PDA

View Full Version : Точици по целия пенис



adoppteR
08-03-2017, 14:39
Здравейте, на 14 години съм и от много време съм забелязал, че целият ми пенис е в пъпчици, приличащи на гнойни. И апсолютно целите ми топки са пълни с тези гнойни пъпки също... Не знам какво да правя... Никога не съм правил секс и се притеснявам, че когато приятелката ми поиска някой път ще се отврати... И аз бих... Буквално са повече от стотици... 1 до друга по целия пенис и топките. Ако не са и хиляди.. Притеснявам се да кажа на нашите или пък да ходя на доктор.. Имам ги от години, но не се махат... Никой друг, който познавам има.. Моля ви кажете ми какво да правя.. С какво да ги мажа, да ги стискам ли ? Или не знам.. Те са хиляди, не мога да изстискам 1000 пъпки... Ужасно е..

ПyРкО ♠
08-03-2017, 20:35
Специално за тези пъпчици, "те не са гнойни" това са напълно нормални неща, които всеки един мъж ги има по пишката си, съветвам те докато е време, малко от малко да се образоваш за нещата които те вълнуват.
И защо те е срам да говориш/споделиш с родителите си? Най-малко с баща си, разбирам да се чувстваш неудобно от майка си, но с баща си трябва да споделяш, и за финал, спазвай добра хигиена като се миеш сутрин и вечер.

Едитъ:
НИКОГА НЕ ГИ СТИСКАЙ/ТЕ.
Ако случайно има дискомфорт, тогава това е знак, че трябва да потърсиш помощ, например: сърбеж.
Бъди внимателен, когато се бръснеш.

Цитат от Dr.Smurph


Хайде и аз да взема думата. Всички от вас са чували за космени фоликули. Тези пъпчици фуликули) си личат много във възрастта 14- 19 г. когато сте склонни към чъствителна кожа и акне. Това е периода на пубертета, в който хормоните се "бунтуват', организма расте. Нещата ше отминат от само себе си. не се притеснявай. НЕ ГИ СТИСКАЙ за да не си направиш проблем!

adoppteR
08-04-2017, 15:45
Всеки човек има пъпки, но не са толкова много колкото мен. Аз не говоря за червени или гнойни, те са някакви бели, които дори май не са гнойни.. И са стотици.. Само да спомена, че аз си бръсна пениса и топките, но едва ли е от това, защото всичките ми приятели се бръснат също.

Едит:
Намерих снимка от интернет.. Пъпчиците са точно същите: https://prnt.sc/g4d7db

NissaN
08-05-2017, 16:11
Аз пък нямам никви пъпки по та.шаците и патлака така че не всеки има.Виж ги мажи с нещо.

adoppteR
08-09-2017, 10:45
Някой друг да ме посъветва нещо ? :(

ПyРкО ♠
08-09-2017, 12:47
Ето по ясна снимка
http://www.ppptreatment.co.uk/media/products/350/fordyce-spots-image-5_big.jpg

Чудя ти се на акъла, защо все още стоиш и чакаш някой да ти отговори тук, какво да те посъветва? Не можеш да се самолекуваш, мисля, че се притесняваш повече от колкото трябва, затова бих те посъветвал да посетиш уролог, който, ще ти отговори на всичките ти въпроси като специалист.
На твоите години, когато бях в пубертета и когато ми излизаха косъмчетата все още, аз също имах този проблем, притеснявал съм се, но в момента нямам такива пъпчици, изчезнаха си сами.

Още нещо интересно, някои от мъжете имат и такива пъпчици https://www.urology.bg/bolesti-na-mujkata-polova-sistema/pearly-penile-papules/ Пенилни папули прочети и за тях, за да бъдеш информиран донякъде.