PDA

View Full Version : Сплит или тренировки за цялото тяло



killemall_2002
09-12-2017, 06:44
Здравейте,въпроса ми е какъв тип тренировка е по под подходящ за чистене/отслабване при начинещ.
На 15 съм 173см 75 кг.От месец подържам калориен дефицит ,нуждите са ми около 2500 калории и прием
в диапазон от 1600-1800 кк.
Тичам от месец всеки ден,като през ден редувах спринтове и 45 мин монотонно тичане.
Свалих за месец 6 кг от 82 на 76.
И мисля да продължа с фитнес.
Та въпроса ми е да ми пратите някакви готови фитнес програми,които според вас ще са ефективни в моя случай.Гледал съм много различни фитнес програми в интернет ,чел съм много статии за фитнес и хранене,но не знам кое е наистина ефективно в моя случай,и ще съм ви много благодарен ако ми помогнете.

anidji
09-12-2017, 07:44
Защо не ти направят лична програма, според тялото и желанието ти?

killemall_2002
09-12-2017, 08:57
Защо не ти направят лична програма, според тялото и желанието ти?
Ами в момента нямам достатъчно пари.

anidji
09-12-2017, 09:06
Преди време ми правиха програма, но надали ще ти е от полза. Ако искаш да чистиш мазнини , за да ти изпъкнат плочките, яж през ден без въглехидрати. Тези дни наблягайте на белтъчини. Така са ми казвали, че става. Ти си с добри кг иначе.

killemall_2002
09-12-2017, 09:58
Преди време ми правиха програма, но надали ще ти е от полза. Ако искаш да чистиш мазнини , за да ти изпъкнат плочките, яж през ден без въглехидрати. Тези дни наблягайте на белтъчини. Така са ми казвали, че става. Ти си с добри кг иначе.
Благодаря.

Rakshy
09-12-2017, 16:15
Преди време ми правиха програма, но надали ще ти е от полза. Ако искаш да чистиш мазнини , за да ти изпъкнат плочките, яж през ден без въглехидрати. Тези дни наблягайте на белтъчини. Така са ми казвали, че става. Ти си с добри кг иначе.

най-вероятно ще стане, защото 9/10 пъти това, което ти дават като "персонализирана фитнес програма" е готов шаблон, в който има макс 3 променливи, които на практика не правят кой знае каква разлика :D

по принцип ако искаш да сваляш е по-добре да правиш тренировки за цяло тяло със сложносъставни упражнения
правиш ги на през ден и си ти.

тъй като по твои думи ядеш по 1600 калории на ден, което е смешно малко, най-вероятно няма да имаш сили за по-дълги и тежки тренировки, затова се стреми да правиш по бързи тренировки. Качваш интензивността и магията става. Продължаваш да тичаш и би трябвало да стане едно от две неща - 1. да се контузиш или да се разболееш; 2. да сваляш със същото темпо :D

Грозния
09-12-2017, 20:05
Здравейте,въпроса ми е какъв тип тренировка е по под подходящ за чистене/отслабване при начинещ.
На 15 съм 173см 75 кг.От месец подържам калориен дефицит ,нуждите са ми около 2500 калории и приемЗа какво ти е да сваляш?
По-добре направи мускули.

killemall_2002
09-12-2017, 20:46
най-вероятно ще стане, защото 9/10 пъти това, което ти дават като "персонализирана фитнес програма" е готов шаблон, в който има макс 3 променливи, които на практика не правят кой знае каква разлика :D

по принцип ако искаш да сваляш е по-добре да правиш тренировки за цяло тяло със сложносъставни упражнения
правиш ги на през ден и си ти.

тъй като по твои думи ядеш по 1600 калории на ден, което е смешно малко, най-вероятно няма да имаш сили за по-дълги и тежки тренировки, затова се стреми да правиш по бързи тренировки. Качваш интензивността и магията става. Продължаваш да тичаш и би трябвало да стане едно от две неща - 1. да се контузиш или да се разболееш; 2. да сваляш със същото темпо :D
Благодаря за мнението.
А от полза ли ще е да увелича храненето си до около 2000 кк.
И ще съм ти благодарен ако ми пратиш линк към някоя тренировачна програма,която ще е подходяща в моя случай;

Rakshy
09-12-2017, 21:03
Благодаря за мнението.
А от полза ли ще е да увелича храненето си до около 2000 кк.
И ще съм ти благодарен ако ми пратиш линк към някоя тренировачна програма,която ще е подходяща в моя случай;

1600 са твърде малко. BMR-а ти е към 1900 калории. Толкова ти трябват само за да функционираш. Това трябва да бъде минимума калории, които поемаш. Ако приемаш по-малко, както е в случая, няма да отнеме много време преди да започнеш да си вредиш. Качи калориите пак до 2200 примерно и намаляй с по 100 на 2 седмици. При свалянето всичко трябва да става бавно и плавно. Бързите резултати са лоши за всичко. Ако тренираш адекватно и тичаш, може би ще си на един "здравословен" прием от 2500 калории и ще сваляш. Тайната е следната - целиш да сваляш по половин кг на седмица. Мериш се всеки ден по едно и също време. Накрая на седмица си дърпаш едно средно аритметично и сравняваш, ако тази средна седмична тежест пада с по 1 кг на всеки две седмици, значи всичко е точно. Ако качваш намаляш калориите с 200, ако сваляш с повече можеш да качиш 5-600 калории за седмицата, т.е. да вкараш нещо cheat.
Тва е добър guideline по който да си следиш прогреса с теглото

най-важното е да не бързаш, за да не стане "йо-йо"то, от което се страхуват лелките :Д

Rakshy
09-12-2017, 21:07
https://www.bodybuilding.com/fun/new-year-start-here-7-day-beginner-trainer.html

ето ти програма

даваш надолу и в статията имаш отделните дни. Цъкаш си ден и виждаш кво имаш да правиш. Ако не знаеш какво е тва или как се прави цъкаш на картинката и ти дава клипче. Ако не знаеш английски можеш да се застреляш :D

killemall_2002
09-12-2017, 21:30
Rakshy:
Мерси за информацията.

killemall_2002
10-15-2017, 16:12
Здравейте отново,откакто пуснах темата (около 1 месец) тренирам 6 дена в седмицата и се храня според мен здравословно.
Та преди около седмица станах 72кг,не е особен напредък 3 кг за 1 месец ,знам.Но съм наясно че 1 месец е нищо и се иска постоянство.Въпроса ми е ,че от 1 седмица започнах да качвам около половин кило за сега,а не съм променил нищо-нито в храненето,нито в тренировките.Ще се радвам ако някой ми отговори на въпроса адекватно,защото не мога да си обясня причината.

ةتشضل انزفث
10-15-2017, 16:29
Здравейте отново,откакто пуснах темата (около 1 месец) тренирам 6 дена в седмицата и се храня според мен здравословно.
Та преди около седмица станах 72кг,не е особен напредък 3 кг за 1 месец ,знам.Но съм наясно че 1 месец е нищо и се иска постоянство.Въпроса ми е ,че от 1 седмица започнах да качвам около половин кило за сега,а не съм променил нищо-нито в храненето,нито в тренировките.Ще се радвам ако някой ми отговори на въпроса адекватно,защото не мога да си обясня причината.

Гледай повече кардиото , пие повече вода и ако не е проблем може да пробваш НВД.