PDA

View Full Version : Толкова ли е труден 8 клас?



stelomax
08-24-2017, 11:25
Здравейте!
Тази година ще ставам осми клас. Ще уча немски език в ЕГ, но междувременно имам голямо желание да ходя на школа и по английски език (мотивирана съм да изкарам C1, C2, a аз съм някъде между B1 и B2). Проблемът е, че майка ми, както и баща ми, са на мнението, че стреса с немския ще ми дойде в повече, съчетан с школа по английски, и ми казаха сама да си реша. Та, за тези, които са учили немски в езикова, осми клас толкова ли е ужасяващ, колкото всички ми казват?

JDeel
08-29-2017, 21:11
Всичко е ужасяващо когато липсва желание, което е факт за повечето хора. Ако ти чак толкова искаш и смяташ, че ще се справиш - давай. Ти най-добре си знаеш способностите, може да си някой супер гений.

И все пак нямаш зор да се напъваш много. Ако си на 14, имаш много време да научиш който си език искаш, така че английския няма да ти избяга.

pandichka
08-30-2017, 19:16
Учила съм Немски 9 години и това е един изключително труден език с много тънкости, НО в езиковите гимназии все пак се набляга на езика и нямаш предмети като география, химия и прочие, които да ти създават допълнителен стрес. Искам да кажа, че в осми (подготвителен) се "подготвяш" за напред точно с езика и всъщност ти трябва да учиш само него през цялата година с малки добавки по български и математика, които не са кой знае какво.

mishetopetrova
08-31-2017, 06:22
Всичко е достижимо с много упоритост и постояннство :)