PDA

View Full Version : Проблем



Ashenvale
07-24-2017, 16:33
Пичаги компютъра ми нещо се бъгна и се преместих за сега на лаптопа, нвм.
Така на компютъра си използвам мрежови кабел за интернет и всичко е перфектно, но днес като свързах кабела към лаптопа и се оказа, че нямам интернет, единствено Wi-Fi.
http://imgur.com/2H7Luce << Странното е, че дори не ми показва, че съм свързал кабел.
Някой по запознат може ли да ми каже как да оправя този проблем за да имам интернет на лаптопа директно от кабела?

npp
07-24-2017, 18:11
кабелната връзка през рутер ли минава (или др. подобно устройство)?

имаш ли инсталиран lan драйвер за мрежовия адаптер на лаптопа?, въобще работи ли му мрежовия адаптер?

Ashenvale
07-24-2017, 19:41
Да с рутер сме ,защото освен компютъра ми, майка ми използва лаптоп и се наложи да вземем.
Реално не знам дали има инсталиран ЛАН драйвер, а не съм особено в час с настройките за интернет ако имаш възможност бих ти се доверил да погледнеш чрез Team Viewer или да ми кажещ какво точно да правя. За мрежовия адаптер дали работи ептен не мога да ти кажа. Пробвах да направя нова мрежа VPN, но ми изсписва Connecting (PPNS(нямам идея как точно е)) и дотам ...

npp
07-24-2017, 22:18
Да с рутер сме ,защото освен компютъра ми, майка ми използва лаптоп и се наложи да вземем.
Реално не знам дали има инсталиран ЛАН драйвер, а не съм особено в час с настройките за интернет ако имаш възможност бих ти се доверил да погледнеш чрез Team Viewer или да ми кажещ какво точно да правя. За мрежовия адаптер дали работи ептен не мога да ти кажа. Пробвах да направя нова мрежа VPN, но ми изсписва Connecting (PPNS(нямам идея как точно е)) и дотам ...

а имаш ли vpn провайдър?

можеш да погледнеш в device manager дали network адаптера има инсталиран драйвер, друг вариант е да инсталираш aida64 за да видиш какъв е точният модел на lan адаптера и след това да потърсиш последна версия драйвер за него, ако след инсталация на драйвера за него в device manager показва, че не работи, тогава може да е повреден

ако lan-а на нито един от компютрите не работи, тогава рутера може да трябва да се рестартира от power бутона