PDA

View Full Version : Трихотиломания



jojo2005
07-07-2017, 13:06
Имам нужда от помощ!Страдам от трихотиломания.За тези,които не знаят това е постоянно привличане от това да си късаш косата или други косми от други части на тялото.Това нещо започна.....и аз не знам кога но го имам от години.Преди беше много по зле,защото го правех пред приятелите ми.Сега не но не се сдържам.Научих се,че това се прави само когато съм сама.Искам помощ защото от малка имам тънка коса а и е малко а и сега с това заболяване.........Страшно е подът на стаята ми е в коса.Преди около 3 месеца наште занесоха прахосмукачката на ремонт,защото се беше задръстила с мойте косми.А това е мощна прахосмукачка rainbow!Наште знаят но не го правя пред тях също,защото ми казаха,че ще ме подстрижат нула номер ако го правя.Не искат да ходя на психиатър или нещо подобно.Незнам защо!Като малка си гризях ноктите и майка ми ако ме видеше да го правя ме удряше леко по ръката.Не са лоши родители просто мислят че е временно и ще си мине от самосебеси!Ако знаете някъкъв начин да се справя с това пишете само без лекарства,психолози и такива.Незнам дали е важно но съм на 12.

naivilikutushou
07-07-2017, 13:47
Щом знаеш името на кондицията си, явно доста си чела в Интернет. Което никога не е полезно. Можеш само да се пренавиеш, което не ти помага. Трихотиломанията звучи като част от обсесивните / тревожни разстройства. Имаш ли натрапчиви негативни мисли? Свръханализираш ли всичко?

В YouTube има много клипове с известни и не толкова известни влогъри, които имат това състояние. Най-много полезна информация ще извадиш от тях https://www.youtube.com/results?search_query=trichotillomania

Не знам дали лечение при терапевт би дало резултат, и дали биха те разбрали. Най-вероятно е да ти лепнат OCD и да ти дадат анти-депресанти и всякакви други безполезни хапчета, които не лекуват, а забавят и задълбочават проблема. Важното сега е да си припомниш че не си сама и че със сигурност можеш да промениш състоянието си. Не си безсилна. Обсесивните / тревожните състояния могат да се преодолеят със силна воля. Те си остават с теб за цял живот, но можеш да ги контролираш.

jojo2005
07-17-2018, 10:18
Много ти благодаря!Послушах съветите ти и след толкова време най-накрая се оправих!:):):):)