PDA

View Full Version : Програмист или не



NikiMto
07-22-2017, 18:51
Здравейте дайте ми съвет. Чудя се дали да тръгна да ставам програмист. Това което ме плаши е че всички тръгнаха да стават програмисти и това говори че няма да има въобще работа нещо като ученето за адвокат или икономика както се получи.

Та доста съм на кантар и ми е интересно какво е мнението ви тук.

CoNviCt
07-22-2017, 20:11
И в БГ и в чужбина има голям недостиг на девс.
Имай предвид, че работата е доста натоварваща психически. Често трябва да се спазват нереални срокове, съответно оставаш след работа и се притесняваш и прочие. Постоянно се появяват нови проблеми, на които трябва да откриеш решение. Постоянно трябва да се ъпдейтваш при major ъпдейт на engine/език и т.н. След работа тялото ти не е натоварено и не си изморен физически, но психически си изхабен.
Но пък $$$.

dimitar_ak
07-24-2017, 07:55
Да, има известно насищане с кодери, но не и с програмисти. Програмисти винаги ще се търсят и ще са добре платени.

JDeel
07-24-2017, 17:50
Дори не е задължително за програмист да е на работа. Стига да има добра идея, винаги може да реализира собствен проект и да си печели парички с кеф!

NikiMto
07-28-2017, 13:29
Попроучих нещата и се оказва че действително се е препълнило с желаещи да стават програмисти и шанса за работа е станал много малък в момента. Това сега а какво ли ще е след няколко години. Ще се става зъболекар явно. Благодаря за мненията.

dimitar_ak
07-28-2017, 13:45
Ще споделиш ли къде си проучил?

ПyРкО ♠
07-28-2017, 13:49
О я стига човече, естествено че НЕ!
Зарежи ги тия глупости програмист, кодери модери и скриптъри. бля бля бля

Послушай ме, наблягай си върху денталната медицина и стани един от най-добрите зъболекари, ще бъдеш много по добре.
А за да си добър, трябва да работиш единствено с скъпи качествени материали.