PDA

View Full Version : Постоянна умора



ةتشضل انزفث
07-01-2017, 18:55
Значи от 1-2 месеца постоянно усещам умора и само се уморявам. Ходя на фитнес редовно без прекъсване и не знам защо но като започвам упражненията след 4-5 повторение вече съм се уморил зверски и едвам-едвам си довършвам програмата. Храня се нормално приемам нужните калории за организма не съм обездвижен а точно обратното на крак съм почти винаги , но не мога да разбера защо нямам сила и лесно се уморявам , разбирам да съм някакъв дебелак който не си вдига задника , но за човек който тренира вече 1 година и постоянно е на крак не мисля че е нормално да няма сили за нищо и да се уморява от най малкото.

П. П. Предложения какво да взимам за енергия също няма да откажа ;)

ةتشضل انزفث
07-01-2017, 19:02
Забравих да спомена и че никакъв климат не ми понася...
Например винаги ми е постоянно горещо без значение дали е лято или не , но в същото време дори лек ветрец от климатика да подуха аз веднага се вкоченявам от студ и направо замръзвам.
В момента е така положението...

Rakshy
07-02-2017, 01:25
Имаш много фактори, които играят. Ще ти изредя нещата, за които се сещам:

1-недостатъчно вода. Обезводнен си - тва води до чувство на умора.
2-каза че ядеш, но ядеш ли адекватно? Млад си и следователно е малко все тая какво ядеш, защото ти се разминава с яденето на боклуци, in most part. Тъъъ, погледни дали ядеш правилно.
3-спиш ли достатъчно? Сънят е основния процес, при който се възстановяваш. Малко тъпо го написах, ама все тая. Докъ спиш се възстановяваш. Ако не спиш добре, най-вероятно ще си доста уморен.
4-след като минем ядене и пиене трябва да погледнем към витамините. Ако не се оправяш след 5 (5тото нещо, което ще изредя), то най-добре да се изследваш и да видиш кво става, защото най-вероятно ти липсват някви важни вещества в тялото от рода на желязо, витамин незнамсикой или просто сол/електролити/.


5- това е нещо като fix вече. Ще предположа каква е ситуацията - свършил си даскало или университет и може би работиш и след работа тренираш. В профила ти пише. че си на 17, значи най-вероятно съм прав. Тези 2 дейности водят до натрупване на умора, защото не са "предписани" адекватно. На работа най-вероятно ти е скапано през повечето време или не те кефи работното време, или колегите са скапани, или пък самата работа е скапана и просто ти трябват пари за море, или каквото и да е друго. Работата води до умора. Когато вземеш умората от работа и добавиш умората от фитнеса се получава един коктейл, който ти ебава майката на нервната система. Съответно като нервната ти система е препържена, няма как да вдигаш колкото искаш или да тренираш както очакваш и оттам ти става кофти, и изобщо е мега гадно преживяване. За да се избегне това, в адекватните програми има нещо наречено deload. Load-товарене, deload-разтоварване. По принцип в трибоя и в щангите и изобщо във всички силови спортове е добре този deload да се прави 1 път на 3 или 4 седмици, защото тренировките и тежестите и всичко е по около 3 седмични цикли. След като минат 3 седмици трябва да разтовариш 1 седмица, в която да дадеш време на нервната ти система да се повъзстанови, за да можеш да започнеш пак да я товариш. 2 крачки напред и 1 назад, за да можеш да продължиш да вървиш, защото ако направиш 3 поредни, най-вероятно ще паднеш.

Най-вероятно се опитваш да блъскаш мега много и тялото или съзнанието не издържа. Ако едната седмица си правил тежката ти серия лежанка на 60 кг и си успял да направиш 8, най-вероятно следващата седмица ще успееш да направиш 9 или 10, или ако не е следващата, то до по-следващата, т.е. 3тата седмица ще си увеличил повторенията. На 4тата седмица ще се опиташ да бутнеш 12 пъти и най-вероятно няма да успееш, а ако успееш - супер, на 5тата или на 6тата няма да успееш. Това, което се опитвам да кажа е, че може да имаш успех и да искаш още успех, но трябва да гледаш по-обзорно и да разбереш, че не можеш всяка тренировка да си balls to the wall.


И съм почти сигурен, че е точно това - натрупал си твърде много умора и не можеш да се справиш.
Идната седмица (най-вероятно ще го прочетеш това утре, което е неделя, и ще имаш 1 цял ден да се самонавиеш да го направиш) ще тренираш с наполовина по-леки тежести или пък ще направиш 1/2 от обема. Ако половината ти се струва твърде малко, можеш да се разминеш и с 60% от обичайното. Накрая на тренировката ще разтягаш цялото тяло. Статично разтягане. Ще стоиш в кофти позиции и ще дишаш. Обещавам ти, че ако го направиш, следващата седмица ще си пушка.

Rakshy
07-02-2017, 01:35
дадох ти ебахти подробния отговор, надявам се да го прочетеш :D


а за стимуланти - по-добре е да избягваш приемането на неща, защото ставаш зависим към тях, което не е добре.

Най-лесния вариант е да пиеш по едно обикновено кафе преди тренировка. Ако не те кефи да пиеш кафе, винаги можеш да си вземеш кофеин на таблетки от аптеката. Трябва да видиш дозировката, защото ако не се лъжа, 200 мг кофеин се равнява на 3-4 кафета. А да предозираш с кофеин е тъпо :/



Взимал съм pre-workout на Animal. Издумках цялата опаковка, ако не се лъжа. Бяха по 7 хапчета в малко дилърско пакетче. Пиех ги в метрото докато се връщах от даскало, защото директно отивах на фитнес. Излишно е да казвам как те гледат хората като почнеш да пиеш някви червени капсули в метрото :D От този pre-workout ефекта е следния - първото взимане е на половин доза, защото те е страх дали няма да те убие. Пиеш половината и те удря в петите и имаш чувството, че ще изкъртиш залата. Това е само чувство, защото на практика не ставаш по-силен, а просто по-концентриран и целенасочен. Може би и нервната ти система е надървена :D Има едно вещество, което те кара да се усещаш как нещо ти лази под кожата. Мега странно е и се чувстваш като Терминатора. Държи те към час в началото, после отминава, въпреки че имах проблем със съня, защото когато го взимах тренирах вечер към 8 и съответно като вкараш 200мг кофеин и си 16-17 годишен не се очаква да спиш в близките дни :D Сега се сещам, че не пиех цялата доза всичките пъти. Главно пиех по 4 или 5 зависи колко съм изморен. 7мица думках на много тежките дни. Тъ, да, след като мине първата седмица на взимане си качваш дозата малко, за да усетиш пак същия ефект, защото тялото ти свиква с чувството и не го усещаш. Стигаш до една умствена преграда, на която не си сигурен дали искаш да вземеш цялата доза, защото знаеш, че ако я вземеш, то след тва ще минеш на двойна доза, което не е хубаво. :D Към 20-тия ден почти не го усещаш вече. До 30тия, освен ако не качиш пак дозата, е все тая дали ще го пиеш или не.

Тва е ако разчиташ наистина на веществата, а не просто на умствения аспект.

нда, не знам колко ще разбереш от тва, но съобщението е - не търси отговора в хапчетата.

ةتشضل انزفث
07-02-2017, 07:59
Проблема не е в това , че не се храня правилно или нещо такова. Основните ми храни са дюнери , ориз , пилешко/телешко квото дойде. Относно енергийните напитки е пия ги почти постоянно както и кока-кола но абсолютно нищо. Също съм забелязал че след като се събудя и стана някакво се замайвам страшно много , не знам защо е така...

Rakshy
07-02-2017, 13:02
wow, 1000 думи и за това се хвана :D :D



пий повече вода и вкарай зелени зеленчуци

ще се чувстваш по-добре

също така намали захарта, наистина я намали. Спри колата или си вземи Zero. Захарта е лоша, избягвай я.

ةتشضل انزفث
07-02-2017, 18:34
Ha тренировка впрочем пия страшно много вода , 2 литра минимум , ти ако искаш вярвай.
Зеленчуци си ям с ориза + пилешко.
Определено не се чувствам по добре ;)
То захар гледам да не консумирам много , дори не се и сещам. Единствено по-така взимам гейнър на optimum nutrition но не мисля че това е проблем :?

ةتشضل انزفث
07-02-2017, 18:47
Проблема не е в умората , въпреки нея пак си тренирам и ми е все тая. Проблема е там че тая умора и липса на енергия малко или много си казват думите при тренирането с тежести :-x :-x
Примерно винаги на лежанката работя с 60 кг , нито повече нито по-малко... От 9 месеца да речем основно с тези килограми работя , обаче оня ден ми се случи така че едвам-едвам с 45 килограма направих едва 6 повторения и не можах да отлепя лоста после :cry: :cry: Представи си какъв shit e да вдигаш 60 от лежанка постоянно и накрая да се усереш на 45 , че и едвам 6 повторения да направиш...

Rakshy
07-02-2017, 18:59
тренирам от преди да знаеш, че има фитнес, така че знам какво е усещането


затова ти казвам какво трябва да направиш

вземи си почивка 1 седмица и не тренирай или тренирай с половината от обема и на следващата седмица ще си като нов. Доста е просто.

също така виж да приемаш повече соли, защото в тия жеги губиш много вода.

ةتشضل انزفث
07-02-2017, 19:20
Мерси брат.
Малко не ми се ще да зарежда фитнеса при условие че досега за миг не съм прекъсвал , но дали няма да стане по-зле , защото и това съм го правил така един два дена да си взема почивка и след тая почивка да съм зверски по-уморен.

RiB
07-11-2017, 15:29
Може и доста по-накратко.. лягай навреме и спиш достатъчно... не яж само боклуци, пий вода... и позитивизъм и промяна в съзнанието. Това направиш ли го - няма как да нямаш енергия. И аз бях супер умрял първите месеци от годината.. ама като си промених мисленето и нагласата... направо сега не можеш да ме спреш... дори и да съм спал по 4-5 часа няколко дни подред.

Грозния
07-11-2017, 17:46
Значи от 1-2 месеца постоянно усещам умора и само се уморявам.Как си със спането?
Ако се уморяваш много, въпреки че спиш добре и достатъчно, това може да се окаже нещо много лошо! Ако е така - отивай на лекар!

Забравих да спомена и че никакъв климат не ми понася...
Например винаги ми е постоянно горещо...Е нали си арабин :D ?! Би трябвало да си свикнал :)!

Проблема не е в това , че не се храня правилно или нещо такова. Основните ми храни са дюнери , ориз , пилешко/телешко квото дойде. Относно енергийните напитки е пия ги почти постоянно както и кока-кола но абсолютно нищо. Дюнерите, колата и енергийните химии ги зарежи! Оризът, телешкото и пилешкото са добре!

Също съм забелязал че след като се събудя и стана някакво се замайвам страшно много , не знам защо е така...Като ти е станал сутрин и станеш рязко, няма достатъчно кръв за мозъка и може да ти се завие свят :D (особено ако си по-млад) . Това не е ебавка.

също така намали захарта, наистина я намали. Захарта е лоша, избягвай я.Захарта сама по себе си не е вредна за здрав човек! Тя е чиста енергия! Мозъкът не може да работи без захар под някаква форма! Прекалено ниското ниво на кръвната захар може да доведе до припадане!

...си вземи Zero. Захарта е лоша, избягвай я.Извинявай Ракиш, но ако мислиш че изкуствените подсладители са по-безвредни от истинската захар, в голяма грешка си :? !

Примерно винаги на лежанката работя с 60 кг , нито повече нито по-малко...Ти вярно ли си 151 см и вдигаш 60 кг :shock: ?!

П.С. Спането е много важно :) !

ةتشضل انزفث
07-11-2017, 19:57
Как си със спането?
Ако се уморяваш много, въпреки че спиш добре и достатъчно, това може да се окаже нещо много лошо! Ако е така - отивай на лекар!
Е нали си арабин :D ?! Би трябвало да си свикнал :)!
Дюнерите, колата и енергийните химии ги зарежи! Оризът, телешкото и пилешкото са добре!
Като ти е станал сутрин и станеш рязко, няма достатъчно кръв за мозъка и може да ти се завие свят :D (особено ако си по-млад) . Това не е ебавка.
Захарта сама по себе си не е вредна за здрав човек! Тя е чиста енергия! Мозъкът не може да работи без захар под някаква форма! Прекалено ниското ниво на кръвната захар може да доведе до припадане!
Извинявай Ракиш, но ако мислиш че изкуствените подсладители са по-безвредни от истинската захар, в голяма грешка си :? !
Ти вярно ли си 151 см и вдигаш 60 кг :shock: ?!

П.С. Спането е много важно :) !

Ръстът ми какво общо има с това колко вдигам ? На този ръст съм 55 килограма. Представи си ме.

RiB
07-11-2017, 20:14
Грозен... спането НЕ Е много важно, а НАЙ-ВАЖНОТО в целия ти организъм :Д

Rakshy
07-11-2017, 22:19
Грозен, нямаш никаква идея за какво говориш, по-добре не коментирай темата със захарта, моля те.

Захарта е едно от най-лошите неща, които можеш да си причиняваш, и то е защото е в супер голям период от време. Като си малък искаш захар, като пораснеш пак искаш захар, като остарееш пак искаш захар. Целия ти живот е залян от захарта, която е причината за сума болести. Диабет има откак има захар. През 70те, когато започва захарната индустрия в Щатите, тогава се почва с документираните случаи на диабет.

Тва с мозъка е тъпотия. Тялото ти е направено да работи на белтъци и мазнини. Когато метаболизираш белтъците, те се превръщат в това, в което и въглехидратите. Ако махнеш всичката захар от диетата ти, познай кво ще стане - ще живееш по-добре.

Грозния
07-12-2017, 17:13
Захарта е едно от най-лошите неща, които можеш да си причиняваш, и то е защото е в супер голям период от време. Кой те излъга?!?

Като си малък искаш захар, като пораснеш пак искаш захар, като остарееш пак искаш захар. Целия ти живот е залян от захартаСъщото може да се каже и за въздуха! Значи ли че въздухът също е вреден и трябва да го спрем :D ?

захарта, която е причината за сума болести. Диабет има откак има захар.Кои болести :) ?!
Захарта сама по себе си не причинява нито една болест! Изкуствените подсладители (които мислиш за много полезни :? ) могат да причинят рак!
Диабетът се причинява от стрес, като страничен ефект от други заболявания и наследствена предразположеност! Захарта не причинява диабет! Вземи се образовай малко по тоя въпрос, честно!

Диабет има откак има захар. През 70те, когато започва захарната индустрия в Щатите, тогава се почва с документираните случаи на диабет.Диабет има от древността и тогава хората са умирали от него, защото не е съществувало поддържащо лечение и начини за стабилизиране на състоянието.

Тва с мозъка е тъпотия.Не е тъпотия, казва се биохимия :) !

Когато метаболизираш белтъците, те се превръщат в това, в което и въглехидратите. Ако махнеш всичката захар от диетата ти, познай кво ще стане - ще живееш по-добре.Виж, това вече е тъпотия :D !

an7raks
07-12-2017, 18:20
Проблема не е в това , че не се храня правилно или нещо такова. Основните ми храни са дюнери , ориз , пилешко/телешко квото дойде. Относно енергийните напитки е пия ги почти постоянно както и кока-кола но абсолютно нищо. Също съм забелязал че след като се събудя и стана някакво се замайвам страшно много , не знам защо е така...

Забрави за енергийните напитки! Казвам ти го като човек, който близо година пиеше по литър енергийни на ден... Започнах заради системно недоспиване и последващата умора, а после продължих, защото бях умрял дори след 8-9 часа сън. После покрай работата почнах да лягам и да ставам в приблизително едни и същи часове и взех да ям горе-долу редовно и нещата се оправиха. Имам толкова енергия, че ми се чудят на какви наркотици съм. :D Това, като имаш предвид, че и аз ям доста боклуци.

ةتشضل انزفث
07-12-2017, 20:29
В момента съм на морето , но пак ще си тренирам там в някой фитнес временно. Иначе пробвах една седмица да почина от фитнеса и мога да кажа , че не се уморявах на първите упражнения избщо. Но съм загубил форма със вдигането на тежести... на лежанката направих едва 6 повторения чак стоварих лежанката почти върху себе си , просто силата ме напусна. Като цяло сега проблема ми е , че трудно вдигам по-тежко. Някакви съвети относно това ?

Rakshy
07-12-2017, 20:40
Грозен, няма да ти отговарям. Няма смисъл да си хабя времето.


Проблема не е, че не знаеш какво говориш. Проблема е, че вярваш в глупостите, които твърдиш.

LoadRunner
07-12-2017, 20:40
http://i.imgur.com/4zOWPEE.png
заработал наклейку

ةتشضل انزفث
07-12-2017, 20:52
Грозен, няма да ти отговарям. Няма смисъл да си хабя времето.


Проблема не е, че не знаеш какво говориш. Проблема е, че вярваш в глупостите, които твърдиш.

Аз или Грозния , че съвсем се обърках и аз :D

Rakshy
07-12-2017, 22:19
Аз или Грозния , че съвсем се обърках и аз :D

цялото е към грозния, но и ти нямаш идея кво правиш :Д

Грозния
07-13-2017, 20:12
Грозен, няма да ти отговарям.Умно решение :)! Глупаво е да противоречиш на истината 8)!

Няма смисъл да си хабя времето.Ти по-добре използвай времето си да прочетеш и научиш някои неща за захарта, диабета, изкуствените подсладители и други такива неща, защото малкото което уж знаеш по тия въпроси е пълна заблуда :? !
По-лошото е, че във форума не остана нито един лекар, който да ти ги каже тия неща, щом не вярваш на Грозния!

Проблема не е, че не знаеш какво говориш. Проблема е, че вярваш в глупостите, които твърдиш.Това не съм аз, а ти :? !

igsi4
09-15-2017, 14:45
Трябва да се пази човек от преумора!

Rakshy
09-15-2017, 20:23
Трябва да се пази човек от преумора!

мерси брат

Obsebvashta
09-30-2017, 07:54
Защо не пробваш с магнезий?