PDA

View Full Version : Защо интернет форумите умират? Редакция: Умряха.



FlektarnCom
06-28-2017, 10:47
Защото вярвам, че "умирането" им е свързано с много грандиозна и по-голяма цел. Това може би и беше началото, точно преди да се отприщи бежанската вълна.

Форумите категорично "умряха" около 2010-та година, с масовото навлизане на Фейсбук навсякъде. Особено с появата и популяризацията на Фейсбук групите. И да не говорим, сега е модерно всеки да виси на Фейса и да се зомбира.

Честно казано, аз също го използвах. Но за бизнес. Сега аз и още десетина човека около мен - имаме перманентни банове. Не можем да се регистрираме. Дори през VPN или прокси да пробваш - заключват ти акаунта до 2 дни.

Непрекъснато се искат сканирани лични карти, потвърждаване със снимки, добавяне на телефонни номера. Интернет пространството е все още свободно. Проблемът е че няма никой наоколо. Всички са "там". Висят, и те не знаят какво правят, и са част от медийната машина, така добре смазана. Да гледат реклами, да бъдат зависими, от смартфончето по цял ден дават лайкчета.

И целта е една - монопол. Централизирано управление. Форумите загиват, частните "държатели" на форумите вече са незначителни за никого, и не са никаква заплаха вече.

Някои хора все още влизат, хора със нагласа като мен, които искат свобода, но ние сме брандирани "странните птици". Има и хора влизат от носталгия, но са прекалено неактивни.

Във "Фейса"... Там всеки ги следи, има достъп до дневните им ресурси, забавления, посещения, съобщения, а глупакът дори не осъзнава, че току що е станал част от "Плана".

Планът за унищожение.

А да, и да не забравим - че всичките "цветнокожи господа и господарки" - никой не ги банва! Затова и масово ми пишеха разни занзибарци, талибани, шарани и джангари!

fls63
06-28-2017, 11:17
Да се радваме, че форумите все още са активни и хора с проблеми търсят решение от други, благодарение на тях. Проблемът е, че по форумите не се пишат достатъчно съобразителни, целенасочени и интелигентни неща, а в много от случаите- напълно безсмислени. Не случайно троловете са малко.
Във фейскбук има и полезни неща, но са рядкост.
Форумите винаги ще са решение на каквото и да било, защото някак си когато се знае, че е 'форум', то е свободно място за ПЪЛНОЦЕННИ въпроси/съвети и отговори. Харесва ми това, че тук има контрол за разлика от фейсбук или друга соц. мрежа.

Темичката е много добра. +1
Дано се развие.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:16
Точно тук сбърка. Тук, и в почти всеки един форум НЯМА контрол, но това не е ли най-ценното!? Никога във форум не са ми искали лична карта. Дай ми профила си във Фейсбук, като на 10 от моите хора ще им кажа да ти го репорт-нат (докладват) и ще ти го деактивират завинаги!

Не е проблемът, че по форумите няма ползотворна информация. Затова са книгите по принцип. Има много онлайн литература. Кой си дава знанията за безплатно? Интернет отдавна не е място, където можеш да научиш нещо! Изврати се. Поквари се. Мотикарите, меметата, жъст паблотата и безброй малоумщините на незнайника Паоло Коельо или Курельо, все тая!

Но сега - дори помията циркулира много по-активно из този "драги Фейс".

На хората им убягва едно. Там те "не притежават"; но там - те "наемат". Под наем, не е = собственост. А е чужда система, която става все по-агресивна да ти ограничава свободата на словото.

А "невероятният" им Messenger? Защо не можеш да изключиш съобщенията? Всеки може да ти пише и да те тормози. Съобщенията просто отиват в папка "Others", но са си там! Нарушаване на личното пространство? Да, със сигурност.

YoungBloodZ
06-28-2017, 13:18
Тук НЯМА контрол

Айде бе. Как така?

FlektarnCom
06-28-2017, 13:22
¿Тук искат ли задължително да ползваш собственото си реално име? Не.
¿Тук иска ли се реална профилна снимка? Не.
¿Тук иска ли се да потвърдиш с мобилен телефон? Не.

Мога да изброявам до утре.

YoungBloodZ
06-28-2017, 13:26
И защо ще трябва някое от тези неща, за да има контрол?

FlektarnCom
06-28-2017, 13:27
Извадка на някои от Фейсбук задължителните правила:
https://m.facebook.com/terms

И цитирам от т.4:
• You will not provide any false personal information on Facebook,
• You will not create more than one personal account.
• If we disable your account, you will not create another one without our permission.
• You will not use Facebook if you are under 13.

Нацизъм, комунизъм или фашизъм в 21-век? Не, благодаря.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:30
Айде бе. Как така?

Усещам накъде отиват нещата. Тази тема не е за теб. Иди си пиши там във фейсбук групите.

YoungBloodZ
06-28-2017, 13:33
Усещам накъде отиват нещата. Тази тема не е за теб. Иди си пиши там във фейсбук групите.

Не е възпитано да гониш хората.

Сега по темата. Истина е, че фейсбуци, инстаграми и други такива неща пречат на форумите, но специално за този форум, причината е, че преди 5-6 смениха дизайна и тогава много редовни потребители напуснаха. Но все пак, както виждаш, форума не е умрял и все още има редовни активни потребители, както и много, но различни други потребители.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:34
А да, още нещо. След потвърждаване на акаунта ви с лична карта, Фейсбук "обещава" че ще изтрие личните ви данни. Някой наясно ли е колко е забранено да се изпращат лични данни по интернет? Всеки не хакер, а скидър с един RAT вирус е достатъчно да има достъп над машината ви.

И за капак на всичко - ФЕЙСБУК ПРИЕМА И СНИМКА НА ДЕБИТНАТА ВИ / КРЕДИТНАТА ВИ КАРТА - ОНЛАЙН, И ЗА ПОТВЪРЖДАВАНЕ НА АКАУНТА ВИ!

corbV2
06-28-2017, 13:36
Ти си ебати тъпака, честно. Смахнат теоритик на конспирацията. Само, ако знаеше колко си прост и каква голяма дупка има във всичките ти разсъждения. Поредният патреот с интелект на маймуна. Сега тръгнал да държи сметка на частна корпорация какво ще прави със собственото си пространство. Ходи да се гръмнеш, да се отървеш от мъките, гледам, че са големи.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:39
Не е възпитано да гониш хората.

Сега по темата. Истина е, че фейсбуци, инстаграми и други такива неща пречат на форумите, но специално за този форум, причината е, че преди 5-6 смениха дизайна и тогава много редовни потребители напуснаха. Но все пак, както виждаш, форума не е умрял и все още има редовни активни потребители, както и много, но различни други потребители.

Не гоня никой. Но ако ще спорим няма смисъл. Няма какво да се спори. Стани "по-активен" и твоят акаунт ще падне. Дори мога да те снабдя с безобидно (буквално) меме, което ще ти свали акаунта веднага.

А до форума - може дизайна да има значение, но когато аз бях активен тук (2013-2014) имаше голямо движение. А дизайнът си бе същия. Повечето ги няма. Ти сам знаеш. Няма да изброявам имена. Кои са сега тук? 2-3 момичета от старите и един останал трол, и папугая.

corbV2
06-28-2017, 13:39
Абе я му кажете стария профил на тоя умник, че ми стана интересно. Аз може и да не съм го заварил де.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:40
Ти си ебати тъпака, честно. Смахнат теоритик на конспирацията. Само, ако знаеше колко си прост и каква голяма дупка има във всичките ти разсъждения. Поредният патреот с интелект на маймуна. Сега тръгнал да държи сметка на частна корпорация какво ще прави със собственото си пространство. Ходи да се гръмнеш, да се отървеш от мъките, гледам, че са големи.

ОК.

YoungBloodZ
06-28-2017, 13:41
А до форума - може дизайна да има значение, но когато аз бях активен тук (2013-2014) имаше голямо движение. А дизайнът си бе същия. Повечето ги няма. Ти сам знаеш. Няма да изброявам имена. Кои са сега тук? 2-3 момичета от старите и един останал трол, и папугая.

Аз 2013-2014 не съм бил тук, но силно се съмнявам, че е имало много повече хора. И са останали малко повече от "2-3 момичета от старите и един останал трол, и папугая", знаеш.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:43
Аз 2013-2014 не съм бил тук, но силно се съмнявам, че е имало много повече хора. И са останали малко повече от "2-3 момичета от старите и един останал трол, и папугая", знаеш.

Имаше. И дори да обиждаха, ставаше дискусия понякога. Този от по-горе - това са новите.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:44
Аз 2013-2014 не съм бил тук, но силно се съмнявам, че е имало много повече хора. И са останали малко повече от "2-3 момичета от старите и един останал трол, и папугая", знаеш.

Имаше те, имаше те, ЯнгБладз, имаше те. Но по-рядко поне.

YoungBloodZ
06-28-2017, 13:45
Имаше. И дори да обиждаха, ставаше дискусия понякога. Този от по-горе - това са новите.

Не знам. Аз спрях да влизам когато смениха дизайна и знам, че тогава спряха да влизат повечето активни потребители. А откакто съм се върнал (малко повече от година) досега, броя на потребителите си е горе-долу един и същ.
Не си прав, че социалните мрежи са голям проблем за форумите. Все пак винаги ще има хора, които ги вълнуват въпроси, които не могат да зададат във фейсбук (най-малкото търсят анонимност, а фейсбук не предлага такава).


Имаше те, имаше те, ЯнгБладз, имаше те. Но по-рядко поне.

Имало ме е за много кратко време.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:47
И нека за момент да прескочим този форум. Загина и по онова време изключително активния форум на tuning.bg. Датата умря. Абв форума го затварят след седмица. Авто-форумите са сега активни, но само и единствено защото там продават авточасти. И коли.

FlektarnCom
06-28-2017, 13:49
Преди пускаш тема - идват 20 човека да пишат веднага. Сега - 1-2ма. И то само ако темата е провокативна. Като тази да речем.

nqmamNervi
06-28-2017, 15:40
Понеже е жега и си нямам друга работа, ще захапя стръвта.

Общо взето форумите умряха, да, но това е, защото е изградена система, която улеснява потребителите. По-лесно е за обикновения човек да помни един логин и да членува в различни групи, вместо да се логва в разни форуми и да попълва разни каптчи, дизайна е един и същи, съдържанието се зарежда динамично, както и факта, че се ползва масово, допринася за това да бъде предпочетена пред някакъв форум. Отделен е въпроса, че социалната мрежа попълва още куп ниши.

На мен лично не ми допада и съм съгласен с някои твои доводи, факт е, че има цензура, факт е и че се продават данни, но който е достатъчно глупав, че да си ги предостави, сам си е виновен.


Точно тук сбърка. Тук, и в почти всеки един форум НЯМА контрол, но това не е ли най-ценното!? Никога във форум не са ми искали лична карта. Дай ми профила си във Фейсбук, като на 10 от моите хора ще им кажа да ти го репорт-нат (докладват) и ще ти го деактивират завинаги!

Качил си някаква простотия, репортнали са те и са ти изтрили профила, голяма работа, правиш си нов с друго име просто, не ми казвай, че не е възможно, защото е.



Интернет отдавна не е място, където можеш да научиш нещо! Изврати се. Поквари се. Мотикарите, меметата, жъст паблотата и безброй малоумщините на незнайника Паоло Коельо или Курельо, все тая!

Пълни глупости. Всеки сам избира какви сайтове да посещава и ти гарантирам, че никога досега обикновеният човек не е имал достъп до толкова ползотворна информация. Ако се поровиш малко, можеш да научиш много от интернет, вместо да си губиш времето по фб.



¿Тук искат ли задължително да ползваш собственото си реално име? Не.
¿Тук иска ли се реална профилна снимка? Не.
¿Тук иска ли се да потвърдиш с мобилен телефон? Не.

Мога да изброявам до утре.
Ти не си длъжен да качваш каквато и да е информация в дадена соц. мрежа.



Извадка на някои от Фейсбук задължителните правила:
https://m.facebook.com/terms

И цитирам от т.4:
• You will not provide any false personal information on Facebook,
• You will not create more than one personal account.
• If we disable your account, you will not create another one without our permission.
• You will not use Facebook if you are under 13.

Нацизъм, комунизъм или фашизъм в 21-век? Не, благодаря.
Какви са последствията, ако не спазиш правилата? Какъв нацизъм/комунизъм, бе човек? Прочети малко за нацизъм, комунизъм и фашизъм.


А да, още нещо. След потвърждаване на акаунта ви с лична карта, Фейсбук "обещава" че ще изтрие личните ви данни. Някой наясно ли е колко е забранено да се изпращат лични данни по интернет? Всеки не хакер, а скидър с един RAT вирус е достатъчно да има достъп над машината ви.

И за капак на всичко - ФЕЙСБУК ПРИЕМА И СНИМКА НА ДЕБИТНАТА ВИ / КРЕДИТНАТА ВИ КАРТА - ОНЛАЙН, И ЗА ПОТВЪРЖДАВАНЕ НА АКАУНТА ВИ!
Отново - който е достатъчно малоумен - нека снима и праща наред всички глупости.



Не гоня никой. Но ако ще спорим няма смисъл. Няма какво да се спори. Стани "по-активен" и твоят акаунт ще падне. Дори мога да те снабдя с безобидно (буквално) меме, което ще ти свали акаунта веднага.
Цензурата е лошо нещо. В туитър, редит, ютуб и всички останали платформи има цензура за съжаление. За сметка на това имаш алтернативи и никой не ти забранява да ги ползваш.

Като заключение - всяка платформа може да ти помогне или да ти навреди, в зависимост от това как я ползваш.
Зависи и какво търсиш. В някои аспекти форумите също не са цвете за мирисане. Аз лично съм намерил най-малкото зло (според моите разбирания) и нямам проблеми.

anonymous908491
06-28-2017, 16:21
Датата умря. Абв форума го затварят след седмица.

ми те бяха на издръжка на 'кравария за България'
едни от соросоидните олигофрени
сорос почна да намалява парите и умряха

Грозния
06-28-2017, 18:45
Много хубава тема и съм съгласен с казаното дотук от Флектарн.

FlektarnCom
06-28-2017, 20:34
Отговор до nqmamNervi:

"Качил си някаква простотия, репортнали са те и са ти изтрили профила, голяма работа, правиш си нов с друго име просто, не ми казвай, че не е възможно, защото е."

3 пъти ми беше блокиран акаунта за "фейк профил" и ми написаха съобщение, че ако не използвам реална профилна снимка на която ми се вижда ясно лицето, ще ми баннат профила завинаги. 2 пъти ме блокираха за мемета на евреи, едно от тях - "With jews you lose." - има го в Гугъл, виж го, и не знам това как е обидно!

Ако поне малко разбираше от компютри щеше да осъзнаеш колко малоумни неща на куп каза в едно изречение. Те логват IP адреса ти, и момента, в който го засекат ще те блокират отново, както се случва и при мен вече за 20-ти път. Сега ще си кажеш "ами ползвай прокси или VPN", а аз ще те питам - ти малоумен ли си? VPN-ите по света са около 10-15 компании. Проксита се предлагат от около 50 сайта (работещи). Всички тези компании нямат неограничен брой на IP адреси, които ти предлагат. И често не ги сменят. Дават ти по 1 айпи на град, да речем VPN компанията предлага сървър в София, и в Будапеща, дава ти по 1 или максимум 2 IP-та на град. Наистина ли мислиш, че никой друг освен теб не влиза? Нали затова е VPN? Всеки го ползва, всеки влиза от същото айпи! И много хора злоупотребяват умишлено, като влизат вътре да скамят, да пращат вируси, или да правят пари от реклама. Масово африканци използват техните смешни скамове тип "аз съм американка, но си изгубих паспорта в Замбия, имам нужда от пари бепче, че да се върна в САЩ". Те какво ползват? VPN разбира се! И когато едно от тези айпита се флагне, повече не можеш да влизаш. Трябва да ползваш реално айпи, реален телефон, реална снимка.

И отново повтарям, това че на теб не се е случвало, това че ти не си "на ти" с тея неща, не значи, че не съществуват! Гравитацията е безцветна, няма мирис, няма цвят, няма форма, но ти стоиш залепен на земята заради нея, нали така? Ти може да не я виждаш и следователно да не вярваш, но тя си е там.

"Какви са последствията, ако не спазиш правилата? Какъв нацизъм/комунизъм, бе човек? Прочети малко за нацизъм, комунизъм и фашизъм."

Това че си необразован не е мой или на който и да е друг проблем. Последствията вече ги написах преди секунда. Завинаги премахване на възможността да се регистрираш. Фейсбук също ползва друг фашизъм/комунизъм. Задължават те да имаш ЛИЧЕН профил за да регистрираш БИЗНЕС страницата си или ГРУПА. Не можеш просто да си направиш бизнес акаунт и да си го ползваш, трябва ти личен. И както и при мен се получи, когато ми баннаха личния профил, сега бизнес страниците и групата ми останаха неуправляеми, нямат админ, и всеки може да си спами и да си пише там лайна.

Въпросът ми е такъв:

Защо ме задължават да имам личен акаунт с реално име и снимка, като тъпата им система ми трябва просто за бизнес? Какво общо има моето лице, с бизнеса ми във фейсбук?

Мога ли да ползвам реален IP адрес и да ме баннат?

Да, РАЗБИРА СЕ. Наскоро баннаха много хора около мен. Просто ползвай името Флектарн, напиши го няколко пъти, ще разбереш сам. Или ползвай думата "негър" или "евреин", "циганин" вместо "ром".

Преди около 2 месеца Фейсбук инсталира сложна филтрираща система, която те засича по "дума" и на момента изчезваш.

FlektarnCom
06-28-2017, 20:36
ми те бяха на издръжка на 'кравария за България'
едни от соросоидните олигофрени
сорос почна да намалява парите и умряха

Абв знам, че са на Нетинфо и Дарик, а Датата беше на един папагал, който натопи навремето на Замунда. Повече не знам за тях.

FlektarnCom
06-28-2017, 20:42
fls63, Грозния,
Поздрави.

anonymous908491
06-28-2017, 20:56
Преди около 2 месеца Фейсбук инсталира сложна филтрираща система, която те засича по "дума" и на момента изчезваш.

цяло чудо е, че успяваш сам да си пуснеш компютъра, ако сам го пускаш, щото може и да викаш помощ
тая "сложна" филтрираща система я има от поне 10 години и я има във всеки втори сайт, даже и в тийна

nqmamNervi
06-28-2017, 21:29
3 пъти ми беше блокиран акаунта за "фейк профил" и ми написаха съобщение, че ако не използвам реална профилна снимка на която ми се вижда ясно лицето, ще ми баннат профила завинаги. 2 пъти ме блокираха за мемета на евреи, едно от тях - "With jews you lose." - има го в Гугъл, виж го, и не знам това как е обидно!

Нямаше да ти говоря, ако не съм го изпробвал. Не знам на кой доставчик си, но поне при мен IP адреса се сменя периодично/на всеки рестарт на рутера и да, говоря за външния IP. Освен ако не си триеш бисквитките/кеша/сесиите, или не ползваш един и същи мейл, не виждам какъв би могъл да бъде проблема, сериозно. Няма как fb да разбере кой си, ако си с различно IP/нямаш кукита/flash кукита/история/същия мейл. Ако ТОЛКОВА ти се налага, ползвай tor. Информирай се, системата не е някаква прекалено сложна, просто се открояваш по някакъв начин. Качваш картинка, която е с флаг на 'hate speech/problematic content' и те банват, кое му е странното? Просто не качвай тази картинка, или я промени по някакъв начин, защото подозирам, че я хешират и сравняват хеша или най-много да ползват някакъв прост алгоритъм, който ги 'сравнява'.



Защо ме задължават да имам личен акаунт с реално име и снимка, като тъпата им система ми трябва просто за бизнес? Какво общо има моето лице, с бизнеса ми във фейсбук?

Не знам за какво говориш. Има милиони профили без снимка или с фалшиво име, все още се чудя в кой свят живееш. Ако не ти харесва, просто не ползвай сайта, продукта е техен, тоест не, ти си продукта им.
Колкото до това колко съм образован и 'на ти', няма връзка, задавам ти нормални въпроси, които не би трябвало да приемаш лично.



Мога ли да ползвам реален IP адрес и да ме баннат?

Да, РАЗБИРА СЕ. Наскоро баннаха много хора около мен. Просто ползвай името Флектарн, напиши го няколко пъти, ще разбереш сам. Или ползвай думата "негър" или "евреин", "циганин" вместо "ром".

Преди около 2 месеца Фейсбук инсталира сложна филтрираща система, която те засича по "дума" и на момента изчезваш.
Кое ѝ е сложното на филтриращата програма? Търси съвпадения с думи в речник, голяма работа. Какво очакваш? Това е политически коректна платформа, където такъв език не се толерира, за добро или не. Цялото ни общество е такова, не виждам кое те изненадва. Ако искаш да си пишеш каквото ти падне, има други места за тази цел.

corbV2
06-28-2017, 21:49
Много е заблуден горкият. Такива "просветени" като него могат да будят само насмешка и не защото другите са зле, а той е на друго ниво, както си го мисли, което е нереална претенция. Абе смешник.

FlektarnCom
06-28-2017, 22:37
nqmamNervi

Тор е още по-зле. Изключително бавен е, и директно води до бан във Фейсбук.

И не съм с динамичен IP адрес, а статичен. Явно си на БТК (Виваком). Динамичен е когато ребуутнеш рутера и често ти се сменя IP-то. Но не всеки път.

"Има милиони профили без снимка или с фалшиво име"

Да, на негри и индийци, но не на българи и западно-европейци. Все пак, никой не задължавам да бъде свободен и да знае истината, защо спорите изобщо? Ти и останалите. Просто си тръгнете. Нямам време за излишни спорове. Обясненията единствено ги правя, защото търсачката може да докара други хора тук.

Поздрави.

corbV2
06-29-2017, 10:21
Ех, майко. От къде се пръкна сега тоя малоумник? Форумът действително върви само надолу. Има ебаси отрепките.

FlektarnCom
06-29-2017, 11:40
Ех, майко. От къде се пръкна сега тоя малоумник? Форумът действително върви само надолу. Има ебаси отрепките.

Имаш нужда. Не забравяй, след малко, след хранене.

https://pngimg.com/uploads/pills/pills_PNG16541.png

Zlennox
07-04-2017, 03:26
Извадка на някои от Фейсбук задължителните правила:
https://m.facebook.com/terms

И цитирам от т.4:
• You will not provide any false personal information on Facebook,
• You will not create more than one personal account.
• If we disable your account, you will not create another one without our permission.
• You will not use Facebook if you are under 13.

Нацизъм, комунизъм или фашизъм в 21-век? Не, благодаря.

"We need your help to keep Facebook safe, which includes the following commitments by you"

Този твой пример ми напомня като тръгнеш да инсталираш някоя програмка и ти излензат Terms and Conditions, та вместо да четеш 120 страници, скролнеш до долу и чукнеш бързо Agree. Яка параноя те е обвзела. Какъв контрол мислиш че има над тези 2 милиарда потребители? Никой не а тръгнал да те задължава да си вкарваш телефона - по-скоро доброволна превантиван мярка за сигурност; да не мислиш че Марк е наел Фейсбук полиция да следят кой има актуална снимка и кой пич си е сложил помяра му за профилна? "Принцът на твоето сърце" от близката махала мислиш ли че го следят от Фейса че не използва "собственото си реално име"?

Грозния
07-04-2017, 08:42
да не мислиш че Марк е наел Фейсбук полицияРазбира се че не! Точно обратното е!

ОР
07-07-2017, 11:47
Никой не а тръгнал да те задължава да си вкарваш телефона - по-скоро доброволна превантиван мярка за сигурност

Прав си, но се замисли, че във фейсбук има активна модерация и само от един мангал, който те репортне за фалшиво име, за фалшива профилна, за това, че си нарекъл някой 150 килограмов сом - дебел, може да изядеш банана. Първо ден, после седмица, после месец, после година, после трайно.

Казвам го като човек с един трайно баннат профил, два, който стоят с месечен за сега и още 3 които също са били бананени по едно време. Самото изискване, че трябва да си споделиш ДНК-то с фейсбоклука за да можеш да пишеш с баба си, щото вече нали това е модерно.

И докога така ?

FlektarnCom
07-08-2017, 18:19
Прав си, но се замисли, че във фейсбук има активна модерация и само от един мангал, който те репортне за фалшиво име, за фалшива профилна, за това, че си нарекъл някой 150 килограмов сом - дебел, може да изядеш банана. Първо ден, после седмица, после месец, после година, после трайно.

Казвам го като човек с един трайно баннат профил, два, който стоят с месечен за сега и още 3 които също са били бананени по едно време. Самото изискване, че трябва да си споделиш ДНК-то с фейсбоклука за да можеш да пишеш с баба си, щото вече нали това е модерно.

И докога така ?

Няма да стане по-добре, защото поредица от таблици показват, че населението все по-бързо ще затъпява. Филмите напоследък стават и все по-лишени от смисъл! В момента "вървят" само екшън филми примесени с тъп британски и малоумен американски хумор, който рядко схващам! И гей-майтапите са нещо нормално. Вместо да гледаме женски гърди и задни части, гледаме мъжки ч**ове.

Населението става зависимо от мобилните устройства, като около 65% от посетителите на сайта ни са от Андроиди. Висят по фейсбука по цял ден и кликат безцелно безброй простотиите и мемета! Нямам против меметата, но поне да пращат съобщение. А съобщението в модерните мемета и "мотивационни картинки на Коелю" са една говн**щина.

Zlennox
07-09-2017, 20:20
Прав си, но се замисли, че във фейсбук има активна модерация и само от един мангал, който те репортне за фалшиво име, за фалшива профилна, за това, че си нарекъл някой 150 килограмов сом - дебел, може да изядеш банана. Първо ден, после седмица, после месец, после година, после трайно.

Казвам го като човек с един трайно баннат профил, два, който стоят с месечен за сега и още 3 които също са били бананени по едно време. Самото изискване, че трябва да си споделиш ДНК-то с фейсбоклука за да можеш да пишеш с баба си, щото вече нали това е модерно.

И докога така ?

Ами елементарно бе Шерлок, изполвай собственото си име и автентична профилна снимка, не бъди малоумник качвайки простотии, и обиждайки други юзъри и няма да те баннат. В крайна сметка не мога да ви разбера такива като вас, като не ти харесва фейсбук закривай си акаунта, намери си някаква друга социална платформа или най-елементарното ако го използваш за комуникация, вземи звънни един телефон на баба ти или смс на някой. Света не е само фейсбук.

ОР
07-10-2017, 09:05
Ами не е толкова елементарно като за мненията, които публикуваш, може да ти създадат професионални проблеми и други.
Аз фейсбоклука вече го използвам 3-4 пъти в седмицата като някой роднина ми пише. Вече всеки те пита за фейсбук, какво да се прави. Ако тръгва да изчезва, аз ще съм първия който ще събира хората във лодка.

Uzerneim
07-12-2017, 21:33
Що за простотии?
Що за бизнес си въртял?

Ползвам фейсбук единствено за чат с далечни приятели и малко мемета, нямам против реклами, искам фейсбук да изкарва пари от мен без да ми се налага да плащам нищо. Че по някой път са полезни и си купувам по нещо.

Защо бих имал нещо против фейсбук в такъв случай?

Edit: Мислех, че темата е сериозна. Quality bait, wp gg