PDA

View Full Version : Второ класиране,7 клас



ChocolateGirl19
06-26-2017, 07:08
Здравейте!Утре е крайният срок за обявяване на първото класиране.Въпреки че,както всички ученици,се надявам да ме приемат от първия път,бих искала да знам каква е процедурата и при второто класиране.Казвали са ми бивши седмокласници,че ако решиш да участваш във второто класиране си запазваш мястото в училището,където са те приели от първото класиране.Обаче сега се заговори,че ако участваш във второто класиране си губиш мястото в първото училище.Ако някой от вас знае кое е вярно,моля нека да пише.Благодаря предварително!

Ричито
06-26-2017, 19:27
Мисля, че няма промяна, но все пак нека и някой друг да се изкаже.

По мое време (преди 7 години) имаше три основни класирания : първо, второ и трето + четвърто, което реално е заемане на незаетите до този момент места, без балът да има някакво значение (стига да са издържани успешно и двете матури). При вторият етап на класирането мястото и класът, в които си приет не се губят, запазват се. На трето класиране, обаче, се губят и има риск някой да заеме и мястото, на което си бил ти до този момент, затова си е доста рисковано, ако питаш мен.