PDA

View Full Version : Теория развитие.



golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:10
Индистикт. Нютон. Вие сте.

Имало едно време една пчеличка.


Тя летяла от цветче, на цветче, събирала прашец и нектар, хранила децата -ларви, хранила царицата (от понеделник до четвъртък) чистила къщата от боклука (през събота инеделя), строила апартаменти с качествени покриви и стени . С две думи -работила пчелата хубаво. ( и през петък се хранила с мед за свети Петър велики)


Когато навършила 30дневна възраст, пчеличката напуснала света и потеглила за вечните елисейски полета, към новото си АЗ.. Поне такъв и излязал късмета, пролетно време, жътвено време, където с пот на антените и много, много работа, не успяла да медитира зимно време като сестрите си.

Малко, но красиво, пъстро, цветно, ухаещо съществуване.


Но дали толкова малко?

Теорията за обща относителност.
Върнете се при пчелата, докато лети.

Забележете скоростта на размаха на крилете.

За нас е страшно бързо, не можем да уловим момента.
Пъргава е. Не може да се хване с ръце.
И развива към 40 км в час.


Но дали за нея всичко това изглежда със същото време, със същата скорост. Или ни вижда като тромави великани?
И всъщност 30 дена са 100 години?

Масата й е по 1 грам.

Гравитацията й действа по различен начин.

Да си представим как сега нашата цивилизация се гледа с развитие - от Шумер, до бъдещите ни колонии на Марс в размер на 2 часа от много мащабни по размери Богове или просто - от технология, която може да влияе на земната гравитация. Нещо, което до сега не се е показвало като откритие - създаване и контролиране на гравитация.

inewton
06-04-2017, 17:14
Общататеория за относителността е грешна. Както и специалната. С това цялата ти хипотеза губи смисъл.

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:19
Общататеория за относителността е грешна. Както и специалната. С това цялата ти хипотеза губи смисъл.

Хммм. Ами защото на скоро представяха нещо, че теорията теорията е вярна.

Ти си физикът. Аз нищо не знам по физика - разкажи. : )

До сега си поправях грешките...

inewton
06-04-2017, 17:22
Хммм. Ами защото на скоро я представяха за вярна.

Ти си физикът. Аз нищо не знам по физика - разкажи. : )

До сега си поправях грешките...

Вярна е, но не във всичките си предположения, а само в това, че е изградена върху Лоренцовите трансформации. Т.е. може да се мине без нея, а само с Лоренцовите трансформации и абсолютна отправна система, която по онова време се е наричала етер.

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:33
Вярна е, но не във всичките си предположения, а само в това, че е изградена върху Лоренцовите трансформации. Т.е. може да се мине без нея, а само с Лоренцовите трансформации и абсолютна отправна система, която по онова време се е наричала етер.

А можеш ли с жив пример да го обясниш или с пчеличките? Защото по принцип нищо не разбирам. Представи си, че съм 5 клас.

inewton
06-04-2017, 17:36
А можеш ли с жив пример да го обясниш или с пчеличките? Защото по принцип нищо не разбирам. Представи си, че съм 5 клас.
Времето е абсолютно. Забавят се само часовниците, не самото време.
Това разбираш ли го? Защото по- просто едва ли ще мога да го обясня.

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:39
Времето е абсолютно. Забавят се само часовниците, не самото време.
Това разбираш ли го? Защото по- просто едва ли ще мога да го обясня.

А съзнанието на пчелата?

inewton
06-04-2017, 17:40
А съзнанието на пчелата?
Какво за него?

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:46
Какво за него?

Възможно е да протича на по-бавни обороти. Да кажем - уточни ли са,че електро импулсите задействат крилата на пчелата, но дали главния мозък е изследван до такава степен, че да се разбере как протича възприемането на пчелата с нейния поглед. ;)

inewton
06-04-2017, 17:47
Възможно е да протича на по-бавни обороти. Да кажем - уточни ли са,че електро импулсите задействат крилата на пчелата, но дали главния мозък е изследван до такава степен, че да се разбере как протича възприемането на пчелата относно нейния поглед. ;)

О, не знам. Не разбирам от такива неща. Питай Грозния по тоя въпрос. Той знае всичко.

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:50
О, не знам. Не разбирам от такива неща. Питай Грозния по тоя въпрос. Той знае всичко.

Просто от там ми тръгна това въпроса. Дали времето се определя от съзнанието , тоест съзнанието определя времето, а не обратното. И размера на материята.

Indistinct
06-04-2017, 17:52
Защо някои животни реагират по-бързо от други?

inewton
06-04-2017, 17:52
Просто от там ми тръгна това въпроса. Дали времето се определя от съзнанието , тоест съзнанието определя времето, а не обратното. И размера на материята.
Съзнанието определя собственото си възприятие за време и размерност. Но времето и пространството са абсолютни и не зависят от гледната точка на наблюдателя. Т.е. на теб може да ти се струва, че времето се забавя и линейните размери се скъсяват, но те всъщност си остават каквито са, само на теб ти се струва, че се променят.

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:56
Съзнанието определя собственото си възприятие за време и размерност. Но времето и пространството са абсолютни и не зависят от гледната точка на наблюдателя. Т.е. на теб може да ти се струва, че времето се забавя и линейните размери се скъсяват, но те всъщност си остават каквито са, само на теб ти се струва, че се променят.
А дали едно силно съзнание МОЖЕ да променя точно тази силна абсолютна константа, както и материята?

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:56
Защо някои животни реагират по-бързо от други?

Разглеждам света през очите на малките. :Д

inewton
06-04-2017, 17:57
А дали едно силно съзнание МОЖЕ да променя точно тази силна абсолютна константа, както и материята?
Може, нарича се Бог.

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 17:59
Може, нарича се Бог.

Да.
Така се нарича.

Indistinct
06-04-2017, 18:01
Разглеждам света през очите на малките. :Д

А защо костенурките са толкова бавни?

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 18:09
А защо костенурките са толкова бавни?

Бавни?
Не са много бавни.
И живеят най-дълголетно.
: )

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 18:10
Но охлюва вече не знам.

Indistinct
06-04-2017, 18:11
Бавни?
Не са много бавни.
И живеят най-дълголетно.
: )

Бавен метаболизъм.

golemiq_korab_minava
06-04-2017, 18:14
Бавен метаболизъм.

Защото са костенурки. :D

anonymous908491
06-04-2017, 18:22
Може, нарича се Бог.

кой от всички
аз залагам на Азазел