PDA

View Full Version : Отслабване...



NE_Znam
08-23-2017, 12:41
Да, има много такива теми..

Такаа..
Преди по-малко от година бях 95-6 кг.Почнах да тренирам, да намалявам сладкото и тестените изделия.Увеличих и приема на вода.Добре, отслабнах 6-7 кила и вече съм 89 кг. горе долу.Сега от тук нататък окончателно спирам всякакво сладко, както и хляба.Би трябвало да помогне още повече за отслабването, нали?Или трябва все пак да се приема поне 1 филия хляб(черен-пълнозърнест) през деня или въобще може без хляб.Напоследък забелязах, че нямам нужда от хляб и затова питам.
Също да ви питам лошо ли е ако се пропуска някое хранене(било то обяд или вечеря) или е по-добре да ям често, но по малко.
Другото, което искам да питам е за водата.Горе долу по колко вода трябва да приемам и как по-точно да я приемам?
На често по-малко ли да бъде? Защото аз като се сетя, че не съм пил вода и веднага се наливам с чаша, две(500 мл по-малко), а бях чел, че не трябва така.
Четох много неща напоследък и сега ми е няква пълна каша в главата(кога да ям, какво да ям, не трябвало да се пие много вода/трябвало да се пие много вода)...
С тренировките нямам проблеми.Там си знам какво да правя.Проблема ми е храненето и водата.
Благодаря предварително на всеки, който отдели от времето си и отговори!

MariqnaIKaloqn
08-23-2017, 13:23
Не пропускай хранене. На закуска яж най много, на обяд по-малко и на вечеря най-малко. А ако ти се дояде нещо между основните хранения изяж един банан или ябълка или нещо не толкова калорично. За водата нагласи си някаква аларма или изтегли приложение, което да ти напомня кога да пиеш вода и на всеки час пий по 1 чаша вода 200 мл. И да не трябва когато се сетиш че не си пил вода да се нагълтваш с 1 бутилка. Опитай се да не ядеш СПАГЕТИ, патладжани, леща, жълтък на яйце, майонеза и кетчуп, слагай възможно най-малко сол на каквото ядеш, пържена риба, не повече от 400 грама кисело или прясно мляко за едно денонощие, плодови млека и пържени картофи...

ENIGMA00
08-23-2017, 15:07
Не се отказвай и продължавай, обогати и знанията си също! За твое сведение ще ти кажа, че в началото се свалят най-лесно килограми и най-бързо. По нататък е по-трудно защото това са вече запасите на тялото ти.

bijou
08-23-2017, 17:10
Опитай се да не ядеш СПАГЕТИ

От спагетите не се дебелее. Те съдържат белтъчини и почти никакви мазнини. Дебелее се от сосовете и сирената, които са добавени към тях.


Опитай се да не ядеш леща, жълтък на яйце, не повече от 400 грама кисело или прясно мляко за едно денонощие

:lol::lol: Моля..? Защо??

Rakshy
08-24-2017, 20:38
От спагетите не се дебелее. Те съдържат белтъчини и почти никакви мазнини. Дебелее се от сосовете и сирената, които са добавени към тях.



:lol::lol: Моля..? Защо??

ahahahahahahahahhaah

ше накарам младата кръв да те банне

не е етично да си толкова тъп


спагетите са ЧИСТО ТЕСТО. И то повечето на нашия пазар са мега ниско качество..

Дебелее се от прекаляване и липса на самоконтрол/воля

Тва за млякото, което са писали нагоре не мисля, че може да бъде подкрепено от адекватно изследване. Ако имаш проблем с лактозата, което е сравнително често срещано при по-старите хора, въпреки че за нашите ширини не съм напълно сигурен дали това е случая, не пий прясно мляко, big deal. С киселото няма абсолютно никакъв проблем. Същото е с кашкавала и сиренето. Имат мазнини, имат белтъчини - точно това, което ти трябва. Яж леща, яж патладжани, яж боб, ЯЖ ШИБАНИТЕ ЖЪЛТЪЦИ НА ЯЙЦАТА, защото са полезни за цялото ти тяло. Слагай сол, защото има 2 неща, които държат водата в тялото ти - солите и въглехидратите. Когато намалиш количеството въглехидрати и махнеш солта, преди да си кажеш името ще си се обезводнил и няма да можеш и една тежест да вдигнеш.


пий вода, когато ти се пие... Просто си сложи няква квота от примерно 3 литра за деня. (не трябва да са повече от 5, защото при пет се наблюдава промяна на концентрацията на сума флуиди в тялото от рода на кръвта ти и глупостите в клетката, които могат да те убият.

bijou
08-24-2017, 21:10
Дебелее се от прекаляване и липса на самоконтрол/воля

На всяка манджа мерудия си, е*асиии -.-

Вземи прочети малко за въглехидратите и после продължавай да казваш на хората да ги отказват, НО пък за сметка на това да увеличат мазнините..
Не твърдя, че знам всичко, но съм била на 50 различни диети и начини на хранене през последните 5-6 години и съм видяла различните ефекти върху тялото от всяка една, та като говоря - то е от ЛИЧЕН опит.
+ Съм убедена, че познавам повече проф. спортисти и треньори от теб, с който съм се съветвала, точно за диети и храни. (или може би и те не разбират нищо)

п.п към автора: Солта е вредна. НАМАЛИ Я.

Rakshy
08-25-2017, 00:41
На всяка манджа мерудия си, е*асиии -.-

Вземи прочети малко за въглехидратите и после продължавай да казваш на хората да ги отказват, НО пък за сметка на това да увеличат мазнините..
Не твърдя, че знам всичко, но съм била на 50 различни диети и начини на хранене през последните 5-6 години и съм видяла различните ефекти върху тялото от всяка една, та като говоря - то е от ЛИЧЕН опит.
+ Съм убедена, че познавам повече проф. спортисти и треньори от теб, с който съм се съветвала, точно за диети и храни. (или може би и те не разбират нищо)

п.п към автора: Солта е вредна. НАМАЛИ Я.

солта не е вредна, кретен такъв (купи си учебник по биология за 8 или 9ти клас, направо и двата. Сега преди учебната година на Славейков и по борсите няма да ти вземат повече от 20 лева за двата)

и очевидно щом си пробвала 50 диети никоя от тях не е проработила

ةتشضل انزفث
08-25-2017, 09:01
солта не е вредна, кретен такъв (купи си учебник по биология за 8 или 9ти клас, направо и двата. Сега преди учебната година на Славейков и по борсите няма да ти вземат повече от 20 лева за двата)

и очевидно щом си пробвала 50 диети никоя от тях не е проработила

Да бе , 20 кинта е много евтино бе. За тия пари 20 кила сол ще си купя. Ще си я ям с шепи докато чета учебниците по биология

ةتشضل انزفث
08-25-2017, 09:02
Така се отслабва :razz: :razz: със сол :razz:

Rakshy
08-25-2017, 11:11
Така се отслабва :razz: :razz: със сол :razz:

не се отслабва със сол. Изпития ти арабски мозък дори не може да схване, че първата ти цел е да си здрав и да можеш да тренираш, за което солта е мега ключова. Пробвай да не пиеш вода 1 ден и на следващия да тренираш супер интензивно. Ще се проснеш на земята и няма да знаеш кво става, защото ще си обезводнен и тялото ти няма да знае как да се справи. Чувстваш се все едно умираш. Пробвай да се напиеш на боклук единия ден до нивото на повръщане и на следващия ден да тичаш - никъв шанс бате.

Това, което празните ви глави не схващат е, че солта трябва да бъде там, за да функционират телата ви. Няма причина да свеждаш солта до минимум. Това се прави при състезания, когато не искаш вода в тялото ти. Прави се преди бодибилдинг състезания и преди кантар за бойните спортове и всичко друго с категория, защото е най-лесно да свалиш водно тегло, а солта е там, за да държи това водно тегло.

ةتشضل انزفث
08-25-2017, 11:14
не се отслабва със сол. Изпития ти арабски мозък дори не може да схване, че първата ти цел е да си здрав и да можеш да тренираш, за което солта е мега ключова. Пробвай да не пиеш вода 1 ден и на следващия да тренираш супер интензивно. Ще се проснеш на земята и няма да знаеш кво става, защото ще си обезводнен и тялото ти няма да знае как да се справи. Чувстваш се все едно умираш. Пробвай да се напиеш на боклук единия ден до нивото на повръщане и на следващия ден да тичаш - никъв шанс бате.

Това, което празните ви глави не схващат е, че солта трябва да бъде там, за да функционират телата ви. Няма причина да свеждаш солта до минимум. Това се прави при състезания, когато не искаш вода в тялото ти. Прави се преди бодибилдинг състезания и преди кантар за бойните спортове и всичко друго с категория, защото е най-лесно да свалиш водно тегло, а солта е там, за да държи това водно тегло.

За обезводняването е ясно това

Rakshy
08-25-2017, 13:43
За обезводняването е ясно това

ясно е к*ра ми янко, дедженерат

ةتشضل انزفث
08-25-2017, 15:45
Ma ма ти