PDA

View Full Version : Ново начало



KIRIL98
07-24-2017, 20:39
Хора, отдавна не съм отварял форума, но пак опрях да Вашата помощ. Искам да знам (особено, ако някой вече е минал по този път) как стоят нещата с живота в чужбина. Бих искал да замина за някъде, защото в България не успявам да започна "градежът" в моя живот. Та, ако някой вече е минал по този път, да сподели, ПЛИЗ. Също така ще ми е от полза, ако и ме насочите към дадена страна, какъв бюджет трябва да си приготвя, какви езици да започна уча и въобще с всяка възможна подробност. Много ще бъда благодарен на отзовалите се!!!

Грозния
07-24-2017, 22:05
как стоят нещата с живота в чужбина. Бих искал да замина за някъде, защото в България не успявам да започна "градежът" в моя живот.Ако започваш сам от нулата ще ти е доста трудно!
Би било добре ако имаш познати, които да ти помогнат в началото с квартирата, намирането на работа и административните изисквания в съответната страна.

...какви езици да започна уча...Хората които са решили да заминат в чужбина, обикновено са доста добре подготвени предварително с нужните езици. Ако не знаеш нужния език, е 99% сигурно че ще се провалиш!
Ако мислиш да си общак, без език и да заминеш съвсем сам в чужбина, по-добре изобщо не тръгвай!
Където и да отидеш, те си имат достатъчно общаци, които поне знаят езика, така че ти ще си аут!
Успех :)!

IlianUSA2002
08-08-2017, 03:48
АМЕРИКА БАБИ!

KIRIL98
08-18-2017, 21:21
Хахахахаха, не съм дорасъл за там. По-скоро някоя съседка

iFakesmile
08-18-2017, 23:35
Някоя съседка - трудна работа. Има възможност в Гърция да се започне някаква работа като общ работник, но не е препоръчително понеже е прекалено рисковано с това да попаднеш на мафия или да те измамят и накрая да останеш с празни ръце. В чужбина живота всеки го приема различно. Аз лично работя и живея в чужбина и си ми е страхотно, но аз съм израстнал тук и училище съм завършил и т.н. Все пак един голям плюс ще бъде ако имаш познати, роднини и т.н., да могат поне от началото да те придърпат. Бих ти предложил Англия понеже там можеш да си намериш лесно работа, не е нещо трудно, а и заплащанията не са никак зле. Храната, дрехите и т.н. са евтини, но когато опрем до квартира ще е малко солено. Не казвам суми понеже на всякъде е различно, но варират от 300 паунда и нагоре. Отделно можеш да се консултираш с някоя агенция, която да ти намери дадената работа. Също така не заминавай сам! Вземи някой приятел, който има желание и той за ново начало в чужбина. Така ще може да си делите наема и разходите. Приготви си пари за добро и лошо - това е адски важно! В началото докато си намериш работа ще ти трябват пари.. в повече! ;)