PDA

View Full Version : Следоперативно - разбиване на камък в бъбрека.



radoslav132
08-08-2017, 15:32
Ще съм страшно благодарен, ако има хора, с които бих могъл да обменя информация за слеоперативното лечение на разбит камък.

Преди една седмица ми разбиха камък в бъбрека. Та, след това пих антибиотик, пих много течности /по 2-2.5л. на ден/ и всичко вървеше перфектно. Вчера взех последното хапче антибиотик и днес реших да се почерпя с една бира 500мл. кен. Преди да си купя бирата, сутринта уринирах много добре, все едно никога съм нямал проблем с бъбреците и че съм имал камък.

След като изпих бирата, започнах да уринирам по 10-15 КАПКИ кръв, но със страшни мъки. Няма болка, но усещането е ужасно... Пикочният мехур е ПЪЛЕН, а не мога да уринирам, не мога да го изпразня целия, дори и половината не мога... Притесних се, знаейки, че такива проблеми имах едва на първия ден след операцията, та звъннах на доцента си, за да се консултирам с него. Каза ми, че е нормално, поради това че в мен също така има и СТЕНТ, както и съм пил бира и съм разбутал всякакви гнусотии, които явно са тръгнали наведнъж и са запушили каналите.
--
Идея нямам какво да правя сега, а ми е неудобно да звъня отново - да продължавам ли да пия вода или ако продължавам, ще продължавам да се надувам... /така и така постоянно ми се ходи до тоалетна/, да продължавам ли да пия бира, може и да помогне в отпушването, пха.... или просто да си тегля куршума и да спя спокойно на другия свят.

Някакви съвети, нещо, някой минавал ли е през това?! Вече откачам с този ш*бан стент!!! : ((((

Тодор
08-09-2017, 20:10
Когато лазерно се разбие камък ,парченцата трябва да излязат естественно.Бирата или чай от хмел наистина активизира изхвърлянето им по бързо,а какво трябва да правиш зависи от големината на камъчетата.ама щом не можеш да уринираш бягай на лекар че няма да си първия починал от това.