PDA

View Full Version : Настройки за WiFi на Windows телефон



bijou
08-20-2017, 22:27
Или по-скоро как се отварят additional setting-ите (май така се казват) за определен WiFi, тоест за ръчното въвеждане на IP адреса, Gateway, DNS и т.н.
Някой да знае? Всичко възможно пробвах и не ги намирам.

JDeel
08-23-2017, 09:38
Ръчното настройване на тия неща се прави когато си вързан с LAN кабел, и то само когато от другата страна на кабела не стои устройство, което да ти ги "пуска" автоматично.

WiFi сигнала се пуска от рутер, който също така раздава настройките на устройствата дето се връзват към него. Рутера е умно нещо. Идеята НЕ Е да правиш ръчни настройки когато си на WiFi. Ако беше така, всеки с телефон щеше постоянно да бъзика някакви IP адреси.

Ако все още искаш да бъзикаш IP адреси, влез в рутера и ги бъзикай там.

bijou
08-23-2017, 14:38
^Нищо не разбрах от това което ми каза + ти май не ме разбра. Не искам да сменям настройките на самият рутер, а на телефона. WiFi-a се свързва, само когато оправя настойките ръчно на самите УСТРОЙСТВА независимо дали е на моят телефон, лаптоп или на телефона на някой друг, за което не ми е проблем.
Просто ми трябва някой, който притежава Windows phone, да ми обясни как и от къде по-точно в WiFi settings я има опцията.

JDeel
08-23-2017, 15:55
Така ще си играеш до утре, докато разбереш това което вече знаеш. Когато се връзваш към WiFi, не трябва да пишеш никакви IP адреси никъде. На телефона намираш мрежата, ако има парола я пишеш и това е всичко. Нали таква е идята, да е просто и лесно.

За да се случи всичко това, телефона и рутера комуникират помежду си и си разменят разни настройки. И да, в крайна сметка телефона ти получава IP адрес, но той се изпраща от рутера, защото рутера има едно нещо наречено DHCP, което се грижи за тая работа. Можеш да вържеш 100 телефона към същия рутер без да трябва да настройваш нито един IP адрес. Единия телефон ще получи IP от рода на 192.168.0.2, другия ще получи 192.168.0.3 и т.н.

Дори да искаш да правиш някакви advanced магарии, едва ли Windows Phone е правилната система. Аз съм с вече старичка версия на тая ОС, но тя е толкова проста, че можеш да обърнеш всичките й възможни настройки само за няколко минути и да разбереш че най-вероятно не можеш да бъзикаш IP адреси на WiFi мрежи.

Просто си настрой рутера като хората и си щракай с пръсти ;)

bijou
08-23-2017, 16:19
На телефона намираш мрежата, ако има парола я пишеш и това е всичко.

Пак не се разбрахме с теб.
Това се опитвам да ти кажа, че това правя и не става. :D
Рутерът не е мой и нямам достъп до него, абе сложно е...
И се опитвам да ти обясня, че единствения начин (идея нямам защо е така) на което и да е устройсво, което да съм позлвала през последните 1-2 години, за се се свърже и да има интернет (не примерно да пише само connected и да няма или limited access и тем подобни) е като натисна manual на мрежата и въведа всичко ръчно.
Например на Samsung, отваряш настройките, натискаш продължително на името на мрежата, излиза ти show advanced settings, кликваш върху тях, избираш enter manually и готово.
Това просто ми трябва. Но колкото и продължително да натискам на Windows phone-a или колко и да търси тия advanced settings все не ги намирам.
Това ми е единственият проблем! Просто трябва да ги намеря и всичко, ще се оправи.
Сега разбра ли ме? :D

SprayPaint
08-28-2017, 01:43
Човека иска статично IP...

JDeel
08-29-2017, 20:48
Иска, ама няма. Има обаче един вариант - взимаш един repeater, настройваш го да прихваща въпросния интернет и вече той ще разпръсква нова мрежа, в която всичко ще си е автоматично ;-) Аз така в момента си крада малко интернет от един комшия от една съседна къща :D