PDA

View Full Version : Пристрастен към тревата - чай



tseti
07-19-2017, 20:35
Здравейте! На 22 години съм имам си приятел от 7 години и той е колкото мен. Бяхме на разстояние известно време той беше извън България,а когато се върна стана голям проблем. Започна да пуши чай нон стоп и преди си е пушил тревичка от време на време,но е нямало проблем. А сега мисли как само да се напуши и да заспи ,докато го пусни пак си свива крие се какво ли не прави за да се направи. Родителите му разбраха баща му влезе в болницата заради него няма оправия. Това се случва от 4 месеца насам. Хора не искам да ме критикувате просто искам някой съвет. Какво ли не се опитвах да направя за да спре. Работи по 5-6 часа на ден и веднага гледа това да направи и нищо друго,това му е ежедневието. Работи но той ги дава за да се напушва само. Много го обичам искам да го спася от тази дупка,толкова много години заедно не искам ей така всичко да приключва. Имам нужда от вашата помощ. Ако може само без критики.
Благодаря ви предварително!

an7raks
07-19-2017, 21:59
Не знам какъв е тоя чай и дали не си трол, но е безсмислено да се занимаваш с наркомани. В числото на наркоманите включвам пристрастените към каквото и да е, включая алкохол, трева и цигари. Или свикваш, че си с наркоман и не му се бъркаш, или си хващаш нещата и си заминаваш. И, не, няма да излезеш простата патка, дето го е оставила "в най-трудния момент", поне в очите на здравомислещите хора. За такива хора има два варианта - или сами се усещат и спират навреме/търсят помощ, ако е необходимо/, или продължават докато негативните последици не ги прецакат тотално по един или друг начин. Ти няма какво да направиш, ако той не иска да променя нищо. Единствено ще си играете на котка и мишка докато на някого не му писне.

Genasis
07-27-2017, 00:40
Говори с него, събери всичките му познати на едно място за да говорят с него. Кажи му че това не е живота за който си мечтала и че ако продължи ти няма да имаш избор и ще го напуснеш... Даже няма да е лоша идея ако пробваш да го навиеш за психолог. Като цяло квото и да направиш ще е доста трудно. Ппц зависимите хора спират след като живота ги удари по главата !

inewton
07-27-2017, 00:54
Говори с него, събери всичките му познати на едно място

За миг помислих, че ще се чете завещание.

DoctorSatan666
07-27-2017, 20:32
Хора не искам да ме критикувате просто искам някой съвет.

Пуши и ти с него.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/c7/e3/cf/c7e3cf22cdcf0ac89038576317f7ab72.jpg

haritov
07-29-2017, 19:16
късно е да му помагаш

bijou
08-20-2017, 21:25
Не мога да разбера защо, когато повечето хора чуят трева и се панират. Никой не е умирал от марихуана.. за разлика от алкохолът, който пък си е напълно легален.

Както и да е, приятелят ти НЕ Е пристрастен към трева. Тя не пристрастява, за това или те лъже и се прави на идиот, или просто взима и нещо друго.
Все тая, голям човек е остави го на мира. Негово решение си е.

Тревата няма да му навреди по никакъв начин, така че се успокой.

tseti
08-25-2017, 21:22
Да това което казваш разбирам,дори нищо напротив нямам тревата от време на време да пушиш,но става въпрос за чай който се пуши и е пълен с химии.
Не мога да разбера защо, когато повечето хора чуят трева и се панират. Никой не е умирал от марихуана.. за разлика от алкохолът, който пък си е напълно легален.

Както и да е, приятелят ти НЕ Е пристрастен към трева. Тя не пристрастява, за това или те лъже и се прави на идиот, или просто взима и нещо друго.
Все тая, голям човек е остави го на мира. Негово решение си е.

Тревата няма да му навреди по никакъв начин, така че се успокой.

bijou
08-25-2017, 21:28
Да това което казваш разбирам,дори нищо напротив нямам тревата от време на време да пушиш,но става въпрос за чай който се пуши и е пълен с химии.

Е какъв е тоя чай де? Как му вреди, какво му прави? Не съм чувала, за пристрастен към чай.

NomNomNom
08-27-2017, 10:42
Ако търпиш цигари и алкохол, тревата е същата графа, както антракса каза.
На мен ми е еднакво отблъскващо и 3те

А баща му надали заради него е в болница