PDA

View Full Version : Запис от онлайн радио



MultiVitamin
06-23-2017, 17:08
Здравейте, дали има програма, коята записва в добро качество аудио файлове от онлайн радио в реално време? Става въпрос за радио Нова и сетовете на Андрез. Не е пускал от години нещо в нета, а старите сетове съм ги изтъркал от превъртане. Помогнете пък аз ще черпя.

anonymous908491
06-24-2017, 08:08
с кепчъри се записва най-добре, иначе става с много програми, а качеството няма как да е добро, щото тва е стриймване, зависи как го пускат

MultiVitamin
06-25-2017, 15:35
Кои програми наричаш кепчъри и коя би препоръчал?

anonymous908491
06-25-2017, 19:11
хардуерен кепчър, не е програма, а машинария

MultiVitamin
06-25-2017, 21:06
Кажи ми ако знаеш някоя програма, щото няма да се оправя с техника. Какво пиеш да черпя?

FlektarnCom
06-26-2017, 03:58
Здравейте, дали има програма, коята записва в добро качество аудио файлове от онлайн радио в реално време? Става въпрос за радио Нова и сетовете на Андрез. Не е пускал от години нещо в нета, а старите сетове съм ги изтъркал от превъртане. Помогнете пък аз ще черпя.

Ще ти дадем съвет, който ще ти помогне много, и занапред.

Изтегли от Замунда - Adobe Audition CC.

Няма по-добър аналог. Това е "the best of the best". Може би има 1-2 софтуера за Mac OS X, но колко човека имат Макове в днешно време - не много.

В програмата отиваш в "Preferences", на "Audio Recording device" задаваш "Stereo mix".
След това в програмата отиваш на "File" и задаваш "Create new audio file" и натискаш бутона рекорд. Качеството е това, което излиза от аудио картата ти, вече зависи тя какви възможности има. След това можеш да сейфаш файла като "Lossless (Lossy)", или в .mp3 с 320 Kbps качество, което е достатъчно.

Вътре в софтуера има тон опции и филтри за "чистене" на аудио, и можеш да си поиграеш.

Успех.

PS. Почерпка не искаме, но може някое друго шерване на сайта ни flektarn.com и статиите ни из социалните мрежи или на приятели. Ще сме благодарни на малко трафик, като всяко посещение за нас е добре дошло, за да отворим очите на повече българи. Поздрави..

SprayPaint
06-27-2017, 01:27
С AIMP става от тоя бутон:

http://i.imgur.com/H2xhWrA.png