PDA

View Full Version : Издирване на гимназия



Tomboy_girl
06-24-2017, 20:00
Помощ! Догодина съм в седми клас и ще имам матури. И когато ги взема ще трябва да си потърся гимназия в Бургас, в която да кандидатствам. Чудя се, дали има някоя добра гимназия, в която има паралелка за изучаване на изкуства (от рода на русиване, скулптура и т.н.)? Притеснена съм, защото родителите ми са на различни мнения, относно това къде ще вляза. Майка ми иска да отида в Химията, при всички тъпанари и побъркни малоумници, а баща ми настоява за Строителния, където първоначално обмислях да кандидатствам догодина, но математиката ми куца.

Ричито
06-26-2017, 19:23
Въобще не слушай родителите си, лелите си, стринките си, вуйните си и т.н. Решението в кое училище да продължиш образованието си е ТВОЕ и само ТВОЕ. Най-много не харесвам деспотичните родители, налагащи своето мнение за най-правилно. Преди време мен така ме натикаха в гимназията, която не харесвах, и се измъчих цели 5 години да уча неща, които не харесвам и които ми бяха откровено трудни. Учи това, което искаш - дори да не е това, което ще учиш в университета, по-добре е да прекараш едни приятни години в гимназията, заобиколена с приятни хора, доколкото е възможно. :)

Виж сега - гамени и простаци има в абсолютно ВСЯКА гимназия в страната, без значение вида й, статута й, учители, директори, ала-бала. Навсякъде ги има такива, но въобще не трябва да ти пука. Ти отиваш там, за да учиш и да се забавляваш, доколкото е възможно. Дори с 1 човек да си близък от класа ти, пак е супер, защото именно малката бройка приятели е най-ценната. Както се казва - не гледай количеството, а качеството. :D Моята гимназия например беше най-елитната в града, поне по мое време, но в класа ми едно 60-70% от класа ми бяха гамени и нехранимайковци, които не се интересуваха от оценките и успеха си, но същевременно пречеха и на онзи малък остатък от класа, който искаше да научи нещо. Това разбира се аз го знаех, защото имах познати, които учеха в тази гимназия от по-отдавна и ми споделяха неща за нея, но родителите ми не ме послушаха и ме натикаха там. Както и да е - избутах някак си с тези хора и завърших с отличен успех. :)