PDA

View Full Version : В депресия ли съм и как да го преодолея ?



geffyx
08-19-2017, 10:57
Здравейте , на 20 години съм и преди месец свърших сесията в университета (която беше тежка ) и се прибрах в родния ми град за да си почина.В същия ден в който се прибрах разбрах че мой близък роднина е приет в болница с диагноза рак/тумор , а беше здрав. Всички си мислехме че може да го преживее тъй като беше млад , но за съжаление след само 4 дни почина.Това беше изключителен шок за мен , като от този ден започна да ме боли глава , да ми е замаяно,да треперя ,да съм неспокоен и да не може да спя .Ходих на лекар и след всичко излезе че е на нервна почва и ще изчезне.Пих чайове,валериан за нерви и т.н и след 2 седмици почти всичко изчезна с изключение на съня,не мога да спя и това е.Започнах да чета всичко в интернет за някакви болести , ужасии и се панирах повече , всяко едно малко мое неразположение го считах като знак за нещо лошо . И винаги когато ме заболи нещо си мислех че и на мен ще ми се случи нещо както и на моя роднина.Имам голям апетит , напълнях , не се движа толкова често , имам страх че нещо може да се случи , почти нищо вече не ми носи толкова радост , колкото преди.Вечер не мога да спя , постоянно мисля , ако заспя се събуждам през нощта или ставам прекалено рано , просто е ужасно.Какво да правя ?

ForeverAlone?
08-19-2017, 11:36
Ами като цяло трябва да се опиташ да "релаксираш" и през това време да не мислиш за тези неща. Тоест можеш да отидеш на басейн,аквапарк,почивка и тн. Когато се във вас можеш да се разсееш с някой забавен филм или да играеш на някоя игра. Също така можеш да намериш ново хоби. Ако нищо не помогне по-добре отиди на психолог. Относно съня има много хапчета по аптеките на растителна основа, които те карат да се отпуснеш и заспиш много лесно и също така няма да се будиш по време на сън. :)

haritov
08-19-2017, 12:19
никаква почивка

трудова терапия ти трябва намери си нещо което да те изтощава физически до краен предел

така ще има здрав съм и ще спреш да мислиш за глупости

bijou
08-19-2017, 23:26
Просто имаш инсомния. Недей се блъска с хапчета за сън още от сега, защото като свикнеш въобще няма да можеш да заспиваш нормално.

Инсомнията няма нищо общо със физическата умора, защото тя е изцяло на психичекса основа и главно идва от overthinking и претоварване на мозъка, което го кара винаги да работи на макс и един вид не може да различи кога си буден и кога е време за сън. Така, че колкото и упражнения да правиш и да се претоварваш, едва ли ще помогне и най-вероятно ще се чувстваш по-зле.
А подсиления апетит предполагам се е получил от безсънието и недостига на енергията в тялото ти.
Единственото, което мога да ти предложа е да пробваш да пиеш едни таблетки на билкова основа: Глок, мента и валериан се казват, които попринцип успокояват мозъка и ти помагат доста при заспиване. Пила съм ти, та от опит ти го казвам.

Просто си направи подробен reseach относно инсомния за да ти стане по-ясно.