PDA

View Full Version : Как да надебелея?



foxerabg
08-13-2017, 22:00
Здравейте.Аз съм момче на 16г. Висок съм 1.85 и тежа едвам 57кг. Какво да ям и кога да ям, за да напълнея малко? Искам да подчертая че съм вегетарианец.

bijou
08-19-2017, 22:36
Яж често и по-много (опитай поне по 5 пъти на ден през 2-3 часа) и вдигай тежести във фитнеса.
Направи си диета от въглехидрати (хляб, спагети, ориз, торти и т.н), мазнини и протейни. Като не можеш да си набавяш протеините от месо, тогава си ги набавяй от млечни продукти и яйца (за да качиш мускулна маса). Но най-вече наблягай на въглехидрати и тежести.

JDeel
08-20-2017, 07:40
Зарежи тортите, захарта е по-вредна и от алкохола. На тия години си е нормално това, и аз бях вейка на 16. То си е до метаболизъм - ако се натъпчеш като свиня, просто лайното ти става по-голямо :D А и едва ли искаш да се тъпчеш и да трупаш сланини. Значи правилното решение е да започнеш фитнес, пък ти като се бъхтиш то ще ти се дояжда повече и така всичко ще е наред :) Струва повече парички обаче, храната не е безплатна ;)

daipet
08-30-2017, 18:16
Прекалено си млад за хранителен режим без месо. Организмът ти не е завършил развитието си и месото му е нужно, за да си здрав. Имах и все още имам желанието да премина към веганство/веганизъм , но след като се консултирах със специалист, ми обясниха, че не е добре за здравето ми да премина на тази възраст. Има значение и коя кръвна група си. Най-подходящи за този начин на живот са представителите на кръвна група А, а най-противопоказно е за нулевата кръвна група е. Ако си Б е 50 на 50, зависи от конкретния организъм. На този значителен ръст килограмите ти са твърде малко и вероятно приличаш на скелет. За здравословно напълняване най-подходящи са оризът, картофите и месото. Трябва да приемаш картофи под всякаква форма (с изключения на пържените, вредни са за кожата и за още куп неща), ориз и... месо. Ако си твърдо решен да не се отказваш, опитай с първите два варианта. Ако искаш започнеш с месо, не тръгвай с кюфтетата и пържолите. Захранвай се полека. Комбинирай месото с различни зеленчуци и яж много плодове. Ключова роля ще изиграе спортът. Ти си висок и ако ти допадат волейболът и баскетболът, те са чудесен старт. Прави 15 минутен крос сутрин, пусни си клипчета с тренировки в интернет. Наблегни най-вече на силовите упражнения за натрупване на мускулна маса. За друго не сещам. Само не пий стероиди! А и много внимавай, ако има храни, към които имаш непоносимост. Дано съм помогнала. Приятен ден на всички, които четат този коментар. Успех на автора.

Грозния
08-30-2017, 18:31
Какво да ям и кога да ям, за да напълнея малко? Искам да подчертая че съм вегетарианец.Е ти как искаш да стане :? ?!

pandichka
08-30-2017, 19:13
Чувала съм, но не съм напълно запозната, че оризът и мляко с банани (шейк) бързо натрупвали маса.....но пак казвам не съм напълно запозната.

ةتشضل انزفث
08-31-2017, 10:01
Е ти как искаш да стане :? ?!

Лесно. Хляб , ориз , банани и още много неща могат да му помогнат да качи нещо.

Грозния
08-31-2017, 12:26
Лесно. Хляб , ориз , банани и още много неща могат да му помогнат да качи нещо.Такава храна едва ли ще е достатъчна. Трябват месо и яйца.

ةتشضل انزفث
08-31-2017, 12:39
Такава храна едва ли ще е достатъчна. Трябват месо и яйца.

Той като не ги яде , това му остава въглехидрати , протеини и тн.

Rakshy
09-01-2017, 02:39
Той като не ги яде , това му остава въглехидрати , протеини и тн.

ей, ма ти си бил некъв умник бе да те *ба

Rakshy
09-01-2017, 02:43
кой ви е казал, че когато ядете банани ще надебелеете/качите?


най-близкото до нас създание, което стереотипно яде банани

https://www.sciencedaily.com/images/2017/06/170626155724_1_900x600.jpg

също така джвака листа и други подобни


хмм, не е баш дебело, а?

Rakshy
09-01-2017, 02:53
http://wss.wholesite.com/lTYzJQcS3/vKrrJwhS3/www.toromagazine.com-fat2.jpg


от другата страна имаш това, което най-вероятно е вегетарианец само с ракийката

прекалява с алкохола, прекалява с тестените храни, прекалява с всичко, с което може да прекали, освен с движение и физическа активност. Там е леко точно обратното. Хоп троп, изглежда така.