношенията си. Все някога ще се уморите от караници и ще ви писне и ще продължите напред.

Kapi90
05-29-2017, 22:08
Вероятно е така,надявам се да не е след като се начтазим и нараним,твърде много...Защото нещата оъиват натам и просто не знам дали трябва да се откажа,дали въобще ще успея или трябва да продължим до момента в който просто всичко приключи грозно и не осТавяйки никакви хубави спомени и всичко изчезне.

Free Soul
05-30-2017, 17:45
По - добре е единият да си тръгне. Ако тази "връзка" продължава, любовта ще се превърне в омраза, а омразата в безразличие..Да си с един човек принудително е болезнено самоунищожаване и на двете страни. А ако единият си тръгне, в началото ще боли, много дори, но с времето този един човек ще осъзнае грешките си, ще ги приеме и ще си помни урока, а ако това наистина е било любов, след време може отново да се срещнете и тази среща да ви покаже много отговори, на въпросите, които сега си задавате.

Kapi90
05-31-2017, 12:59
Еми ще видим уж си тръгнах, ще видим за колко дълго, проблема е че тя има нужда от мен, аз знам че има нужда от мен в живота си, наскоро ми каза, ти си ми най-близкият човек, най-добрият приятел.. а те изгубих.. , което всъщност се случи Януари месец, когато аз сложих край на отношенията ни, за да бъде по-лесно и всъщност повече от 2 месеца , не я потърсих, но се случи нещо и исках да й кажа и .. започнаха караници, любов,караници и т.н. , но определено преобладават скандалите и то не защото има някой друг или друга или защото няма любов, а защото няма възможност, а има безсилие.

Free Soul
05-31-2017, 13:25
Именно защото има нужда от теб не бива да се връщаш. Трябва да се научи да има нужда само и единствено от себе си, да бъде самостоятелна, ако се научи на това може да бъде и сама и с някого, но ако се научи само да бъде с някого, но не и сама, когато я изоставят няма да знае какво да прави.

Kapi90
05-31-2017, 14:20
Лесно е да го кажеш, но е доста трудно да го осъществиш.. но ще се опитам ОТНОВО :) Явно това е правилният начин или поне се надявам да е така.

Free Soul
05-31-2017, 16:29
Казвам го защото съм го преживяла и знам.