PDA

View Full Version : Мога ли да намеря някой по снимка



Balisong69
08-28-2017, 20:38
Здравейте бих искал да питам имали някакъв начин да намеря човек или няква информация за него която да ми бъде от полза да го намеря като имам само негова снимка номер 1во име и фйкпрофил във фб дайте съвети как да намеря нещо за него мс предварително

influ3nc3
08-28-2017, 20:52
Чакай малко, ти какво искаш да направиш, да му/й намериш фейса или информация за самата личност ?
Ако е за фейсбуук, пробвай с Google Hacking DataBase:
Напиши в гуугъл- site:www.facebook.com <име>, по възможност сложи снимка от images.google.com
И като му/й намериш фейса, виждаш и името и търсиш информация за него/я - пишеш на различни типажи от френд листа му/й, ако трябва и в гуугъл ще търсиш... :D Има толкова много начини, разрови се и ще намериш.
https://pipl.com/ Този сайт също си е от качеството..
Ако искаш ми пиши и ще се опитам да ти помогна.

bijou
08-28-2017, 20:53
Нищо не разбрах, значи имаш само негова снимка или имаш негова снимка, някакъв номер, име ии....

фйкпрофил

фейк профил, предполагам?

Balisong69
08-29-2017, 08:50
Да фейк профилобъркал съм
Ами имам негова снимка тел.номер занам 1то му име имам и негов фейк профил

Грозния
08-29-2017, 10:47
Как си разбрал, че профилът е фейк?
Ако профилът е фейк, от къде знаеш, че снимката е наистина на човека, който пише от фейк профила :D ?
Не си ли се замислил, че ако някой си прави фейк профил, няма да сложи истинска своя снимка, а може да сложи нечия чужда, която е намерил от нета :razz:?

Balisong69
08-29-2017, 11:29
https://m.facebook.com/profile.php?id=100013032529034 това е профила нямА никакви снимки нито приятели нито лайква нищо това аконее фейк просто нз името него знам от фб просто успях да са до копам до номера му и случайно се оказа че има вайбър а там пише името също има и негова снимка и от там ги разбрах

bijou
08-29-2017, 12:26
Опитвам се да ти разбера ситуацията, но просто не мога. Тоест той е фейк, но ти имаш негова снимка и истинското му име (или фейк името?) и някакъв номер, но пък профила е фейк. И ти се опитваш да го намериш?
Нищо не разбирам.

Balisong69
08-29-2017, 12:50
Точно така профила е фейк но имам истинското му име но само 1то без фамилията не фейк името да имам и негова снимка истинска не от фейк профила и да имам и номера му отново истинския и се опитвам да разбера кой е човека в смисъл истински профил фамилия местоположение нещо такова просто искам да разбера кой е всякаква нова информация за него ще ми е от полза и се чудя как да изкопча нещо

JDeel
08-29-2017, 20:43
Забрави за тоя човек, не ти трябва. Припомни си граматиката!

Balisong69
08-29-2017, 20:58
Граматиката си я зная но от телефон нее мн приятно да обръщаш на символи и да търсиш точки запети и др а за тоя човек ми е важно да го намеря

JDeel
08-29-2017, 21:16
Нито пък е приятно на някой да чете нещата дето пишеш.

В Google има търсачка по снимки. Каквото намери - това. Иначе разлепяш снимката из града... или просто питаш човека кой е и за какво се бори. Но едва ли има смисъл.

Balisong69
08-29-2017, 21:19
Ами пробвах вече по снимка но ми излизат някакви съвсем други работи пък за четенето мисля че и със пунктуационни знаци и без на никой не му пречи

bijou
08-29-2017, 21:24
Защо ти е толкова важно да го намериш този човек?
И от къде знаеш истинския и от къде си толкова убеден, че това е фейк?

Balisong69
08-30-2017, 09:59
Истинския него знам знам само 1то му име а за профила съм дал линк по горе отвори го и ще видиш аз досега такъв профил който е истински несъм виждал

JDeel
08-30-2017, 11:10
Google си има база данни със снимки и когато му пуснеш някоя снимка, ще провери дали я има същата там, или ще намери подобни. Обаче ако някой си е снимал физиономията и снимката му никога не е достигала до Google, няма как да я намери същата в базата си данни, защото просто за Google не съществува. Освен това Google не прави лицево разпознаване... все още. Като видиш снимковите резултати и ти става ясно как търси - по цвят, по някои елементи на снимката може би - и не винаги дава задоволителни резултати.

Google е удобен за проверяване дали дадена снимка е взета от някой сайт. Има такива фейк профили, които си крадат снимки от други сайтове. В такъв случай е лесно за Google да намери същата снимка на другия сайт. Ти му пращаш снимка, Google рови из базата си данни и хоп - намира същата снимка и ти показва къде. Но Google не е място за търсене на досиета по снимки, които никога не са достигали публичния интернет.

Просто питай човека кой е. Или си наеми детектив. Или се обади на Господари на ефира. Или на Наталия Симеонова. Или най-добре зарежи случая. И си припомни граматиката.

Balisong69
08-31-2017, 18:50
Как да питам човека кой е :D той разбирасе ще си каже кой е къде да го намеря и всичко исками се да можеше така амаа :D