PDA

View Full Version : Прилошаване в колата?



today_was_a_charytale
06-30-2017, 20:09
Здравейте, от няколко години се боря с паническо разтройство. Зареди здравословното ми състояние изминалата година беше доста стресираща и симптомите започнаха да стават по-зле. Новото, което се появи е прилошаването в колата. По-често като пътувам с кола имам чувство за нереалност, все едно сънувам или нещо такова и всичко наоколо изглежда, чува се и се усеща странно (не знам как да го обясня). Чувствам се отпаднала, понякога се появява и треперене. Не ми се гади, но пък получавам задух и имам остра клаустрофобия и от време на време се появя трудност при преглъщането. Пускам си музика, но не помага. На по-кратки разстояния е по-добре, въпреки че пак има тази отпадналост и чувството за дереализация. Най-зле е по баири, наклони, булеварди, пътища между горите. Проблемът е, че скоро ще пътуваме 6-7 часа до морето. Имаме роднини, които живеят там и всяко лято им ходим на гости. Говорила съм с майка ми за проблема, но тя ми каза, че щяла да ме остави и да отиде за няколко седмици. 17 годишна сама вкъщи за няколко седмици? Е да, но ми се ходи на море, на плаж. Пия и успокоителни, но явно много не помагат. Може ли някакви съвети? Личната лекарка ми казва, че е напълно нормално при това паническо разтройство да се появи и това.

Indistinct
07-01-2017, 05:09
Вариант е ти да пътуваш отделно с влак. Тогава вероятно пак би ти се наложило да пътуваш с кола, но за много по-кратко време.

anonymous908491
07-01-2017, 08:50
Вариант е ти да пътуваш отделно с влак. Тогава вероятно пак би ти се наложило да пътуваш с кола, но за много по-кратко време.

нарочно изтри моето предложение, щото твоето изглежда глупаво, ако ги сравняваме

Indistinct
07-01-2017, 11:26
нарочно изтри моето предложение, щото твоето изглежда глупаво, ако ги сравняваме
Пробвах това, което ти беше предложил, но не проработи.

anonymous908491
07-01-2017, 12:38
Пробвах това, което ти беше предложил, но не проработи.

аз не съм го предлагал на теб, за да го пробваш
за теб няколко марули върши същото

Indistinct
07-01-2017, 12:44
аз не съм го предлагал на теб, за да го пробваш
за теб няколко марули върши същото

https://i.imgur.com/u4HyVPd_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=high.jpg