PDA

View Full Version : НБУ, СУ или ТУ



togepi
08-21-2017, 19:17
Мисля, че изчетох почти всички възможни мнения в интернет, които ме оставиха дори още по - объркана. Проблемът е , че форумите са от преди 7-8 години и мненията не са особено актуални. Става на въпрос за компютърна специалност (софтурно инженерство или информатика). Четох и хубави и не чак толкова хубави мнения. За НБУ някои студенти казват, че са много доволни, другите мнения са от хора, които дори не са учили там. За Софийски също има добри отзиви. Разбрах, че преподавателите в НБУ и СУ са едни и същи, тогава каква е разликата освен материалната база? Относно ТУ много повече хора се оплакват, но от позната, която е учила там разбрах, че трудността я е мотивирала. Та, бих се радвала, ако споделите мнения от личен опит.

haritov
08-22-2017, 08:58
много е гадно да учиш нещо с години и да плащаш за да учиш а някакво диване дето се научило от наръчник закупен от емаг
да бъде наето вместо теб щото има по-добри умения

Telaviv
08-22-2017, 09:06
^ Добрите умения са си добри умения все пак. Ти какво очакваш?
Към автора, една диплома просто ще стои много добре в резюмето ти независимо от къде е, но само до толкова. Иначе не гарантира уменията, които ще трябва да си ги натрупаш сам, така че все тая - записвай където и да те приемат, даже каквото и да е и още по-добре, ако е лесно. Реално просто няма толкова значение освен за теб самия и родителите ти.

haritov
08-22-2017, 09:22
^ Добрите умения са си добри умения все пак. Ти какво очакваш?
Към автора, една диплома просто ще стои много добре в резюмето ти независимо от къде е, но само до толкова. Иначе не гарантира уменията, които ще трябва да си ги натрупаш сам, така че все тая - записвай където и да те приемат, даже каквото и да е и още по-добре, ако е лесно. Реално просто няма толкова значение освен за теб самия и родителите ти.
Според теб какво очаквам?

togepi
08-22-2017, 14:15
haritov, не виждам какво общо има това с темата. Плюс това уменията/знанията са по-важни отколкото дипломата, както каза Telaviv. Но все пак въпросът ми е различен. Имам желание да уча и ще го направя, но имам нужда от насока.

haritov
08-22-2017, 14:26
haritov, не виждам какво общо има това с темата. Плюс това уменията/знанията са по-важни отколкото дипломата, както каза Telaviv. Но все пак въпросът ми е различен. Имам желание да уча и ще го направя, но имам нужда от насока.

аз казах същото само че не ми долавяте иронията също така ти казвам че е все тая къде ще учиш точно защото се искат умения

vivitko1
08-24-2017, 00:17
За да ви е по-лесно и успешно следването, ви препоръчвам http://kursoviraboti.com. Изготвят курсови и дипломни работи, дисертации, казуси, теми, есета, реферати, презентации, проекти, доклади, речи, магистърски тези, планове, конспекти, задачи, изпитни въпроси, преразкази, съчинения за студенти, ученици и докторанти на всякакви поставени теми и съгласно всякакви индивидуални изисквания по икономика, бизнес администрация, журналистика, индустриален мениджмънт, МИО, право, управление, педагогика, политология, медии, предприемачество, психология, публична администрация, социология, история, география, философия, религия, електротехника, електроника, биология, медицина, български език и литература, антропология, изкуства, театър, спорт, военно дело, аграрни науки и много други дисциплини. Писмените разработки се изготвят на български и английски език. Има и списък с готови материали, които можете да получите изключително изгодно.
Бъдете практични и не се колебайте!!!!! Аз съм им благодарен на тези хора, помогнаха ми и ми върнаха вярата, че мога да се справя с всичко.

draid
08-26-2017, 17:30
Така, първо ТУ и СУ са държавни университети, а НБУ - частен. От това произтичат основно две неща. Първото е цената на обучението и наличието на евтини общежития, а второто трудността за влизане и завършване. Както може да се досетиш, да влезеш в частен университет и да го завършиш е далеч по-лесно от това да влезеш в държавен що се отнася до споменатите от теб университети. Да речем семестъра в НБУ е около 1300лв а в ТУ/СУ около 300-400 (говоря наизуст, но лесно може да се провери). Нали не смяташ, че някои ще има интерес да къса студент, който плаща 1300лв на университета? Като оставим това настрана, разликата между ТУ и СУ е, че от първото ще излезеш инженер, а от второто не. В първото специалностите са ориентирани в по практична насока, а във второто по логическа. Независимо къде ще влезеш обаче, няма да постигнеш нищо, ако не си мотивирана. Това са специалности, които искат непрекъснато развитие и за това само тези, които наистина се интересуват реално стават добри специалисти. Другите просто завършват, защото са чули, че там се изкарват пари.

Това ти го пиша, като човек завършил две магистратури в ТУ, едно от които Софтуерно инженерство.

Успех с обучението и ако имаш конкретни въпроси за ТУ, ще ти отговоря директно.

JDeel
08-29-2017, 21:01
За компютърни неща не виждам смисъл да се минава през какъвто и да е университет. За толкова време по-добре да научиш как се случват нещата в реалния живот :) Примерно, хващаш се на работа в някоя фирма за мъничка заплата и воала - хем се учиш, хем ти плащат! И какво като нямаш диплома накрая.. затова пък имаш стаж. Кое е по-яко, дипломата или реалния стаж/опит?