PDA

View Full Version : Нужни ли са спешни мерки?



LoadRunner
06-01-2017, 20:51
За последните 2 часа 2 пъти видях син екран. Оказа се че не е безпричинно, поне според мен.
През последните 2 часа и за пръв път виждам това----->
http://prikachi.com/images/551/9132551d.jpg

Появява се от нищото нещо китайско.
Хубу ама нито съм теглил нещо нито съм влизал някъде където досега не съм. Т.е. PC активността ми е съвсем невинна за да лепна нещо.

Щом получих 2 пъти син екран и това чудо (китайския сайт се появи 2 пъти) значи 100% е вирус. Но нужно ли е да преинсталирам или взимам някви спешни мерки, късно е за да пускам антивирусната а и не мисля че тя върши кой знае ква работа. Досега при всичките ми заразявания сее стигало до преинстал. Антивирусната намира нещо, трие го, и после вируса пак се появява.

Най-рано утре мога да го пусна на In-Depth сканиране

anonymous908491
06-01-2017, 22:43
синия екран е от прегряване може би, ако някой копач работи
може и тва китайче да отваря тежки стриймове, които да заемат целия ресурс, ама пък там не би трябвало да крашва в синьо
вижв таксмениджъра някой йероглифен процес дали има

LoadRunner
06-02-2017, 06:57
ще го видя днес
ама определено такъв китайски "поп ъп" не би се появил от нищото без причина
нали?

anonymous908491
06-02-2017, 09:24
така като гледам май имаш инсталиран флашплеър, то с него никой не те пита дали може да инсталира нещо си, просто го прави

LoadRunner
06-02-2017, 14:05
сканирало е, няма вируси (освен една папка ама то май е спам вирус и тя си стои на компа ми от 2 години без проблеми)
флаш плеър май да, ама щото гледам тв онлайн и май го изискваше
от вчера не се е появявало нищо странно
ще го следя малко компа и ако няма нищо ще го замразя това като проблем

anonymous908491
06-02-2017, 14:16
флаша се слага, ако искаш да посещаваш омеглето, иначе за друга адекватна причина не се сещам
абсолютно никой сайт за стрийм на видео не го изисква