PDA

View Full Version : Вдигане на маса



GooFy1104
08-28-2017, 11:00
Здравейте, бих искал да ми дадете съвети как мога да вдигна мускулна маса. Аз съм висок 190 и тежа 77 килограма. Не съм някакъв такъв голямата клечка, но тренирам баскетбол и позицията, на която играя изисква да съм по-тежък. Благодаря предварително. :)

Грозния
08-28-2017, 20:03
Ходи на фитнес и "блъскай" с тежко - прави упражнения с колкото можеш повече килограми, така че да можеш да направиш 6-8 повторения.

В нета можеш да намериш много програми с упражнения за качване на маса.

Успех :) !

ةتشضل انزفث
08-28-2017, 20:25
Ходи на фитнес и "блъскай" с тежко - прави упражнения с колкото можеш повече килограми, така че да можеш да направиш 6-8 повторения.

В нета можеш да намериш много програми с упражнения за качване на маса.

Успех :) !

За маса 8 повторения , за издръжливост над 8

GooFy1104
08-29-2017, 11:21
Ходи на фитнес и "блъскай" с тежко - прави упражнения с колкото можеш повече килограми, така че да можеш да направиш 6-8 повторения.

В нета можеш да намериш много програми с упражнения за качване на маса.

Успех :) !

Имам един проблем с това да вдигам тежести, тъй като имам Остеоартритът, който аджаба означава, че нямам хрущял в лакътната става и усещам големи болки. Иначе ще се разровя из нета за такива програми и ще се радвам ако предложиш някоя. :)

Rakshy
08-31-2017, 14:59
Имам един проблем с това да вдигам тежести, тъй като имам Остеоартритът, който аджаба означава, че нямам хрущял в лакътната става и усещам големи болки. Иначе ще се разровя из нета за такива програми и ще се радвам ако предложиш някоя. :)

не съм запознат с характера на това, което имаш, но е доста трудно да качиш маса бързичко без тежести

препдолагам, че си център, защото най-много зависи от телосложението ти. Трябва да станеш тип Shaq или Bosh, което е тегавко. По принцип би трябвало да ти свърши работа и само с лично тегло - лостове. Набирания, кофички, лицеви. За долната част на тялото ти клекове и тяга, може би обръщания за цялото тяло, ако можеш да ги правиш, въпреки че са доста техническо движение и по-скоро недей :D


но да, имайки предвид проблема, лостовете би трябвало да са най-окей

Rakshy
08-31-2017, 15:00
За маса 8 повторения , за издръжливост над 8

не

Грозния
08-31-2017, 20:17
Имам един проблем с това да вдигам тежести, тъй като имам Остеоартритът, който аджаба означава, че нямам хрущял в лакътната става и усещам големи болки.Значи няма как да стане.
Съжалявам, приеми че ще си останеш хилав... или ще станеш дебел, ако се тъпчеш.

ةتشضل انزفث
09-01-2017, 12:21
Значи няма как да стане.
Съжалявам, приеми че ще си останеш хилав... или ще станеш дебел, ако се тъпчеш.

Ти пък...
Не трябва да се натоварва , но според мене с леки тежести , гири едва ли ще има проблем. Даже във фитнеса където ходя има лост 3 кг , който мисля че ще му е перфектен. Но нека преди всичко да се консултира с лекар и да тренира със инструктор или просто някой който може да го контролира и знае какво да прави.

Грозния
09-01-2017, 14:13
във фитнеса където ходя има лост 3 кг , който мисля че ще му е перфектенТоя лост е за жени... :? или деца, ако такива ходят там.

ةتشضل انزفث
09-01-2017, 14:28
Тоя лост е за жени... :? или деца, ако такива ходят там.

Попринцип лостовете за бицепс са също толкова , но това е до лоста само. Ти слагаш естествено някви тежести на него все пак , но автора нека поговори със лекар и ако може защо да не почне фитнес. И само лоста да вдига не е срамно. Иначе в Саудитска Арабия още на 12-13 имах желание да ходя на фитнес и бях ходил няколко пъти в една зала , която я покриваха много палми и си беше рай , хем сянка , хем си тренираш :D но нашите тогава не бяха особено ок да тренирам и трябваше да спра да ходя. После пък почнаха да ми мрънкат че не съм тренирал нищо естествено :)
Сега си ходя на фитнес , нацепвам се и изобщо не ми пука кво мислят за тва и ей толкова даже.

Rakshy
09-04-2017, 00:13
няма лостове по 3 кг, тапанар

ةتشضل انزفث
09-04-2017, 10:33
няма лостове по 3 кг, тапанар

Е от 2 или 3 кг беше. Еби му майката , един два пъти да съм ги виждал само. Аз съм си по хард тренировките.

Rakshy
09-06-2017, 00:27
Е от 2 или 3 кг беше. Еби му майката , един два пъти да съм ги виждал само. Аз съм си по хард тренировките.

е да бе, сигурен съм, че си по хард тренировките ахаххахаха


балък

ةتشضل انزفث
09-06-2017, 08:09
е да бе, сигурен съм, че си по хард тренировките ахаххахаха


балък

Може и да се убедиш , но по-добре си бъди сигурен.