PDA

View Full Version : Сервитьорка



Стефани С.
07-26-2017, 06:33
Здравейте! На 15 съм, момиче и имам желание да започна да работя като сервитьор предимно за удоволствие и развлечение, не за заплата. Баща ми също ми предложи това (да започна да помагам, работя) като вижда, че стоя вкъщи отегчена, казвайки ми, че ще ми бъде много интересно да се сблъсквам с нови хора и да свиквам в такава среда. Да премина към въпроса.. Вие какво мислите? Знам, че има момичета сервитьорки на по 16,17,18, бихте ли ми дали някакви съвети и какво главно включва длъжността? :)) Иначе мисля, че съм доста сръчна и любезна и с тези неща няма да имам проблем. И да... бихте ли ми дали някакви основни насоки и неща, които е нужно да знам :)))) Благодаря Ви много! Лек ден!

Грозния
07-26-2017, 08:01
Много се съмнявам точно баща ти да е предложил да станеш сервитьорка :? .

Simona_official
07-26-2017, 10:21
Според мен не е подходящо на 16 годишна възраст да ставаш сервитьорка. Нима ще ти е приятно някакви чичковци да ти подсвиркват зад гърба. Не за друго, неприятно е. Ако наистина ти се работи, започти почасова работа като промоутър( 4-8ч = 25-30лв *на ден, и като работиш цял месец ето ти ги чисти 300лв* до колкото съм запозната) или може би детски аниматор (12ч но за заплащане не знам) .
Но съветът ти от мен е да залегнеш на уроците по чужди езици, да се хванеш да ходиш на уроци, щом толкова бездействаш у вас, научи перфектно английски и още 1 език , и след като завършиш 12клас
да си ги знаеш перфектно, така няма да имаш и проблеми в университета и можеш да си намериш стойностни работи както в България така и в чужбина. Защото всеки един научен език отваря много врати. Разбира се, ако имате финансова възможност. Ако не, посочените по-горе неща мисля че по ще ти прилягат на възрастта. Успех :)

Стефани С.
07-26-2017, 13:46
Благодаря ти! Аз всъщност уча в Езикова гимназия с Английски език и както казах целта ми не е заплащането, а развлечение, сблъскване в среда с повече хора и научаване на нови неща свързани с работа, нещо като стажант ☺

Стефани С.
07-26-2017, 13:56
Извинявам се за недоразумението и неясното ми изказване, излиза все едно баща ми ми е предложил да работя КАТО СЕРВИТЬОРКА, но не е така. Баща ми ми предложи, ако искам да започна да работя нещо, за да ми бъде по-забавно, а тъй като майка ми работи като готвач в ресторант, а градът, в който живея не е голям, си казах защо да не отида при нея и да работя нещо, да си намеря някаква работа, с която да се занимавам временно, а там знам, че има само една сервитьорка, която също е ученичка и шефката, та от тук тръгна всичкото ми това предложение да помагам

inewton
07-26-2017, 22:50
Много се съмнявам точно баща ти да е предложил да станеш сервитьорка :? .

Как смееш да подриваш авторитета ми пред детето, вестготски хлапак.

Genasis
07-27-2017, 00:00
Доста гледни точки ще видиш по тази тема.. Интересно ми е кое заведение би те взело на 15 и дали са сигурни че искат да поемат този риск. И все пак ако някъде те искат, бъди внимателна с чичо митко :Д

inewton
07-27-2017, 00:01
Доста гледни точки ще видиш по тази тема.. Интересно ми е кое заведение би те взело на 15 и дали са сигурни че искат да поемат този риск. И все пак ако някъде те искат, бъди внимателна с чичо митко :Д

Аз съм Митко, нещо намекваш ли.

ةتشضل انزفث
07-28-2017, 19:22
Много се съмнявам точно баща ти да е предложил да станеш сервитьорка :? .

сервитьорка много се римува със стриптизьорка. Да не би и в темата да се е получило същото разминаване в думите :razz: :razz: