PDA

View Full Version : Евтин смартфон ?



Numbbb
08-29-2017, 17:17
Здравейте, трябва ми някакъв смартфон, който да има поне 10MP камера, капацитет 32GB. За рамта не знам има ли толкова значение и другите неща, но тия двете специално не ми достигат от сегашните. Мисля, че мога да отделя около 150лв. Там е въпроса, че нямам много средства, марката не е от значение. Казвам го за да не си извади някой грешни изводи от следващия ми въпрос. Гледах някакви реплики на айфони, работят ли наистина и отговарят ли им качествата ? Ако има някоя друга марка която да има подобни параметри на приемлива цена бих се радвал някой да сподели.

blackangel_236
08-29-2017, 19:46
Репликите на айфон не са особено добри и може на втория месец да ти правят доста проблеми.
Рам паметта също е от значение.
Виж телефоните на марката Cubot. Аз в момента ползвам Cubot Cheetah 2 и съм доволна. Взех го за 260лв и съм с него вече 8ми месец. Единствения му проблем, че камерата е на петна, тъй като не съм от хората, които пазят много. Има и по-евтини със също добри параметри.

JDeel
08-29-2017, 21:40
Май ти трябва фотоапарат. За 150 лв едва ли би си взел кой знае какво фотоапаратче, но за такива пари едва ли можеш и да си мечтаеш за цял телефон + качествата на фотоапарат за същите пари. С реплики не се занимавай. Но аз бих посъветвал да не си харчиш парите, които и без това почти нямаш. Като събереш някоя и друга излишна хилядарка - ок.

dimitar_ak
08-30-2017, 20:39
За 150 (е ще добави 10-20лв) може да си вземе прилична сапунерка, която ще има 10МР и ще снима по-добре от бюджетен смартфон.

Numbbb
08-30-2017, 21:33
Мисля, че намерих нещо. JDeel писал съм ти лично, като спец да споделиш мнение :)

iFakesmile
08-30-2017, 21:41
Като за начало - далече от репликите. Ако държиш на нов телефон с този нисък бюджет просто няма да намериш нищо. Има телефони естествено, но по-стари модели и не отговарят на това което търсиш. 10mp камера за 150 лева на смартфон и то чисто нов - забрави. Огледай се за втора ръка телефони.
Отделно, ако вече имаш смартфон, но искаш да снимаш мога да ти предложа евтини варианти на камери. Sony Cyber-shot DSC-W800 е на цена 150 лева, 20MP камера + вътрешна памет 29MB. Отделно има и карта за допълнителна памет.

JDeel
08-31-2017, 16:30
Ооо, Numbbb, аз съм много далече от специалист по отношение на смартфоните :D Просто нямам интерес към тях. Но имам интерес към фотоапаратите и мога да съпоставя двете неща според снимаческите им качества.

Наскоро някъде четох, че евтините фотоапарати (т.нар. сапунерки) вече не се продавали особено добре, защото хората предпочитат да си снимат с телефоните. Има логика, телефоните снимат все по-добре, но предполагам това се отнася до по-скъпите модели. Един смартфон просто си има физически ограничения и трудно може да се направи да снима по-добре от сапунерка. А дори да сложат по-хубав сензор на смартфон, то това би било да кажем най-новия модел на iPhone.. скъпите модели.

Евтини телефончета съм взимал един-два пъти от промоции на мобилните оператори. Такива дето иначе струват около 150 лв. Еми снимат като картоф. Верно, минали са 2-3 години от тогава, но се съмнявам днешните 150-левки да снимат кой знае колко по-добре.

Та затова, ако просто искаш ново устройство заради снимките, мисля че всяко фотоапаратче би свършило по-добра работа. То може и да се провери кое как снима, за всяка джаджа си има примерни снимки из нета. Но ако чак пък толкова искаш нов телефон, купувай си нещо... не знам какво обаче :)

Репликите и китайската безмаркова техника не бих я препоръчал. Имам един френд, той на принципа "искам да има повече функционалности" все си купува такива китайски евтинии и към днешна дата повечето от тях не работят. Последно си беше взел един евтин таблет с телевизор... батерията му замина нещо, а почти не го е ползвал. Просто не виждам смисъл.

ةتشضل انزفث
08-31-2017, 18:33
По центъра в София и женския пазар в заложните къщи има евтини , обаче вършат работа. Моя Samsung Galaxy Core 2 DUOS го взех за 50 кинта още октомври и досега не съм се оплакал от него изобщо.

Грозния
08-31-2017, 21:24
По центъра в София и женския пазар в заложните къщи има евтини , обаче вършат работа. Моя Samsung Galaxy Core 2 DUOS го взех за 50 кинта още октомври и досега не съм се оплакал от него изобщо.Аз не бих купил техника или каквото и да е от заложна къща :? .

ةتشضل انزفث
08-31-2017, 21:37
Аз не бих купил техника или каквото и да е от заложна къща :? .

От личен опит ти казвам , че може да си купуваш на спокойствие :D
Е нямам предвид че директно ти изсипват килограм злато като бонус , ама поне в района на Женски и Лъвов мост заложните къщи са на мои събратя със бизнес в чужбина които имат име , и за разлика от обикновените български заложни къщи просто лош авторитет че продават скапана стока няма да им стои добре определено.