PDA

View Full Version : Депресия, идваща от годините..



trqbvamipomosht
09-06-2017, 01:19
Здравейте!

Преди всичко, искам да кажа, че съм на 13 години със силен проблем..
Имам силното желание да съм по-голям (20-22 години).
Защо ? Защото осъзнавам, какви неща съм изгубил, като не съм бил роден по-рано..
Не съм усетил истинско забавление, истински живот.. Всичко става пред телефоните и другите технологии в днешно време..
Мисля си, че ако бях примерно на 13 през 2010, щях да се забавлявам с приятели навънка, не пред компютрите..
Това не е забавление.. Всичко е толкова по-развито, 13 годишното поколение е.. животът е скучен!
Предполагам, че ако сега бях на 20, щях да имам дом с приятелка (НЕ СЪМ ЗАГОРЯЛ), щеше да ми е забавно, щях да работя (искам да работя)..
Не ми е приятно, когато чуя 20-25 годишни от улицата, които се забавляват, всичките приятели, а моите приятели стоят пред компютрите си и играят забутаните игри..
Вярно е, че съм се ориентирал към програмиране, сега уча здравата, но си представям 2024-2025.. като пълен ад, всичко ще бъде толкова безинтересно...
Представям си, че ако бях на 13 през 2010 или някоя по-долна година, щях да имам възможността АЗ да открия част от компютрите, програмите, технологиите... И щях да усетя забавление на улицата (играене с приятели, не на компютъра)..
Изпадам в депресия, като си помисля за това, тоест - винаги...
Искам да решавам истински проблеми, като разумен човек, проблеми, които се срещат след тийнейджърските години, а не за някоя двойка или да слушам проблемите на връстниците, които са от сорта на "Загубихме играта", "Нямам си гадже, а ще ставам 7ми клас", "Още съм девствен/а"..
Занимавам се и с хакерство и съм се замислял "Ако успея да се проникна в сигурността на телефоните, системите и другите технологии, ще успея ли да ги изтрия, да изтрия новите игри, новите системи, един вид да върна технологиите 7-10 години по-рано, така че да се усети живота, който не е пред компютрите (Знам, че аз ще пострадам, но ще успея ли някак да върна истинското забавление и истинския живот на другите)"
Някаква идея, как да преодолея тази депресия ? Как да забравя за тези неща и да гледам позитивно над бъдещите неща, които предполагам, че няма да има...
Надявам се да ме разберете..

jghgh
09-06-2017, 04:54
не мисля, че всичко е въпрос на поколение. убедена съм, че има твои връстници, които са диаметрално противоположни като стил на живот от това,което ти описваш (само компютри и вкъщи). открий ги, излизай с тях.
ходи на планина с планинарски шайки, ако щеш с разни скейтърчета или паркури или деда знам и аз. не вярвам, че 100% от връстниците ти са забили само вкъщи.

иначе поколението 90-те е по-готино от милениълското, в това спор няма :D, поне според мен, но това не значи да се отчайваш и далеч не вярвам, че всички на 13-4 са еднакви като стил на живот, манталитет, етц

anonymous908491
09-06-2017, 10:29
всякви малоумници съм виждал, ама подобен кретен за първи път срещам
ако бил с 5 години по-голям щял да играе навън, а не да виси пред компа
хахахахахаха

AnarchyBoy
09-06-2017, 10:39
иначе поколението 90-те е по-готино от милениълското, в това спор няма :D, поне според мен, но това не значи да се отчайваш и далеч не вярвам, че всички на 13-4 са еднакви като стил на живот, манталитет, етц

Т'ва е щото ние сме част от него ве.. Но голяма част от нас си мислят, че 80-те са били ултра фън, а 70-те направо са... били О МАЙ ГАД. ;д
Иначе малкия келеш има право.. в момента не се случва нищо вълнуващо в живота на лапетиите... Само пият ебът се и висят пред екраните
Дори новите технологии не са "нови", а са просто.. ъпгрейднати стари.. Кога за последно видя нещо ново като технология и си каза.. УАТ ДА ФАК?
Щото аз си спомням.. като видях първия тъч скрийн телефон и бях Mind blow-нат... Преди т'ва нокия с фенерче беше върха на сладоледа..
А и на нас не ни беше всичко смляно като информация.. ся искаш нещо > гугъл > готово... Едно време беше мега хард... още с dial-up интернета.. трудно се сваляха филми и песни.. въртиш на касетката с молива там и т'ва е.. разменяхме си видеокасети..
И си беше класика лятото да си ядеш бой.. Я от вашите задето си забравил да ядеш и не си се прибирал от 16 часа вкъщи... и си мръсен на нещастник.. я от съседа задето сте му обрали прасковите.. я от некоа бабичка.. за няк'ва простотия..
Друго си е да те гони баба ти с 2 филии в ръка.. по стената на някой язовир..
Събирате.. се да бягате целия клас от даскало.. ;д ритате по цял ден.. а-у..
И на 13-14 като целунеш някой.. направо се подкосиш първи любови а-у.. ся на 11 (например Сузаните) се ебът вече..
Са ги гони само нагона и простотията.
Ако щеш дори и филмите ни бяха оригинални..
2017 е най-слабия бокс офис летен сезон за последните 17 години..
95 % от филмите са римейк на филми от 90те или ремастер... ем..

AnarchyBoy
09-06-2017, 10:41
всякви малоумници съм виждал, ама подобен кретен за първи път срещам
ако бил с 5 години по-голям щял да играе навън, а не да виси пред компа
хахахахахаха

:lol:

Грозния
09-06-2017, 11:13
Иначе малкия келеш има право.. в момента не се случва нищо вълнуващо в живота на лапетиите... Само пият ебът се и висят пред екранитеЧе това малко ли е?
Какво повече може да иска човек от живота :D?

#това-е-сарказъм (донякъде)

По темата: Авторе, ако си мислиш, че животът на 25 е много забавен, сбъркал си. Тепърва трябва да градиш кариера, да изкарваш пари и да създаваш семейство. Това не е лесно и изисква много грижи и не става със седене в заведенията (ако изобщо имаш време за седене в заведения) :? . Сега са ти най-хубавите години да си гледаш кефа!

bijou
09-06-2017, 20:21
Здравейте!

Преди всичко, искам да кажа, че съм на 13 години със силен проблем..


Е с това изречение ме отказа от цялата ти тема.


Мисля си, че ако бях примерно на 13 през 2010, щях да се забавлявам с приятели навънка, не пред компютрите..

Недей да мислиш, нямаше да е така.


"Нямам си гадже, а ще ставам 7ми клас", "Още съм девствен/а"..

Е*ати 13 годишните..



Занимавам се и с хакерство и съм се замислял "Ако успея да се проникна в сигурността на телефоните, системите и другите технологии, ще успея ли да ги изтрия, да изтрия новите игри, новите системи, един вид да върна технологиите 7-10 години по-рано, така че да се усети живота, който не е пред компютрите (Знам, че аз ще пострадам, но ще успея ли някак да върна истинското забавление и истинския живот на другите)"

Няма да успееш.


Някаква идея, как да преодолея тази депресия ? Как да забравя за тези неща и да гледам позитивно над бъдещите неща, които предполагам, че няма да има...

Споменаваш как искаш да се занимаваш с истинки проблеми, а пък си тук и ревеш, че няма с кой да си играеш.
Ходи у някое село, деца без технологии - колкот'щеш.
Няма какво да цифриш, технологиите rule the world, още преди да си роден, нищо ново не е. Ще става и по-зле.

А пък ти, ако наистина си толкова 'мъдър', тогава осъзнай, че си само на 13 и живота ти дори още не е започнал както трябва.
Стегни се.
К'ви депресии, к'ви отчаяния...на 13 години...

influ3nc3
09-12-2017, 01:04
Jesus Стягай се, маниак. К'ва депресия, к'ви 5 лева на 13 години ? Радвай се, че си на толкова.. Аз на 15 със силно желание на 13... Сега са ни най-хубавите години. Убеден съм, че си написал тази тема, защото 17 годишни са ти казали "лапе", "тъпо дете", заебаваш ги. 4 години разлика - едното нищо (Поне в тийн възраст)... Друго си е 10 години, на 23 работиш, издържаш родителите си (с голяма вероятност :D), куп проблеми.. Не искай да ги имаш, смятай щом на 13 имаш "сериозен" проблем, когато не работиш, то след 10 години, когато ще спиш по 10 часа на 1 седмица, защото работа...
Донякъде си прав, че нашето поколение е преебано, така де - наебано, съсипано, разглезено и много пот в гащичките, както и издути кореми пред екраните...
Ще хакнеш всяка система на Земята ? ТИ ЧУВАШ ЛИ СЕ ?
Късмет от мен, помисли над това което ти е казано!

JDeel
09-12-2017, 02:43
Това дето дечурлигата са си заболи главите пред компютрите си го спомням като проблем още в началото на века. Тогава имаше такива интернет клубове и ходеха там да цъкат AoE. Преди това през 90-тте поне аз съм цъкал много на тея видеоигрите.

То си е и до населеното място - в София забрави за весели приятелски групички от дечица, които играят на футбол или нещо такова. Просто няма подходящи условия - въздуха е отврат, коли навсякъде, паркове те за игра сега са кучешки тоалетни.

Тия дни бях на село, направих малко обиколки с колелото и видях разни дечурлига навън. Седящи и говорещи си основно, никъде не видях някой да играе с топка например. Но за 2 дена и моето не е никакво наблюдение, напълно възможно е през лятото да са си играли както някога, просто не съм бил там да го видя. Ако има достатъчно деца и условия да излизат навън, те ще излизат и сега и за в бъдеще.

dimitar_ak
09-12-2017, 08:25
Хм... 10 години не са ли малко за да усетиш живот без технологии? И какво като разполагаш с тези технологии, не можеш да си измислиш игра без тях ли?

Моето поколение играеше на какво ли не. Мобилни телефони нямаше изобщо. Видео имаха само 2 деца от приятелите ми, само защотото бащите им бяха в Либия. Аз бях от малцината виждали компютър и то тогава тепърва се появяваха персоналните компютри в лицето на Правец 82.

Играехме на фунийки, на криеница, народна топка, стражари и апаши. Карахме колелета по цял ден. Изнасяхме пред входа ръчно рисувано Монополи и играехме направо на плочките. Мога да продължавам още дълго.

anidji
09-12-2017, 10:09
Не е важно на колко години си, а да намериш подходящите хора с които да си на една вълна. Аз също надраснах съучениците си. Те се интересуваха от неща, които мен не ме вълнуваха. На 12 излизах с компанията от хора на възраст от 15 до 18 и беше върха. Търси твоите хора с които ще се чувстваш ок.

Грозния
09-12-2017, 19:49
Те се интересуваха от неща, които мен не ме вълнуваха. На 12 излизах с компанията от хора на възраст от 15 до 18 и беше върха.Тогава ли ти строшиха джама :D ?

anonymous908491
09-12-2017, 20:58
Тогава ли ти строшиха джама :D ?

смешно е
30 годишен девственик да критикува 15 годишна ебалка

anidji
09-13-2017, 16:31
Никой не ми е трошил джама. Момчетата си бяха супер свестни. Говоря за приятелство, а не това дето ти си мислиш.

Грозния
09-13-2017, 17:13
Никой не ми е трошил джама.Толкова ли нямаше кой? Мъка, мъка...
Или просто лъжеш... :?

Момчетата си бяха супер свестни.О, извинявай - да беше казала в началото.
А ходехте ли с тях да пазарувате чанти и обувки в м0ла :D?

Говоря за приятелство, а не това дето ти си мислиш.И ти си го мислиш, недей лъга :D !

anidji
09-13-2017, 19:11
Забавен си

ةتشضل انزفث
09-13-2017, 20:53
Толкова ли нямаше кой? Мъка, мъка...
Или просто лъжеш... :?
О, извинявай - да беше казала в началото.
А ходехте ли с тях да пазарувате чанти и обувки в м0ла :D?
И ти си го мислиш, недей лъга :D !

Тя казва , че момчетата са били супер свестни. Сигурно накуп са били свестни :D :D :D

dreamwalker
09-17-2017, 10:43
проблемите на връстниците, които са от сорта на "Загубихме играта", "Нямам си гадже, а ще ставам 7ми клас", "Още съм девствен/а"..


https://i.giphy.com/media/4xu8uBZjjVyI8/giphy.webp

Стига си гледал в паничката на другите, гледай си работата.

zara04
09-28-2017, 19:46
Малееее доживях връстник да има сходно мислене с моето . Само че аз мисля , че щеше да си е по-добре да съм си някъде 1980-1990 г това ще си е една несъбдната мечта да съм родена в онези години . Хем е щяло да имам малко по-небрежно детство , хем съм щяла да израстна , заобиколена от по-хубава музика , хем съм щяла да имам възможност да видя идола си ( Кърт Кобейн ) . За жалост това е непосилно за нас .

anonymous908491
09-28-2017, 20:09
Оу, Кобейн всяка седмица имаше концерти в България
почти няма българин от поколението ми, който да няма негов афтограф

draid
10-04-2017, 16:52
Намерих твоя снимка от бъдещето!

https://2.bp.blogspot.com/-toac_Rcs82A/VfPjEu2wbZI/AAAAAAAATzs/rGc5etYbTrU/w1200-h630-p-k-no-nu/hackerman.gif

Забавна тема се е оформила, чак някакви нови хора се появили.


Малееее доживях връстник да има сходно мислене с моето . Само че аз мисля , че щеше да си е по-добре да съм си някъде 1980-1990 г това ще си е една несъбдната мечта да съм родена в онези години . Хем е щяло да имам малко по-небрежно детство , хем съм щяла да израстна , заобиколена от по-хубава музика , хем съм щяла да имам възможност да видя идола си ( Кърт Кобейн ) . За жалост това е непосилно за нас .

Ако се беше родил/а 88-90 със сигурност щеше да го видиш!