PDA

View Full Version : Цикъл



ChocolateGirl19
07-20-2017, 10:07
Здравейте!Аз съм момиче на 14 години.Цикълът ми дойде преди 3 години.Първоначално беше горе-долу редовен,но от миналата година започна много да закъснява.Предпоследният път закъсня с 9-10 месеца,а сега още не е дошъл,като се има в предвид,че за последно дойде през Януари. Тогава продължи 2 дена и беше страшно лек.Аз не консултирам млечни продукти и съм чувала,че това също може да е причина. Знам че не е най-разумното нещо да търся информация в интернет,но намерих статии за някаква диагноза (PCOS) и аз имам доста от симптомите.Също и за Amenorrhea.Какво да правя?

dsddsd
07-20-2017, 10:29
Отиди на гинеколог не си давай сама някаква диагноза от Интернет . Не се тревожи на много момичета цикълът не им е редовен просто се консултирай с гинеколог .

ani_banani
07-21-2017, 17:30
Със сигурност трябва да се консултираш с лекар. Има някаква причина за толкова нередовния цикъл,защото да ти закъснее с седмица,месец - добре, но при теб е почти година закъснение...

pandichka
08-09-2017, 22:03
Съвсем нормално е цикълът да е нередовен на тази възраст. Отиди на лекар, но според мен няма никакъв проблем.

daipet
08-30-2017, 18:55
Говори с майка си или баба си. Питай ги как е било при тях. Възможно е да е наследствено. И то не само от страна на майка ти, но и от страна на роднините от женски пол на баща ти. Запиши си час при гинеколог, можеш да му кажеш всичко. Вероятно те е срам и за да се чувстваш по-спокойно, помоли да ти намерят жена гинеколожка. Задължително се консултирай със специалист. Аз съм чувала, че при нередовна менструация помага чай от бял равнец. Недей да го пиеш на своя глава, защото може да си алергична или нещо такова и да си докараш по-големи проблеми. Моят съвет е да попиташ при прегледа дали може да опиташ с него, за да не се тъпчеш с лекарства, но в никакъв случай сама. Желая ти всичко да си тръгне нормално. Разбирам те напълно, че се притесняваш. Аз самата в момента имам подобен здравословен проблем и изчетох всичко по темата. Стигнах до извода, че не е сериозно, но този петък, като се видя с лекар, ще видим. Съветвам те да се успокоиш, защото стресът те кара да си представяш най-лошите сценарии.