PDA

View Full Version : Моля за съвет



dybala
05-30-2017, 14:37
Здравейте,
Аз съм момче което има нужда от съвет с един малко сложен, или не толкова сложен проблем.
Историята е следната:
От няколко седмици насам излизам/срещам(по-скоро попадам в една компания) с едно момиче, което наскоро е прекратила своята връзка с приятеля си, по вина на момчето. Не съм я разпитвал.
Често си говоря с това момиче и с течение на времето хлътнах много по нея. Тя има куче, което обичам да разхождам и не крия пред нея факта, че когато тя е около мен, на мен ми е страшно приятно и весело.
Говоря си с нея, майтапим се, не се спичам когато сме насаме(макар че сме попадали само веднъж в ситуация да сме сами) или т.н.
Тя от своя страна се смее на шегите ми, усмихва ми се, говори си с мен, показва интерес към темите, които обсъждаме заедно, дори ако става дума за нещо свързано с мен - било то хоби, нещо свързано с училище/университет, жанрове музика които обичам да слушам и т.н. Сега бихте си помислили, че като съм с нея говоря постоянно за себе си и че това ми е проблема - не, често тя говори за себе си пред мен, а аз по мнението на други момичета съм добър слушател.
За около няколко дни добихме адско доверие един към друг, дори тя повече към мен и аз разбрах това, когато една вечер ми писа, че предната вечер се е засякла в дискотеката с бившия си, който бил много пиян и я ревнувал адски много, въпреки че не са заедно вече. Та същият този образ започнал да прави циркове в дискотеката, а върха на сладоледа е, когато я изкарал пред дискотеката и я хванал за гушата. Тя разбира се е споделила това на майка си, най-добрата й приятелка( с която също се познавам и мога да кажа, че се имаме един с друг) и на мен.
Един час ми се е молила да не търся сметка на бившия и аз уважих нейната молба и разбира се заради нея, нито съм писал на момчето, нито съм го търсил да го бия и т.н.
Няколко дни по-късно отидохме на дискотека с мойта компания и тя дойде с нас, защото аз я поканих, а и имах повод да черпя. Цяла вечер сме танцували заедно, черпих я с пиене и накрая когато пожела да си тръгне, защото на следващия ден тръгваше на екскурзия, й извиках такси и я изпратих до тях, като разбира се аз го поех. Искам да кажа, че съм бил много мил с нея и съм обръщал внимание в дискотеката само и единствено на нея, дори повече от на моите приятели с които бяхме на една маса.
Така, дотук добре. Тя замина на екскурзия и продължи да ме търси, да ме пише. Лошото е, че нейният бивш е на същата екскурзия.
Една вечер си поговорих с най-добрата й приятелка(ще я нарека Яна), обясних й как се чувствам, колко съм хлътнал по момичето и т.н.
Яна ми каза, че момичето което харесвам е много наивно и все още има някакви останали чувства към бившия, който се държи с нея като с животно вече, макар че се разкайва и ще се опита да си върне връзката обратно. Та Яна решила да се обади на момичето и да й разкаже това, което аз съм говорил пред нея - а то беше, всякаш самото момиче стоеше пред мен и аз се обяснявах в любов. Та момичето, което харесвам се трогнала много от това, което Яна изклюкарила обаче й казала, че аз съм я разбрал грешно и че нейните чувства не са като моите, а са чисто приятелски. Аз самият може да съм разтълкувал нейните действия, реакции и т.н грешно, но може и самата Яна да не ми е казала истината от това какво са си говорили двете.
Единственото хубаво в тази ситуация е,че ден след този разговор между двете, момичето продължава да ме търси и да ми пише. Аз я питах дали има проблеми с бившия и тя ми каза, че няма никакви проблеми и че преди дни са си говорили приятелски като за първи път след раздялата им.
Това е историята на кратко! :D
Моля ви за съвет, объркан съм и не знам какво да правя. Най-логичното нещо е да дам време на момичето, но ме е страх да не я изгубя и да не се събере отново с бившия си, който я е ловил за гушата и я е унижил пред цялата дискотека преди няколко вечери...

nachossr
05-30-2017, 15:31
Според мен, когато момичето се върне от екскурзията, трябва да се видите и лично да й обясниш как стоят нещата. Едно е друг човек да го прави вместо теб и е съвсем различно, когато я гледаш в очите и споделяш чувствата си. Тогава по нейната реакция ще можеш да разбереш дали й трябва просто време, или дали иска да остане сама, дали иска да се върне при бившия си, или просто гледа на теб като на приятел. Такива истории някой друг да говори вместо теб не са окей, защото накрая става един развален телефон и ще се чудите кой какво е казал.

Free Soul
05-30-2017, 18:12
nachossr е права, като искам да добавя нещо. Никога не се меси между нея и бившия и. Да ги раздалечаваш, събираш или да ходиш да го биеш това не е твоя работа, а ако решиш да го направиш, моментално се превръщаш в трето колело, което е унизително.

Necrologist
05-31-2017, 21:22
Аз ти предлагам да предизвикаш бившия и на 1в1.
Обграден си от хора, които ви гледат, и твоята любима е сред тях.
Биеш го, получаваш целувка и заживявате щастливо.
Как ти звучи?

Free Soul
06-01-2017, 10:02
Аз ти предлагам да предизвикаш бившия и на 1в1.
Обграден си от хора, които ви гледат, и твоята любима е сред тях.
Биеш го, получаваш целувка и заживявате щастливо.
Как ти звучи?
Звучи като приказка. А ако момичето защити бившия?

Necrologist
06-01-2017, 10:20
Звучи като приказка. А ако момичето защити бившия?

Тогава я нокаутира и нея, след което заживява щастливо с Яна, понеже тя остава изключително впечатлена от случилото се.