PDA

View Full Version : Цигари



Bulldog
06-27-2017, 22:59
Здравейте хора.Преди да започна искам да помоля без хейтъри.Нека да минем към темата.На 14 съм.Пуша от около 3/4 месеца и вече се чудя как да кажа на родителите ми защото ме е страх от реакцията им.Благодаря предварително! :)

an7raks
06-27-2017, 23:05
"Мамо, татко, вече съм голям и мога да правя, каквото си искам. Пуша от 3/4 месеца и съм бахти гъзара. Нищо не можете да направите по въпроса, защото сам си изкарвам парите, издържам се и съм си наел квартира."

Bulldog
06-27-2017, 23:10
Амм това като го кажа най много един два шамара и да ме накажат за 1/2 седмици ддз

an7raks
06-27-2017, 23:17
Осъществи последните две неща и няма да те накажат. Преди да си ги осъществил, няма вариант, в който да не ядеш шамарите, ако вашите са адекватни. ;)

Bulldog
06-27-2017, 23:19
Да но все пак имам приятели на които родителите им от началото са им се сърдили малко но не са ги наказвали или нещо такова

FlektarnCom
06-28-2017, 00:22
Глупаво момче. Ако ти бях баща, бих те пребил. Веднъж почнал, няма да ги спреш никога. Аз започнах да пуша на 18. Още пуша, 26 години по-късно.

an7raks
06-28-2017, 00:53
Да но все пак имам приятели на които родителите им от началото са им се сърдили малко но не са ги наказвали или нещо такова

Не на всички родителите им са адекватни.

lunacy
06-28-2017, 02:01
Осъществи последните две неща и няма да те накажат. Преди да си ги осъществил, няма вариант, в който да не ядеш шамарите, ако вашите са адекватни. ;)

аре стига глупости

какво решават шамарите

кому е нужно

пушенето не е най-приятният и полезен навик, ок, ама
кой нормален човек би ударил детето си

авторе, за момента не виждам смисъл да им казваш; те вероятно усещат де, ама както и да е д:

ако толкова пък искаш да им кажеш, опипай почвата първо-те пушачи ли са? какво смятат за цигарите?

и 14 е рано! помисли добре за вредата, която може би не усещаш сега, но ако продължиш да пушиш години наред определено ще усетиш;

blackangel_236
06-28-2017, 08:22
отиди при по-толерантния родител и му обясни, че си искал да пробваш какво е и ако ти писне ще спреш. Кажи му, че си спестстявал/а от закуски и така си си взимал/а цигари. Може да не пушиш пред тях, но не се крий. По-добре им кажи, защото после постоянно ще се притесняваш затова дали не смърдиш на цигари и дали няма да те усетят. Може да ти викат, но после ще го приемат.

Мен ме хванаха в началото на седми клас и ми викаха доста. После обаче ми казваха, че то си е за моя сметка и вчера брат ми набара кутията, която бях скрила и нашите не ми казаха нищо.

И повечето почват да пушат седми-осми клас. Аз сега съм почти на 15 и пуша от 13 годишна. Едни приятели пък почнаха в 4 клас. Така, че не е толкова страшно, че си почнал/а на 14 да пушиш.

an7raks
06-28-2017, 08:48
аре стига глупости

какво решават шамарите

кому е нужно

Нужно е на разни 14-годишни лешпери, с които разговорите не помагат. Всички сме били такива в даден момент. Няма как да лежи на гърба на техните, а да заяви, че ще им харчи парите за, каквото реши. Това е най-малкото, естествено... 14 години техните са правили човек от шепа месо, така че най-малкото от уважение към труда им може да не се трови. И, не, животът не си е "негов".. или поне не е само негов. Щеше да е само негов, ако го бяха хвърлили на улицата.
Освен това, трябва да си страшен олигофрен да правиш нещо, от което имаш само и единствено вреда. Успокояват бабините ви трънкини... Може би в началото да, ама после единствено си поддържаш нормалните нива на никотин в тялото, така че по-скоро те изнервя липсата им, отколкото да те успокояват.
Естествено, техните могат първо да го навикат и да му спрат джобните... Ако реши да се прави на тарикат, тогава може и някой шамарче да му усучат да се осъзнае. Дано да стане по-бързо само, че да има ефект, щото после стават по-бетер от наркомани, а наркомана винаги намира начин да си намери.

FlektarnCom
06-28-2017, 11:40
"Няма как да лежи на гърба на техните, а да заяви, че ще им харчи парите за, каквото реши."

Колкото и невероятно това да ти изглежда, познавам 30 и 35-годишни мъже, които с удоволствие правят това. Дори се сърдят, ако им кажеш че "това не е редно".

Грозния
06-28-2017, 19:48
Трудно ми е да го кажа, но тука Туркса е прав :) !

За сметка на това лунаси и блекенджъл236 са мега неадекватни и пропаднали. То им личи :D!

Bulldog
06-29-2017, 21:09
Искам да им кажа защото ми писна да се крия :)