PDA

View Full Version : Либерализъм



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8

defender
09-21-2017, 13:10
Позитиви и негативи!

(Продължение от темата "ДемокрацияТА"
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/575477-демокрацияТА)

defender
09-21-2017, 13:11
"Ако се чудите как либералите печелят избори, въпреки че никой не ги иска - вкарват си избиратели и им позволяват да гласуват"

Philadelphia finds hundreds of illegal voters
http://www.foxnews.com/politics/2017/09/20/philadelphia-finds-hundreds-illegal-voters.html

defender
09-21-2017, 13:39
Зленоксе, този човек, защо нарича Меркел "еко-вандал" и "канцлер по климата"?

Who’s the world’s leading eco-vandal? It’s Angela Merkel
https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/sep/19/world-leading-eco-vandal-angela-merkel-german-environmental?CMP=share_btn_fb

defender
09-22-2017, 20:39
Само слагам този цитат тука: :)

"социологическо проучване, поръчано от Федерацията на хомосексуалните в Германия (LSVD), 29% ще гласуват за Зелените, 22.6% - за Лявата партия на бившите комунисти от ГДР...
Проучването е сред 5300 души с право на глас, от които 3171 хомосексуални мъже, 1162 лесбийки, 747 бисексуални и 267, представящи се като "различен от хетеросексуален"."

defender
09-25-2017, 11:21
"Мъж с амок залял с киселина няколко души в Лондон, което либерално погледнато си е нормално за големия град.":D

defender
09-25-2017, 11:21
Меркeл пак спечели, сега само нещо да сте казали за Борисов 4-ри или Путин 7-дем. :D

shilder
09-25-2017, 11:26
Дефенди, кажи откъде черпиш тези информации, че да се посмея и з малко! :D

defender
09-25-2017, 11:33
Ами от нета, четеш статии, готини коментари във фейса и попадаш. :)

defender
09-27-2017, 10:08
"Модерният подход "Бъди себе си!" допълнително стимулира хората да вадят кирливите си ризи на показ. Мнозина смятат това за искреност и честност - такова е, но не помага. Съвсем неслучайно всички опаковки в супермаркета са лъскави, цветни и привлекателни - хората обичат красивите неща. И това се отнася за всички сфери в живота. Особено за личния живот. "Който ме обича истински, ще ме приеме с всичките ми недостатъци" е хубава самозаблуда, която отнема голяма част от социалното напрежение, но не работи особено добре. Така феминистките с необръснати крака нямат голям шанс. Нормалните мъже не харесват косми по краката, колкото и да са естествени, и Жилет знае това.

За много хора днес е фрустриращо да стават свидетели на всички човешки лудости, ефектите на които се мултиплицират от социалните медии. Но независимо от политическите протекции, човешките лудости ще продължават да отблъскват. И в крайна сметка ще продължи да съществува това, което е в хармония с живота. А криворазбраният феминизъм е само малка стъпчица към разбирането на човека, че няма как да избяга от природата си. И неуспешният опит е жизнен опит."



ПП: Затова либерализмът ще продължава да отблъсква, защото въпреки всичките политически протекции и лъскави опаковки, които има, лудостите винаги ще продължават да отблъскват.

defender
09-27-2017, 12:49
"Не мисля, че немците са се променили. Да, не убиват хора в газови камери днес. Просто отнемат живота им и го подаряват на чужденци терористи, приети в държавата им дори без документ за самоличност. Да, на думи са хуманни - към чужденците терористи, но не и към собствените си граждани.
Отново милиони хора в Германия и в цяла зависима Европа са обект на социален експеримент. А учените в немските университети препоръчват да се прилага окситоцин на хората, които не харесват новия социален експеримент. И макар името на д-р Менгеле да се споменава рядко, неговият експериментаторски дух витае над Европа и днес."

YoungBloodZ
09-27-2017, 21:17
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21768243_282824918884808_1851130742454213901_n.jpg ?oh=cff6db3052e5722dae7185e4a0184b59&oe=5A447B10

YoungBloodZ
09-28-2017, 07:28
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22089740_10212201483365720_3407667761855448983_n.j pg?oh=182818efcca4b4710d490d513594852e&oe=5A55ACC5

defender
09-28-2017, 11:07
"Фашизмът идва във всякакви цветове - съвсем не е само кафяв"

http://www.telegraph.co.uk/news/earth/agriculture/food/11887317/Treat-meat-eaters-like-smokers-warns-Jeremy-Corbyns-new-vegan-farming-minister-Kerry-McCarthy.html

defender
09-28-2017, 11:25
Изнудвач слага отрова в бебешки храни в Германия, иска пари
http://dnes.dir.bg/news/Germania-iznudvane-otrova-targovski-verigi-bebeshka-hrana-26409256

ПП: Тоя свят отива по дяволите

Fisherman
10-02-2017, 13:51
Изнудвач слага отрова в бебешки храни в Германия, иска пари
http://dnes.dir.bg/news/Germania-iznudvane-otrova-targovski-verigi-bebeshka-hrana-26409256

ПП: Тоя свят отива по дяволите

Тва и преди се е случвало в Щатите с Тайленол (Парацетамол) и са умрели хора,за разлика от сега.

defender
10-02-2017, 14:34
"Ако има нещо, което е водещото в модерния свят, това е думата "профанизация". Навсякъде, във всичко и по всеки повод. Само профанът е велик.
До следващата голяма война?"

defender
10-02-2017, 19:58
"Жертвите на ислямския терор в Европа имат лица, имена, семейства и история. Но няма да имат бъдеще.
Това са момичетата, заклани като животни вчера, посред бял ден, на улицата в Марсилия. Oт поредния фен на религията на мира."
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22089905_131000284215538_1990953221541759260_n.jpg ?oh=3b821647183aec423a39d8566a51a7ad&oe=5A49D234

Zlennox
10-02-2017, 23:31
Ефенди, сега тоя бял, мирен и цивилизован престъпник в Щатите какъв мислиш че ще го изкарат? Психически неоравновесен? Леко депресиран? ADHD? Надали ще го лепнат по медийте като терорист?

defender
10-03-2017, 08:35
Ефенди, сега тоя бял, мирен и цивилизован престъпник в Щатите какъв мислиш че ще го изкарат? Психически неоравновесен? Леко депресиран? ADHD? Надали ще го лепнат по медийте като терорист?

Ми не знам какъв е със сигурност, чета различна информация. На едно място го пише самотен пенсионер, любител на оръжия, нямал осъждания, чист като сълза. На друго място пише, че ИДИЛ поема отговорността, на трето място пише, че наскоро приел исляма, разделил се с любовницата си, с която живеел и после отишъл да половува.

defender
10-03-2017, 08:38
Глобализма си е соц утопия:

„Когато държавта накрая се превръща в действителен представител на цялото общество, тогава тя от само себе си става излишна“. Фридрих Енгелс

„Държавата отмира заедно с пълното УНИЩОЖАВАНЕ на класите, и докато остават класи, остава и държавата като политически орган на господстващата класа.„Държавата и революцията“ В.И.Ленин

„Крайно време е да разберем, че "Европа на националните държави" е красива и опасна илюзия, която води към пропастта.“ Радан Кънев

ПП: С такива "десни", като Радан, леви не ни трябват.

Либералите тип гласуващи за Обама, Хилари и Меркел, поддържат глобализма, демек те са поддръжници на социализма.

Тва май в Европа и Русия има две касти социалисти и си се карат помежду за преразпределение и власт и туй то, нормалните хора да му мислят.

defender
10-03-2017, 08:49
Зленокса спада към западната каста социалист - плюе източната каста социалисти, като Путин, тачи Обама и Хилари, плюе по Тръмп. (направо е като образцова извадка социалист, промишлено производство).

Зленоксе, сега да не се окаже, че имаш еврейска жилка в родата?

defender
10-03-2017, 09:01
Безкраен е човешкият опит с комунистите по целия свят, в България включително. Това са едни рушители на държавите и обществата. Разбира се всичко става блатговидно. Сега в Каталуния рушенето на държавата и обществото в Испания става под предлог, че как Каталуния се борила за независимост, разбираш ли и плебса клъвва и изпълнява програмата. Все едно комунистите са съзнание, а плебса подсъзнание, плебса изпълнява програмата, запленени от готина идея (сиеренцето в капана), но всъщност те не работят в своя полза, а в полза на тия дето са ги подкокоросали.

Zlennox
10-03-2017, 12:44
Зленокса спада към западната каста социалист - плюе източната каста социалисти, като Путин, тачи Обама и Хилари, плюе по Тръмп. (направо е като образцова извадка социалист, промишлено производство).

Зленоксе, сега да не се окаже, че имаш еврейска жилка в родата?

Социализма не е Комунизъм!

И какви са харектеристиките на западната и източната каста? Путиновото не е социализъм, камоли Обамовия/Клинтовия социализъм та и Американския като цяло. Бълграският и тези държави от източна и южна европа спадат към консервативно-корпористическия модел на социализма, както е и до голяма степен континентална европа. Скандинавците към соц-демокрацията и универсализма, Англо-сферата към либерния "residual" социализъм.

Ако ме питаш аз към коj спадам, бих ти казал че до голяма степен съм корпоративно социалистически настроен, въпреки че 3-те най-общо подразбрани соц модела черпят много аспекти взаимно един от друг. Такаче има аспекти от скандинавския универсалистки модел които подкрепям както и от либералния - private providers.

Esping-Andersen ако те интересува, може да прочетеш.

defender
10-03-2017, 14:47
Ми то излиза, че в целия свят властва социализъм в един или друг вид?
И другия въпрос е: Как демокрацията се връзва със социализма?

Изобщо какви са тези политически алабалистики и объркващи съчетания. Отказвам се да разсъждавам за живота през тези политически понятия. "Лайната" в политиката са толкова големи и добре заплетени, че по-скоро ме лишават от ум, отколкото да ми помагат.

ПП: След тези политически финтове и лавина от понятие и видове, как очаквате от хората да направят правилен демократичен избор. Този сложен политически лабиринт, всъщност превръща демокрацията във фективна.

Zlennox
10-03-2017, 15:34
Ми то излиза, че в целия свят властва социализъм в един или друг вид?
И другия въпрос е: Как демокрацията се връзва със социализма?

Изобщо какви са тези политически алабалистики и объркващи съчетания. Отказвам се да разсъждавам за живота през тези политически понятия. "Лайната" в политиката са толкова големи и добре заплетени, че по-скоро ме лишават от ум, отколкото да ми помагат.

ПП: След тези политически финтове и лавина от понятие и видове, как очаквате от хората да направят правилен демократичен избор. Този сложен политически лабиринт, всъщност превръща демокрацията във фективна.

Ами да, всяка една държава има свойта социална политика. В някой тази социална политика е силно изразена, в други до по-малка степен. Казва му се "Welfare State" въпреки че това е твърдо понятие и предполага вече устроена социална система. Но попринцип и общо взето са 3 модела на социална политика - въпреки че може да разшириш скоупа на различни видове социални ситеми. Та така: Социал-демократическия модел на скандинавците където ударението пада на универсализъм и декомодификация тоест до каква степен може да се облегнеш на държавата без да си зависим от пазара и също така се набляга на обществената солидарност като не се дискриминира кой и до каква степен получава социални помощи и под какъ вид - стигмата я няма там; Консервативно-корпоратисткия модел на континентална Европа, където вече бивши комунистически държави като България и Румъния смесват Германско-Австрийски-Италиянски модел на социална политика тоест индустриалния модел, постигането на резултати от социалната политика, включва значителни роли за институциите за социално подпомагане, по-специално за образование, разпоредби за общественото здравеопазване и социална сигурност (или социално подпомагане) като допълнителни за икономиката. Според него социалните потребности трябва да бъдат удовлетворени на базата на заслугите, постигнатите разлики в статута, производителността на труда и производителността. Накратко, това е функционалната, технократска и служеща роля за социалното благосъстояние; и третият общ модел на Англо-сферата който е либерален подход към социално подпомагане като в страни като Америка, Нова Зеландия и Австралия държавата и социалните са предназначени като последна превантивна мярка в случай че не можеш да изкочиш от дъното чрез работа. Великобритания е по-различно защото имаш и универсализъм във формата на безплатно здравеопазване в точката на използване което се финансира всеки работещ във вид данъци, но пък също се набляга силно на нео-либералните идеи за избор индивидуалност и пазар, както е в Америка.

Социализъм и соц държавна политика има още от 1600-ната насам но в много малки и минимални аспекти. Ото Вoн Бисмарк бива първият в Европа който вкарва универсални и задължителни социални осигоровки в Прусия, макар и мотивите да са му били изцяло различни от тези на обществото. С индустриализацията идват много проблеми които социалната политика решава и върху нея се изгражда по-здрава форма на ефективен капитализъм и продукция/компетиция.

Очаквам хората да не са имбецили. Това е проблема на демокрациите, изискват информирано и образовано общество, ако си тъп и незаинтересован галош няма как да избираш по някакъв адекватен и рационален за теб начин.

defender
10-03-2017, 15:47
Очаква хората да не са имбецили. Това е проблема на демокрациите, изискват информирано и образовано общество, ако си тъп и незаинтересован галош няма как да избираш по някакъв адекватен и рационален за теб начин.

Хехе, че защо политиката ще ми определя дали съм имбецил или не.

Ти ако си мислиш, че в живота си се ръководя от някакви политически правила и програми, много се лъжеш. Единствено се съобразявам с религията си. Политиките се сменят, отминават, оставят хората излъгани и пак почват отначало, а Иисус е вечен и предостатъчен.

Айде молим ти се, ти ако си енциклопедично политическо животно, аз религиозно животно и така че, всеки да си пасе в стадото. Въпреки, че религиозните хора днес са в много незавидно положение и лузърски етикети, но вече над 2000 години продължаваме напред и цепим мрака на политическата бесовщина. Докато твоите политически вождове, утре като тази политика се изчерпа, ще обърнат палачинката с ново начало и заклеймят миналото.
И тогава всички либерали ще се пребоядисате на някакви други, тва сте вие, дарвинистите.

Zlennox
10-03-2017, 15:51
Хехе, че защо политиката ще ми определя дали съм имбецил или не.

Ти ако си мислиш, че в живота си се ръководя от някакви политически правила и програми, много се лъжеш. Единствено се съобразявам с религията си. Политиките се сменят, отминават, оставят хората излъгани и пак почват отначало, а Иисус е вечен и предостатъчен.

Айде молим ти се, ти ако си енциклопедично политическо животно, аз религиозно животно и така че, всеки да си пасе в стадото. Въпреки, че религиозните хора днес са в много незавидно положение и лузърски етикети, но вече над 2000 години продължаваме напред и цепим мрака на политическата бесовщина. Докато твоите политически вождове, утре като тази политика се изчерпа, ще обърнат палачинката, с ново начало и заклеймят миналото.

Да си религиозен и заинтересован в политиката не е контрадикция или някакъв парадокс. Вкрая на краищата политиката на една държава решава какъв стандард на живот ще имаш, не Сиско разпнатия.

golemiq_korab_minava
10-03-2017, 16:02
На една чешма край паралкис в планината беше изписано ,, Народ без морал и вяра, винаги е беден '' . Политиката не е всичко.

defender
10-03-2017, 16:04
Да си религиозен и заинтересован в политиката не е контрадикция или някакъв парадокс. Вкрая на краищата политиката на една държава решава какъв стандард на живот ще имаш, не Сиско разпнатия.

От това, което виждат очите ми, откакто досега съм гласувал, абсолютно нищо не е било изпълнено от това заради което съм гласувал. Нииищо. Това е челен опит, по важен от всякакви политически думи.

И даже сега протестна мрежа се борят да направят гласуването по интернет и така съвсем демокрацията ни да стане виртуална. Страшно.

Виртуална демокрация, виртуални избори и в края на краищата виртуален живот.

defender
10-03-2017, 19:47
Цитат:
"Абе, какво му беше лошото на Съветския съюз? Можехме да пътуваме с улеснение в рамките на съюза. Търгувахме с облекчение. Имахме общ език. Съветската версия на историята замени нашата. Националните държави - този "източник на злото" - бяха слаби и немощни. Имахме централизирана военна защита.
Що го разтурихме този съюз, къв хубав си беше, та сега - същото наново? " :)

dreamwalker
10-03-2017, 22:53
https://www.youtube.com/watch?v=HMQkV5cTuoY

golemiq_korab_minava
10-04-2017, 15:10
Чета една книга за бъдещето и развитието на новите технологии. Според автора- науката е истинския двигател, предшественик, скрития зад публиката командир, който определя развитието на икономиката, политиката и социалните промени. Учен, известен по филми на дискавъри.

Но отново допуска най-фрапантната грешка за мен , която наподобява типичното модерното мислене днес - отричането на древните и забравени мистерии. Пълното подиграване и осмиване на Вярата и хилядолетната история на миналто. Олицетворяваше хората, че се превръщали в Богове със съвременната нова технология. Пише за квантова физика, силата на ума, за четене на мисли, а в същото време свързва абсолютно всичко с чисто материалните постижения на компютрите и машините, които ние създаваме и надграждаме.

Пустия оптимизъм не води до нищо добро. Както и песимизмът.
Интересно.
Вчера гледах филм за историята на Земята. Няколко милиарда години. Прескачане от апокалипсис на апокалипсис. През стотици милиони години. Стотици епохи базирани на наши теории. От намирането на няколко фосили. Докато не стигнахме до преди милион и половина години, когато възникнало двукракото. В учебницте по биология е обяснено. Но някои разравял ли се е всъщност колко човешки скелети и остнаки на човека са намирани преди толкова години? Май се брояха на пръсти. Интересен филм, но отново представен тъй завладяващо за зрителите, колкото и фактите му липсваха, а се показваше като единствената истина за човечеството, за това, което е било преди него.

Та стигаме преди 40 хил. години, когато ни сварила и последната ледена епоха. И преди 10-15 хил години започва официалната ни цивилизация. Преди 100 години все още сме се влачели с магарета и коне. А след 100 години вече ще се мислим за Богове?

Наистина ли откриваме само остнанки на динозаври от преди 150 - 200 милиона години преди това?

Обърнете внимание колко много масови измирания са се случвали?

А ние си говорим за капитализъм и нови открития (преоткрития). Щели сме да властваме над природата. А дано.

По-скоро анархията още дълго дълго ще властва над съзнанието ни.

dreamwalker
10-04-2017, 15:22
Чета една книга за бъдещето и развитието на новите технологии. Според автора- науката е истинския двигател, предшественик, скрития зад публиката командир, който определя развитието на икономиката, политиката и социалните промени. Учен, известен по филми на дискавъри.

Но отново допуска най-фрапантната грешка за мен , която наподобява типичното модерното мислене днес - отричането на древните и забравени мистерии. Пълното подиграване и осмиване на Вярата и хилядолетната история на миналто. Олицетворяваше хората, че се превръщали в Богове със съвременната нова технология. Пише за квантова физика, силата на ума, за четене на мисли, а в същото време свързва абсолютно всичко с чисто материалните постижения на компютрите и машините, които ние създаваме и надграждаме.

Пустия оптимизъм не води до нищо добро. Както и песимизмът.
Интересно.
Вчера гледах филм за историята на Земята. Няколко милиарда години. Прескачане от апокалипсис на апокалипсис. През стотици милиони години. Стотици епохи базирани на наши теории. От намирането на няколко фосили. Докато не стигнахме до преди милион и половина години, когато възникнало двукракото. В учебницте по биология е обяснено. Но някои разравял ли се е всъщност колко човешки скелети и остнаки на човека са намирани преди толкова години? Май се брояха на пръсти. Интересен филм, но отново представен тъй завладяващо за зрителите, колкото и фактите му липсваха, а се показваше като единствената истина за човечеството, за това, което е било преди него.

Та стигаме преди 40 хил. години, когато ни сварила и последната ледена епоха. И преди 10-15 хил години започва официалната ни цивилизация. Преди 100 години все още сме се влачели с магарета и коне. А след 100 години вече ще се мислим за Богове?

Наистина ли откриваме само остнанки на динозаври от преди 150 - 200 милиона години преди това?

Обърнете внимание колко много масови измирания са се случвали?

А ние си говорим за капитализъм и нови открития (преоткрития). Щели сме да властваме над природата. А дано.

По-скоро анархията още дълго дълго ще властва над съзнанието ни.

Фактологията ти е грешна.

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/000/813/372/c30.gif

Zlennox
10-04-2017, 16:10
Чета една книга за бъдещето и развитието на новите технологии. Според автора- науката е истинския двигател, предшественик, скрития зад публиката командир, който определя развитието на икономиката, политиката и социалните промени. Учен, известен по филми на дискавъри.

Но отново допуска най-фрапантната грешка за мен , която наподобява типичното модерното мислене днес - отричането на древните и забравени мистерии. Пълното подиграване и осмиване на Вярата и хилядолетната история на миналто. Олицетворяваше хората, че се превръщали в Богове със съвременната нова технология. Пише за квантова физика, силата на ума, за четене на мисли, а в същото време свързва абсолютно всичко с чисто материалните постижения на компютрите и машините, които ние създаваме и надграждаме.

Пустия оптимизъм не води до нищо добро. Както и песимизмът.
Интересно.
Вчера гледах филм за историята на Земята. Няколко милиарда години. Прескачане от апокалипсис на апокалипсис. През стотици милиони години. Стотици епохи базирани на наши теории. От намирането на няколко фосили. Докато не стигнахме до преди милион и половина години, когато възникнало двукракото. В учебницте по биология е обяснено. Но някои разравял ли се е всъщност колко човешки скелети и остнаки на човека са намирани преди толкова години? Май се брояха на пръсти. Интересен филм, но отново представен тъй завладяващо за зрителите, колкото и фактите му липсваха, а се показваше като единствената истина за човечеството, за това, което е било преди него.

Та стигаме преди 40 хил. години, когато ни сварила и последната ледена епоха. И преди 10-15 хил години започва официалната ни цивилизация. Преди 100 години все още сме се влачели с магарета и коне. А след 100 години вече ще се мислим за Богове?

Наистина ли откриваме само остнанки на динозаври от преди 150 - 200 милиона години преди това?

Обърнете внимание колко много масови измирания са се случвали?

А ние си говорим за капитализъм и нови открития (преоткрития). Щели сме да властваме над природата. А дано.

По-скоро анархията още дълго дълго ще властва над съзнанието ни.

Ератостен изчислява обиколката на земята още преди 2000 години. Няма древни мистерии и конспирации. Има го статуквото и неоткрити факти - тогава е било под формата на тъпата ти църква и вяра. Ако не се е подтискала науката и окуръжавала догмата, сега можеше да говориш за дизелови коли като нещо от миналото преди 8-9 века.

Още една лоша страна на либерализма, а, Ефенди? Добре че са тези папи и инквизатори та да горят ересите на клада че да не вземат да ни променът статуквото.

defender
10-04-2017, 16:56
тъпата ти църква и вяра.

Не трябва така да говориш за църквата, трябва да разширяваш кръгозора си, да не се страхуваш от различното, да си толерантен, да се запознаваш с различни от твоето учения и религии и да ги приемаш, ти си либерал не забравяй това, никога.
При всяко включване на мозъка и самосъхранението ти, веднага се коригирай с позитивно мислене и либерални мантри за всепоглъщаща любов, дори и към дявола. Не забравяй това, ти си либерал, а "либе" идва от свобода, свобода от мозък.
Дори и да умреш от ръцете на различните, то ти значи вече си ги победил, защото си останал над тях и не си подал на злото. Не забравяй това.


Папите, инквизиторите, кръстоносните походи нямат нищо общо с православието.

ПП: Църквата не знам да е имала нещо против развитието на технологиите, освен ако не са използват за зло.

golemiq_korab_minava
10-04-2017, 17:03
Изчислявали са, но и днес ги подценяват. Мистерия е как изведнъж всичко се развива и превръща в '' разумно'' същество .

Zlennox
10-04-2017, 17:23
Не трябва така да говориш за църквата, трябва да разширяваш кръгозора си, да не се страхуваш от различното, да си толерантен, да се запознаваш с различни от твоето учения и религии и да ги приемаш, ти си либерал не забравяй това, никога.
При всяко включване на мозъка и самосъхранението ти, веднага се коригирай с позитивно мислене и либерални мантри за всепоглъщаща любов, дори и към дявола. Не забравяй това, ти си либерал, а "либе" идва от свобода, свобода от мозък.
Дори и да умреш от ръцете на различните, то ти значи вече си ги победил, защото си останал над тях и не си подал на злото. Не забравяй това.


Папите, инквизиторите, кръстоносните походи нямат нищо общо с православието.

ПП: Църквата не знам да е имала нещо против развитието на технологиите, освен ако не са използват за зло.

Чети си притчите, не ми пречиш, идеята е да не налагаш своето над всички на сила - особенно когато това което налагаш е фикция. Секуларизма е хубаво нещо.

Да твърдиш папите, инквизиторите и кръстоносците нямат нищо общо с православияето е все едно да твърдиш че исляма била по-голяма фикция от християнството.

defender
10-04-2017, 17:30
Чети си притчите, не ми пречиш, идеята е да не налагаш своето над всички на сила.

Ми щом е така, защо Меркел пусна безпрепятствено и безконтролно, толкова нелегални имигранти в Европа, между които имаше и терористи. Даже идваха немци тука с бусове да се пробват да ни бутат оградата с Турция. А ти я подкрепяше меркелица, а не одобряваше Орбан или Тръмп за политиката им към бежанците.

Изобщо не мога да те разбера.

ПП: Това, което сега вършат мюсюлманските терористи в Европа с мирните граждани е точно, като един вид поход и инквизиция, напълно с одобрението на либералите и либералните правителства. И каква е разликата на тази либерални инквизиция, с католическата инквизиция, дето толкова ревеш от нея.

Zlennox
10-04-2017, 22:03
Ми щом е така, защо Меркел пусна безпрепятствено и безконтролно, толкова нелегални имигранти в Европа, между които имаше и терористи. Даже идваха немци тука с бусове да се пробват да ни бутат оградата с Турция. А ти я подкрепяше меркелица, а не одобряваше Орбан или Тръмп за политиката им към бежанците.

Изобщо не мога да те разбера.

ПП: Това, което сега вършат мюсюлманските терористи в Европа с мирните граждани е точно, като един вид поход и инквизиция, напълно с одобрението на либералите и либералните правителства. И каква е разликата на тази либерални инквизиция, с католическата инквизиция, дето толкова ревеш от нея.

А ти защо допускаш да живееш в общество (хипотетично без бежанци) където статистическата вероятност да бъдеш гръмнат от някъв рандъм идиот или да катестрофираш е по-голяма от това да си по-средата на терористичен атентат. Ефенди, не ти го пожелавам, но когато някой фанатизиран малоумник избие цялото ти семейство защото и те не знаят за какво се бият, живеещ ден за ден от страх да не пукнеш и ти, нелегален или легален това ще ти е най-малкия проблем. Такива проблеми не се решават като си запушиш ушите и затвориш очи. Затова и такива като Орбан и Тръмп подклаждат огъня постоянно и водят до още конфликти и размирици.

Да тези две инквизиции са едно към едно... абсолютно

defender
10-05-2017, 11:25
Защо либералите постоянно говорят за някакви си неограничени права на човека, а в същото време не говорят за задълженията на човека?
Пещерните хора също са имали неограничени прави, какво, в пещерната ера ли ни връщате?

defender
10-05-2017, 14:14
Малко немско образование в детските градини, преателе:

"Това е част от задължителното сексуално обучение в детските градини. Карат ги да се опипват и мастурбират. Моят син не беше съблечен гол, но го имам на видео, как му масажират пениса през панталона с валяче. А в училище ги учат, колко е готино да си обратен. И който се възпротиви, го изкарват луд.
И в джамията се молиха, също задължителна учебна програма."

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22154168_2407138256178301_1153835229684160958_n.jp g?oh=dda3a5233d43463907c612d8698bb1e5&oe=5A763C7F


ПП: Зленоксе, докато не се научиш да се молиш в джамия и не научиш децата си, то никакъв либерал не си. Изобщо вие либералите в Шотландия сте много изостанали. Немците са номер 1.

golemiq_korab_minava
10-05-2017, 17:53
Дефендър, знаеш ли какво по-точно означава либерализъм? И защо си против него? Не може ли да бъде обвързван с националзма по някакво правило?

Проблемът на този стой, който скоро би следвало да бъде променен според мен отново е заложен в крайното разделение на класите и хората. Отхвърлянето едни слоеве от обществото като безценни и безполезни. Разрешват проблемът по грубия начин, чрез тяхното елиминиране. Не сме достигнали до еволюционно развитие, а в същото време ресурсите се топят застрашително. Вероятно вече има заместители на петрола и се чака само моментът на кризата. Но като че ли проблемът не се решава и с ресурсите. И с технологиите. Дали образованието и културата ни правят на едно ниво? И това е грешно.

Представете си, че навлизате в циганско гето. Какво виждате? Ами, ако има хора на планената, които умствено вие за тях приличате на хората от гетото? Защото действително масата съпоствена с интелектът на учени.. Точно както се отнасят много хора към циганите. Като че ли сцената е огледален образ на власти с повечето от хората от което и да е общество.

Програмираните роботи вече управляват всеки сектор на индустрията. Произвежда се с много по-високо качество и бързина от която и да майсторска ръка. На завода са му нужни няколко програмиста. На стария принцип хората биха взимали жълти стотинки на 20 часове работен ден, за да може заводът да издържи на конкуренцията. В прочие това май ставаше много страни. Китай, Индия. На кой бизнес му е нужен обикновенния човек? Средостатистическия? Този, който не се специализирал в строго определена специалност?

Спорите от години за либерализма като глупаци.

На много ''умни'' хора не са им нужни вашите мозъци. (и моя )

Либерализмът няма да разреши циганския проблем.

А България е опитен експримент.

Всичко може ли да се реши по мирен път?

Дали в политиката думата МИР съществува?
Дали в съзнанието на хората мирът има повече значение от колкото представата за робството?

dreamwalker
10-05-2017, 18:29
блабла

Да не би да намекваш, че едно джендър неутрално общество няма да е най-идеалното съществувало досега.

defender
10-05-2017, 19:41
Да не би да намекваш, че едно джендър неутрално общество няма да е най-идеалното съществувало досега.

Това ще е най-глупавото и недоразвито общество, освен това ще е общество, което психически напълно несъответства на физическата си реалност.
Аз честно казано не съм виждал децата на най-богатия елит да са гейове или джендъри, напротив, гледат да създадат възможно най-добро поколение (погледнете кралското семейство в Англия). Джендъри ще са плебса. Изобщо да си нормален вече няма да даденост, както досега, ще се иска борба за да останеш нормален, всъщност да си нормален това ще най-висшата степен на качество, както и да можеш да възпроизведеш нормални деца и семейство. Трудно достъпно за плебса, привилегия за елита, който вече ще е 5 нива над малоумния плебс, напълно недостъпни по интелект, генетически и всякак.

dreamwalker
10-05-2017, 19:54
елита, който вече ще е 5 нива над малоумния плебс, напълно недостъпни по интелект, генетически и всякак.

Намеквайки, че това не е статуквото.

defender
10-05-2017, 20:03
Ей ви малко висше либерално, немско изкуство на художници, ходете си развивайте децата:
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22228564_1664526266912785_7754370361021105649_n.jp g?oh=fabe6a6032b663c22a9be1a461e71fa2&oe=5A431F0B

golemiq_korab_minava
10-05-2017, 20:03
Като гледам някои ученици през междусията, започвам да се чудя дали, ако имам деца в България ще мога да им намеря правилно училище. Защото разликата в деградацията от моето време и следващите няколко години, като че ли ми се струва светлинна. Само за няколко години в едно наблюдавано от мен училище, учениците, които се редят на ''пушанките'' са се умножили многократно. Най-вероятно преценката ми е заслепена поради лична промяна и елитния клас , в който учих, но това мнение съм го чувал от много други хора. Вкючително от почти всички доценти, когато се отнася за новите курсисти.

defender
10-06-2017, 12:08
Между другото Зленоксе ти, като изискан, напредничав либерал, какви мъжествени качества притежаваш и развиваш в себе си, изобщо харесва ли ти да си мъжествен тип?
Досега нищо не си говорил за жени. В Шотландия как са жените, харесват ли ти. Възбуждат ли тe женски гърди? Мерси. :)

Zlennox
10-06-2017, 17:24
За разлика от теб и Доктора, не изпитвам нуждата да си изкарвам личните несигурности, комплекси или двумислени сексуални предпочитания на показ в интернет форум, не по-малко заради това че мачовщината/мъжествеността ви е тип Джони Браво - колкото и мъжествена толкова и повърхностна. Но ако си толкова заинтересован към сексуалната ми ориентация, не съм обратен или би.

Другото е второстепнни прищевки и комплекси. И що е това мъжествено качество? Както казах, мъжеството или женствеността са ясно повърхостни стереотипи и качества изпозлвани от такива като теб за да могат да си буустнат собствената си увереност.

Знеш ли, имаше едно племе Везо от Мадагаскар, там е традиция като се родиш да нямаш персона или пол. Приемат те като андроген. И вследствие като почнеш да разгръщаш живота си, избираш към кой пол да тръгнеш да се оформяш като човек. Виждаш ли, Ефенди, хора недокснати от цивилизацията и либерализма, пък толкоз либерални. Какво ли това говори за твоите стеретипни категории за мъжественост и полови качества?

defender
10-06-2017, 17:36
Добре де Зленоксе, изграждането на женствено и мъжествено поведение не се ли влияе донякъде и от физиологичните белези и особености на тялото на двата пола.
Например тялото на жените природно е по-слабо, чисто физически, но пък за сметка на това е по-нежно, също жената може да ражда, а мъже не може, също тялото на мъжа и жената имат различни полови органи - всичко това не оказва ли влияние от ранна възраст, върху формирането на два типа поведение по един напълно естествен начин, като женственост и мъжественост. Изобщо това, че природата те е създала с тяло на мъж или жена не е комплекс, а оттам и женствеността и мъжествеността не може да са комплекси (разбира се има криворазбрани и кривоизразени форми на мъжественост и женственост, именно това са разните му там мъже, дето се чувствали, като жени в тяло на мъж или мъже в тяло на жена и тем подобни природни недоразумения, което именно поведение, донякъде може да се приеме, като някакъв вид комплекси).

dreamwalker
10-07-2017, 14:55
https://i.imgflip.com/17f4jv.jpg

anonymous908491
10-07-2017, 19:12
феи и трансбендери - сякаш някви приказни герои са налазили темата

defender
10-07-2017, 19:44
Хиляди поляци формираха човешки вериги по границите, за да участват в молебен за спасение от „ислямизацията“
"Трябва да защитим семействата, домовете и страната си от всякакви заплахи, включително и дехристиянизацията на нашето общество, която либералите от ЕС ни налагат“, заяви Марцин Дубовски, един от организаторите на мероприятието."
http://m.focus-news.net/?action=news&id=2444033

ПП: респект!

anonymous908491
10-07-2017, 19:49
ПП: респект!

хахахахах
полските католици са същата гнусна сган като чалмите
даже май обичат повече да изнасилват малки момченца

defender
10-07-2017, 20:07
хахахахах
полските католици са същата гнусна сган като чалмите
даже май обичат повече да изнасилват малки момченца
В случая наблягам, че мероприятието е насочено срещу либералите.
Освен това, въпреки, че папата е твърд либерал (демонстрирайки го вече няколко пъти, чрез показни мероприятия и речи), поляците, се усетиха, че това една политическа фигура, манипулираща вярата им и отказват да го послушат, което е яко. :)

anonymous908491
10-07-2017, 20:10
папата говори и срещу педофилията в църквата
не видях един поляк да го подкрепи
което хич не е яко

defender
10-07-2017, 20:21
Те и либералите, официално не подкрепят педофилията (засега). Имам известни съмнения за някои крайни либерали, като Зленокса.

В смисъл, папата не казва почти нищо, по-различно от всеки средностатистически либерален политик и правителство.

anonymous908491
10-07-2017, 20:36
либералите нямат нищо против кръвосмешенията
дори папата не може да ги настигне

Zlennox
10-08-2017, 16:06
Добре де Зленоксе, изграждането на женствено и мъжествено поведение не се ли влияе донякъде и от физиологичните белези и особености на тялото на двата пола.
Например тялото на жените природно е по-слабо, чисто физически, но пък за сметка на това е по-нежно, също жената може да ражда, а мъже не може, също тялото на мъжа и жената имат различни полови органи - всичко това не оказва ли влияние от ранна възраст, върху формирането на два типа поведение по един напълно естествен начин, като женственост и мъжественост. Изобщо това, че природата те е създала с тяло на мъж или жена не е комплекс, а оттам и женствеността и мъжествеността не може да са комплекси (разбира се има криворазбрани и кривоизразени форми на мъжественост и женственост, именно това са разните му там мъже, дето се чувствали, като жени в тяло на мъж или мъже в тяло на жена и тем подобни природни недоразумения, което именно поведение, донякъде може да се приеме, като някакъв вид комплекси).

Ефенди, две неща тук са важни, "sex" и "gender". Първото е биологична/физиологична даденост, другото е продукт на култура. Ти бъркаш двата термина като ги предпоставяш като едно общо хомогенно понятие. Примера с племето Везо е достатъчен. Друго няма какво да ти кажа.

anonymous908491
10-08-2017, 17:25
Примера с племето Везо е достатъчен.

племе от 50 човека ли ще определя живота на 7 милиарда
ми то има племена от канибали, дай да се ядем тогава един друг

Zlennox
10-08-2017, 18:02
племе от 50 човека ли ще определя живота на 7 милиарда
ми то има племена от канибали, дай да се ядем тогава един друг

Не е до определяне на един универсален тип живот, глупак. Въпроса е как концепциолизираш половите връзки. Това че ти си израстнал в консервативна, предразсъдъчна, ултра-националистка среда също не ти дава право да определяш живота на 1200 членно племе или още повече на 7 милиарда души.

Грозния
10-08-2017, 18:08
Ефенди, две неща тук са важни, "sex" и "gender". Първото е биологична/физиологична даденост, другото е продукт на култура. Ти бъркаш двата термина като ги предпоставяш като едно общо хомогенно понятие.Те са ХОМОгенно понятие - вие либерастите правите нещата да изглеждат по-сложни отколкото са :? !

Zlennox
10-08-2017, 18:17
Те са ХОМОгенно понятие - вие либерастите правите нещата да изглеждат по-сложни отколкото са :? !

И по какви критерии тези два термина са хомогенни?

defender
10-08-2017, 19:00
Ефенди, две неща тук са важни, "sex" и "gender". Първото е биологична/физиологична даденост, другото е продукт на култура.

Аха, значи секса е "физиологичен секс", а джендъра е "културен секс".

Ама то горе-долу така е и при лудите - тялото им е физиологична даденост, а лудостите им са културни и психични отклонения.

Вашите либерални 37 пола, не отговарят на обективната реалност на тялото и негова физиология. Което иде реч да каже, че либералната философия е нещо като религия, поне от гледна точка на половете. :)

Zlennox
10-08-2017, 19:11
Аха, значи секса е "физиологичен секс", а джендъра е "културен секс".

Ама то горе-долу така е и при лудите - тялото им е физиологична даденост, а лудостите им са културни и психични отклонения.

Вашите либерални 37 пола, не отговарят на обективната реалност на тялото и негова физиология. Което иде реч да каже, че либералната философия е нещо като религия, поне от гледна точка на половете. :)

Никой не спори че се разждаш с даден физиологичен "пол" ако така мога се израза, тъпчо, въпроса е как се интерпретират взаимните връзки между половете и оттам идва понятието за джендър. Понеже в българският няма дума за джендър пола за теб има само физическа манифестация.

По-скоро секса е като "християнството" като общо приета религия, а джендър-а са различните "деноминации" и интерпретации на религията. Ти си достатъчно догмиран за да не го разбереш това.

https://www.uio.no/studier/emner/sv/sai/SOSANT1600/v12/Ortner_Is_female_to_male.pdf

defender
10-08-2017, 19:38
По-скоро секса е като "християнството" като общо приета религия, а джендър-а са различните "деноминации" и интерпретации на религията. Ти си достатъчно догмиран за да не го разбереш това.
Разбирам го и една от причините либерализма да не ми харесва е именно, защото възприемам идеите му, като сектантство. Та либерализма в зародиш се е появил от протестантството, ако не се лъжа.

defender
10-08-2017, 21:00
Либералите в Шотландия през зимата с путински газ ли се топлите? :D

Zlennox
10-08-2017, 22:10
Либералите в Шотландия през зимата с путински газ ли се топлите? :D
В северно море има достатъчно та да може и без Путин.

Zlennox
10-08-2017, 22:27
Разбирам го и една от причините либерализма да не ми харесва е именно, защото възприемам идеите му, като сектантство. Та либерализма в зародиш се е появил от протестантството, ако не се лъжа.

Тоест това което ми казваш е че си ксенофоб и не толерантен към различни виждания и разбирания за света освен твойте собствени виждания които ги възприемаш за парадигматичната фундаментална истина на всички истини. :D

defender
10-10-2017, 10:18
Един познат написа във фейса:
"комсомолът не е само движение от миналото, той е диагноза- няма да се оправим, докато тая гнусна порода съществува, независимо дали е с леви или десни убеждения, и от коя партия е".

Зленоксе, ти знаеш ли какво е комсомол?

defender
10-11-2017, 15:17
"Днес в Западния свят и особено в САЩ държавата избягва да се намесва в рекламните послания на частните бизнеси, извън базовите регулации. Но културата на вечните жертви и перманентно обидените прогресивни либерали действа като санкционираща сила.

Тези хора организират редовни бойкоти и негативни кампании срещу бизнеси, които не се подчиняват на тяхната политически коректна доктрина и не спазват кодовете на речта, съобразени с политиките на идентичността.

Според тези диктати всяко послание и съдържание трябва да се гледа под ъгъла на половите, сексуални, расови, религиозни и етнически идентичности.

Абсурдът на тази нова морална паника и фетишизиране на хипотетично маргинализираните групи е, че буквално е невъзможно да бъдат задоволени исканията и правилата за разнообразие, мултикултурализъм, праведност и "правилност".

Ако в една реклама няма представители на малцинства значи е расистка. Ако има представители на малцинства, но те не са презентирани "правилно" значи пак е расистка. Ако компания пусне свое промоционално съдържание (билборд, банер, клип), в което реферира елементи от малцинствени култури - индиански пера, афро-прически, азиатски облекла, мексикански шапки - то това е културно присвояване, нео-колониализъм и заслужава цензура и бойкот.

Ако компанията реши да прави основно реклами с европейска естетика и насоченост може да очаква обвинения в расистко игнориране на другите култури и пропагандиране на западно – и съответно – бяло превъзходство.
Разбирате ли, няма как да се удовлетворят "воините за социална справедливост"."



ПП: Либералите ("културата на вечните жертви и перманентно обидените") се "ебават" с нас преАтеле.

anonymous908491
10-11-2017, 19:35
В северно море има достатъчно та да може и без Путин.

имало е, през 70-те години, вече и за англия не стига, а те на вас едва ли ще дадат

defender
10-13-2017, 19:32
"Заради необичайното количество морски лед пингвините са били принудени да пътуват около 100 км допълнително, за да намерят храна."

Предлагам заглавие за в. Шок и Уикенд:
"Локално застудяване, причинено от глобалното затопляне, резултира в пингвиноцид"

https://offnews.bg/nauka/tciala-kolonia-ot-pingvincheta-umria-ot-glad-otceliaha-dve-667270.html

defender
10-14-2017, 20:03
През коя година ще изчезнe Япония?
Затворите са пълни с баби и дядовци, младите често умират на работното си място, зачестява и "убасуте" - изоставянето на стари хора...
https://clubz.bg/59466-prez_koq_godina_shte_izchezne_qponiq


ПП: либерализмът и системата се провалят, преателе.

defender
10-16-2017, 14:56
"Цялата философия на неолиберализма в една реклама:
"Теб не те интересува кое се е появило първо - яйцето или кокошката. Интересува те само как са приготвени."
Стомахът, консуматорството, явно ще изземе ролята на мозъка в бъдещия свят."

golemiq_korab_minava
10-17-2017, 08:24
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiG__X_kvfWAhVrJMAKHa8mA4kQFgglMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.dw.com%2Fbg%2F%25D0%25B3%25D0 %25B5%25D1%2580%25D0%25BC%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0 %25B8%25D1%258F-%25D0%25B5-%25D1%2581%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25BD %25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B0-%25D1%2581-%25D0%25BD%25D0%25B0%25D0%25B9-%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B0-%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B6%25D0%25B4%25D0%25B0 %25D0%25B5%25D0%25BC%25D0%25BE%25D1%2581%25D1%2582-%25D0%25B2-%25D0%25B5%25D0%25B2%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25BF %25D0%25B0%2Fa-2595527&usg=AOvVaw3aKi3VMZs2Bd0Upq8AP6lV
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwit-LnYlffWAhWlApoKHXhjBlUQFgg8MAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.vestnikataka.com%2F%3Fmodule% 3Ddisplaystory%26story_id%3D16422%26format%3Dprint %26edition_id%3D236&usg=AOvVaw1ovoeY1VoKYq5Sl6pPG-k8

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi2sYiFlPfWAhVBMJoKHQOXCxIQFgglMAA&url=https%3A%2F%2Fbg.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25D0% 2594%25D0%25B5%25D0%25BC%25D0%25BE%25D0%25B3%25D1% 2580%25D0%25B0%25D1%2584%25D1%2581%25D0%25BA%25D0% 25B8_%25D0%25BF%25D0%25BE%25D0%25BA%25D0%25B0%25D0 %25B7%25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B5%25D0%25BB%25D0 %25B8_%25D0%25BD%25D0%25B0_%25D0%25B4%25D1%258A%25 D1%2580%25D0%25B6%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B8%25 D1%2582%25D0%25B5_%25D0%25BE%25D1%2582_%25D0%2595% 25D0%25B2%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25BF%25D0%25B0&usg=AOvVaw0H0vg_ZcSgg14yXl-q7cES

Би било добре някой да намери по-обстойни данни за демографската ситуация в САЩ.

Въпросите ми са:

Защо едни от най-развитите страни в света, съответно имат най-ниска раждаемост?
А обратно - в бързоразвиващите се държави настъпва демографски взрив?
Кое спира модерния Западен човек от желанието му за оставане на поколение и семейство?


Една от основните причини и моя гледна точка за пробема е свързаността му с неспособността на хората да живеят в добри условия. Не само погледнато от чисто финансови причини. Тук става въпрос за изключването на средностатистическия човек от ''сцената'' и принизяването му до степен на безпомощност. Развитието ни днес е свързано до голяма степен с толкова години отдаден, най-вече интелектуален труд, че всеки индивид, който не е в състояние да задоволи това напреднало ниво - бива потъкван чисто по етичен път.

Именно това са обикновенните професии. Готвачи на средно ниво, таксиметрови шофьори, продавач-консултнти в неспециализирани магазини, медицински сестри (помощници), бояджии, майстори , фризьори, бармани в малки заведения, сервитьори, охранители и пазачи. Професии, които изискват повече време и възможности като доктори, адвокати, инженери, програмисти и други специалисти се превръщат в нещо, което се гони в бъдещето.

Имаше един филм - ,,Децата на хората.'', който от части предвижда евентуалните възможни последици от подобно развитие на цивилизация и имигранската криза.


Интелектуалния човек сам ли се унищожава? Каква трябва да бъде наречена подобна цивилизация?

И какво стои дълбоко вкоренено в хората ,което ни самоунищожава?

defender
10-17-2017, 09:51
Защо едни от най-развитите страни в света, съответно имат най-ниска раждаемост?
А обратно - в бързоразвиващите се държави настъпва демографски взрив?
Кое спира модерния Западен човек от желанието му за оставане на поколение и семейство?


1. Заради по-добрия стандарт на живот и сигурност. Така хората в развитите страни не виждат смисъл да създават по 10 деца, та поне да може 2-3 да оцелеят.
2. Либералите са хора на живота, а отглеждането на деца, често е свързано с много проблеми, лишения и по-малко свободно време. Това е травматичен шок за един истински, свободен, отворен за живота (дори и с ануса си), надрусан с положително мислене мега-либерал. (дето се казва, ще му спадне аурата, хаха)
3. Защото в последно време либералите, зелените, афишират тезата, че раждане на деца, оказвало изключително неблагоприятно отражение при борбата с глобалното затопляне.
4. Заради афиширането на гей пропаганда, отклоняване на сексуалната енергия в други безперспективни, изключително само повърхностни, консуматорски посоки, за бърза, животинска, мимолетна наслада и загърбване на същността на живота и екзистенциални въпроси.

golemiq_korab_minava
10-17-2017, 12:33
Защо 2000 зрителя наблюдават, а никой освен дефендер не отговаря? Не, че е уместно в този форум вече да се създават подобни теми за разговор, но това усещане прилича на демографска катастрофа, а не на''криза''..

Западния човек в редица държави има съществен проблем с развитието и поддържането на икономиката. Нужни са по 2 деца на семейна двойка, за да съществува неутрален естествен прираст. Тоест с 1 живородено - има отрицателен. Западния човек (в това число и Русия) започва да застарява. Сами сме виновници за стопяването и изчезването на расата.

Няма либерали и консерванти. Това е подобно на леви и десни в България.

Реално погледнато всеки един човек оказва негативен ефект върху околната среда и природата. Много малко хора полагат усилия да излязат от стереотипа. Тоест, всички ние виждаме какво причиняваме, но живеем без особени грижи. Хората са единствен животнински вид, който не живее с хармония с природата, а се опитва да я подчини. Екологичния проблем е наистина първостепенен за съществането на бъдещите поколения. И въпреки това голяма част от алтетернативните енергийни източници отново до известна степен, но във всички слаучаи - нанасят вреда за фауната и флората, дори тя да е само косвена.

Когато си говорим за сигурност, тогава можем да кажем така:

Завършваш университет (или се специализраш). Намираш си партньор и междувременно с това вие се развивате. Има сигурност, че като стажант или работник - ще получиш необходимото време. В най-идеалния случай. А живота няма сигурност при модерния човек. Живота те кара да се запасяваш. Например 10 години да си целенасочен само в една точка. Работата те поглъща почти изцяло. Та не е ли същото проблема на развитите държави, които макар и материално облагодетелствани, подредени и с многократно по-висок стандарт на живот - изпитват сериозни затруднения с раждаемостта.

Начин на мислене на съвременния човек. Реално никъде няма ''сигурност''.

defender
10-17-2017, 12:46
Защо 2000 зрителя наблюдават, а никой освен дефендер не отговаря?

Защото доктора сигурно е изпаднал в депресия след, като дримока не му връзва и отново трябва да преживява аутизмът си насаме, със себе си и малко коноп. Дето се вика, няма творческо вдъхновение. :)

За другите 1999 е трудно да се каже, но нали докторчето е предвидим. А скоро надявам се съвсем да го разкрия. :)

defender
10-17-2017, 19:56
"Ура! Потопът май се отлага :)
Според данните на НАСА морското ниво е спряло да се покачва - от края на 2015 г. няма никакъв ръст - даже май пада! А дотогава светът потъваше с 3.4 мм годишно :)
Това би трябвало да е страхотна новина за всеки, който се притеснява от глобалното затопляне."

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22450083_1686576651366361_9162102643442853885_n.jp g?oh=e3da0d7f0a2e07f39cf9db65aea8e6fc&oe=5A75BEBE

anonymous908491
10-17-2017, 20:40
мечти
ония ден ледник с големина на цяла държава се откъсна


Извънредно от Киев! Саакашвили подпали трети Майдан, хиляди щурмуват парламента, побоища и кръв
https://www.blitz.bg/svyat/izvnredno-ot-kiev-saakashvili-podpali-treti-maydan-khilyadi-shchurmuvat-parlamenta-poboishcha-i-krv-video_news551372.html

Zlennox
10-18-2017, 00:35
"Ура! Потопът май се отлага :)
Според данните на НАСА морското ниво е спряло да се покачва - от края на 2015 г. няма никакъв ръст - даже май пада! А дотогава светът потъваше с 3.4 мм годишно :)
Това би трябвало да е страхотна новина за всеки, който се притеснява от глобалното затопляне."

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22450083_1686576651366361_9162102643442853885_n.jp g?oh=e3da0d7f0a2e07f39cf9db65aea8e6fc&oe=5A75BEBE


Супер голям тъпак си. Виж какво пише преди да лайниш - "Rate of Change", тоест имаш средно годишно покачване от 3.4мм и с 0.4 "margin of error", тоест колко горе-долу варира годишното повишаване. Това че варира не означава че спада глупак, на година пак имаш средно около 3мм покачване.

Както виждаш, морското ниво е спряло да се покачва за кратък период в началото на 2015...

defender
10-18-2017, 12:48
Това 3.4 не е средно годишно покачване за 2017, а е средно-аритметично покачване от 1993 г. до 2017 и чак тогава става средно по 3.4 покачване за всяка година.
А от края на 2015 до сега въпреки, че има вариации, покачване няма, дори има лек спад.

ПП: Примерно ако за 2013 има качване 4 мм, а за 2014 има снижение (-2) мм, то средноаритметично излиза, че имаме по 1 мм покачване на година.

golemiq_korab_minava
10-18-2017, 14:17
Дори човек да отхърли научните доказателства за Глобалното затопляне, следствие парникорвия ефект причинен от човешките действия.

Достатъчно е да отвириш ГООГЛЕ ЗЕМЯ и да намериш Марешкия басейн за добиване на въглища (- суровина за хамериканските ни ТЕЦ-ве) за да си изградиш преценка. Дори да не възприемаш вредата от изсичането на горите и парниковите емисии в глобален план, то може да я изпиташ лично, когато стоиш на централен булевард с гъст трафик.

А не се ли вземат от рано предпазни мерки - в бъдеще последиците биват необратими. Не можеш за 1 ден да вградиш нова модерна технология, която да ликвидира основите на цялата индустрия и милиардите работещи в нея.

defender
10-18-2017, 15:15
Британското разузнаване: Терористичната заплаха никога не е била толкова голяма
https://www.24chasa.bg/novini/article/6501705


ПП: Що така се получи? Кой е виновен? Предложения.

defender
10-19-2017, 11:58
"Медиите пропуснаха да обърнат внимание, но Ислямска държава отиде в историята.
Извод: Има значение кой е президент на САЩ"

defender
10-19-2017, 22:57
Докторе, ти като експерт в тази област, да те питам вярно ли е, че ариецът е бял, със сини очи и руса коса?



ПП: Ако това е така, то значи зленокса е ариец, къде сме тръгнали срещу тоя вроден шотландски, арийски интелект да се борим?! :)

dreamwalker
10-20-2017, 11:24
2. Либералите са хора на живота, а отглеждането на деца, често е свързано с много проблеми, лишения и по-малко свободно време. Това е травматичен шок за един истински, свободен, отворен за живота (дори и с ануса си), надрусан с положително мислене мега-либерал. (дето се казва, ще му спадне аурата, хаха)
3. Защото в последно време либералите, зелените, афишират тезата, че раждане на деца, оказвало изключително неблагоприятно отражение при борбата с глобалното затопляне.
.

wtf

defender
10-20-2017, 12:31
ГоспоИце дриим, Вие сте ариец нали? Поведението ви излъчва едно такова, расово превъзходство, което ме кара да се чувствам застрашен (най-вече сексуално асимилиран) :Д



ПП: Какво ще си помисли форумния ви арииски приятел със средиземноморски черти, известен с псевдонима "плевенскатамъжага666".

(мъжествена мъжага, разбира се, със симптоми на трепач-рецидивист, демек 100% мъжествен мъжкарски индивид и гледа лошо, щото да не вземе някой си помисли, че е някЪв женствен). :)

dreamwalker
10-20-2017, 15:34
Нанасяш умопомрачителна обида на личността ми като намекваш, че съм расист, хохохо.

Ти мислиш ли, че те превъзхождам и защо.

DoctorSatan666
10-20-2017, 18:54
Докторе, ти като експерт в тази област, да те питам вярно ли е, че ариецът е бял, със сини очи и руса коса?



Съвсем не. Концепцията за ариец има 2 измерения - едното расово, другото духовно. Тоест, може да имаш расова чистота, но ако духът ти е облъчен с еврейска пропагадна, вследствие на което е изгубил връзката с кръвта и земята, то не си ариец. Обратно, може изобщо да не принадлежиш към арийските народи , тоест народите в които идеята за ариец първо се е зародила, но да носиш същия дух. Обикновенно двете вървят ръка за ръка и расово чистите хора имат отговаряща на това духовност и култура. Това съвсем не означава че в смесени, повече или по малко индивиди, не се я явява ариеца, нито пък че в расово чисти индивиди, ариеца е задължително там. Прост пример са хората от скандинавските народи, които сега са по-деградирали духовно от един бедуин, въпреки че имат вродена принадлежност към арийския дух по силата на кръвта си. Естествено в свят където расово чистите са бомбардирани умишлено от разврат, естествената зависимост и приемственост между раса и дух, е толкова добре замаскирана, че за не-тренирано око е невъзможно да се проследи.
А цвета на очите и косата няма почти нищо общо с ариеца, дори и само на расово ниво - расата съвсем не се определя толкова от цвета на кожата, очите и косата, колкото от структурата на черепа. Но така или иначе, всички европейски и азиатски народи носят арийското в себе си - тия външни белези като коса и очи се появяват по-късно поради географски и климатични причини. Естествено че ако предците ти са живели в снега и мрака, ще развият бяла кожа, руси коси и сини очи - понеже светлата кожа и русата коса пропуска повече слънце, необходимо за синтеза на витамин Д (което е и причината децата и жените да са по-бели и по-руси, понеже имат нужда от повече), а пък светлите очи улавят светлината в тъмното и позволяват по-добро зрение. Ако пък предците ти са живели във ветовитите степи, нормално е да развият "дръпнати" очи, предпазващи ги от вятъра. Но макар и тия външни разлики, всички имаме неандарталски гени - както европейците, така и азиатците, така и индианците - и навсякъде където е имало неандарталска кръв исторически там се е развивала цивилизация и култура, и то независими една от друга. Именно там го е имало ариеца - онзи който се бори, който има огън в себе си(оттам идва и думата ариец), който твори и създава. Единствено в Африка и Австралия, Индонезия, където няма такива гени, само там няма култура и прогрес, като хората там живеят по същия начин както и преди 20-30 000 години. Естествено там също се появяват хора с арийски дух, но поради културни и други особености, тези единици имат нищожен принос в развиването на култура или цивилизация, поради което напреднала култура или цивилизация изобщо не са се появявали там.

DoctorSatan666
10-20-2017, 19:19
ГоспоИце дриим, Вие сте ариец нали? Поведението ви излъчва едно такова, расово превъзходство, което ме кара да се чувствам застрашен (най-вече сексуално асимилиран) :Д



ПП: Какво ще си помисли форумния ви арииски приятел със средиземноморски черти, известен с псевдонима "плевенскатамъжага666".

(мъжествена мъжага, разбира се, със симптоми на трепач-рецидивист, демек 100% мъжествен мъжкарски индивид и гледа лошо, щото да не вземе някой си помисли, че е някЪв женствен). :)
Ти като гледаш лошо, пак ти казват че си женствен. Дали аз съм мъжествен или не, е безсмислено да го изтъквам в тоя форум, в случая го направих само за ташака, но ти веднага се засегна, понеже го правиш отдавна и то не за ташака, а за да докажеш на всички и най-вече на себе си колко не си женствен.

golemiq_korab_minava
10-20-2017, 19:23
Пропаганда. Голяма част от неразвитието на обществото се дължи на социума и на определена наложена политическа система, а не на гени. Днес има световно известни учени от всяка една раса, включително и от Африка. И няма никакви доказателство за теорията ти за расово превъзходство. По-скоро този път на разбиране е довело до самоунищожаване на милиони хора през Втората Световна.

defender
10-20-2017, 19:35
за да докажеш на всички и най-вече на себе си колко не си женствен.

Напротив, точно ти, като ме наричаш женствен и го използваш за подигравка, с това поведение се изтъкваш, като мъжествен, пред всички. В смисъл самото това, че ме наричаш женствен, веднага тебе те изтъква, като от позицията на мъжествен на мой гръб и така един вид да се докажеш. :)

ПП: Което мен само може да ме ласкае, че ме използваш, като трамплин за демонстриране на мъжествеността ти. хихи

defender
10-20-2017, 19:53
Съвсем не. Концепцията за ариец има 2 измерения - едното расово, другото духовно. Тоест, може да имаш расова чистота, но ако духът ти е облъчен с еврейска пропагадна, вследствие на което е изгубил връзката с кръвта и земята, то не си ариец. Обратно, може изобщо да не принадлежиш към арийските народи , тоест народите в които идеята за ариец първо се е зародила, но да носиш същия дух.

Хм, много интересно!
С какво се характеризира този арийски дух, освен с творене и създаване.
Ако един иракчанин стане предприемач или художник, творец, то значи излиза, че е ариец по дух ли?

И каква е тази еврейска пропаганда убиваща арийския дух, как и с какво го убива? И каква е целта изобщо?

golemiq_korab_minava
10-21-2017, 11:56
https://youtu.be/GYnd5JRu86E

Според вас такъв вид флашмоб трябва ли да бъде разрешен? Тоест, до колко различни видове компании или секти ще се възползват от така наречния флашмоб?

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjGrfHqz4HXAhWBaFAKHXCkAZQQtwIIJTAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DTW rqR_-04Uw&usg=AOvVaw2AlAWn-TZqWjX_nZ8DVtH-

dreamwalker
10-22-2017, 10:30
Имаш нещо против иракчаните ли.

golemiq_korab_minava
10-22-2017, 11:03
Не. Народите по целия свят като че ли не могат да се самоуправляват.
Идва някой, който предлага това, което се желае и иска от обикновнните хора. Убеждава ги в правотата си, а след това налага решенията си. Искаме истината да излиза на сцената - показва се. Дори не става въпрос за манипулиране. На хората им се предоставя информацията за реалността всеки ден.

Да примем, че за политическата сцена се изискват специалисти с високи познания в различните области. Хора завършили престижни университети, реализирали се в живота самостоятелно с възприемащо се поведение и манталитет, който да бъде харесан от гласоподавателите. Друг е въпроса, че в едно демократично общество властта се избира от най-многобройната категория хора. Тоест, чисто логичиски, което вече съм го писал и ясно за всеки средно-интелигентен човек, то една некомпетентна и неграмотна група бива най-лесно манипулирана. Колко обикновенни граждани са се включвали в политиката? Колко жители се интерусат и реално разбират от движещи се икономически и социални структури? От световните процеси? С изкючение това, което се показва по медията.


Но проблемът е друг. Може ли един вече изигран образ, приет от системата. Натура, която сама по себе си е израстнала по определените от предишнита власт или система пътища, та може ли тази личност да служи като гарант за така изискваната промяна? От друга страна курсът на следване би трябвало да е преопределен, за да има някакво дългосрочно развитие. Пълна каша.

Но в общи линии политиците се избират от едни други хора, поддържат се, а народът се разделя. Насажда се враг. Насажда се омраза. От самите господари на света. Как да няма психопати?

anonymous908491
10-22-2017, 19:23
Първият транссексуален офицер в немската армия се кипри в рокля извън строя

https://www.blitz.bg/svyat/dokde-se-dokarakha-prviyat-transseksualen-ofitser-v-nemskata-armiya-se-kipri-v-roklya-izvn-stroya-snimkivideo_news552471.html

Хитлер не се обръща в гроба, ами направи прави въртележки

Fisherman
10-23-2017, 17:20
Първият транссексуален офицер в немската армия се кипри в рокля извън строя

https://www.blitz.bg/svyat/dokde-se-dokarakha-prviyat-transseksualen-ofitser-v-nemskata-armiya-se-kipri-v-roklya-izvn-stroya-snimkivideo_news552471.html

Хитлер не се обръща в гроба, ами направи прави въртележки

https://cache2.24chasa.bg/Images/Cache/986/Image_6373986_128.jpg

Fisherman
10-23-2017, 17:21
преди Германия

Fisherman
10-23-2017, 17:21
развито социалистическо общество

defender
10-23-2017, 20:20
"Това е духът на т.нар. либерализъм - управление чрез чувство за вина.
Казваш, че си за брак между мъж и жена - наричат те хомофоб. И трябва да се чувстваш виновен и да се обясняваш.
Казваш, че си за живота и че планираните аборти на здрави деца са зло - наричат те религиозен фанатик. И трябва да се чувстваш виновен и да се обясняваш.
Казваш, че си против евтаназията, защото отвори ли се тази врата в единични случаи, значи утре съвсем спокойно ще стане масова практика - казват ти и те не знаят какво точно. Но трябва да си виновен и да се обясняваш.
В същото време присмиват се на твоята вяра и се опитват да те унижават - точно те, уж защитниците на правото на мнение :)
Всъщност днешният истерично-агресивен либерализъм не е защита на правото на мнение.
Днешният истерично-агресивен либерализъм е само едно -той е защита на правото на извращение!"

anonymous908491
10-23-2017, 21:35
https://cache2.24chasa.bg/Images/Cache/986/Image_6373986_128.jpg

бъдеща съпруга на цигането марешки, тая целувка докарваше на България по няколко милиарда годишно в долари
за 1% от тия пари ти ще изровиш динозавър от земята и ще го чукаш до смърт

Fisherman
10-24-2017, 17:05
бъдеща съпруга на цигането марешки, тая целувка докарваше на България по няколко милиарда годишно в долари
за 1% от тия пари ти ще изровиш динозавър от земята и ще го чукаш до смърт

Е нали България беше велика по времето на социализма за какво са и няколко милиарда годишно?

Целувки за пари,нали знаеш какво се нарича.

Fisherman
10-24-2017, 17:06
шахмат,люлински

anonymous908491
10-24-2017, 18:58
Е нали България беше велика по времето на социализма за какво са и няколко милиарда годишно?

тва трябва да е няква аптекарска логика
не ми подарявайте пари, щото аз си имам

Fisherman
10-24-2017, 20:10
тва трябва да е няква аптекарска логика
не ми подарявайте пари, щото аз си имам

Еми да,като имаш пари за какво са ти още?Освен ако не си алчен,като комунист.

Mary_Jane_69
10-25-2017, 04:37
Или като американец с еврейски произход

defender
10-25-2017, 15:41
Мисля, че вече разгадах женската логика и психика, преАтеле. Вече жените са ми вързана в кърпа.

Докторчето, който едва ли някога ще достигне такова мега-ниво в тази сфера, ако иска мога да му преподам няколко урока. :D

anonymous908491
10-25-2017, 19:47
Еми да,като имаш пари за какво са ти още?Освен ако не си алчен,като комунист.

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/22791938_10155692307677674_3654412755804101759_o.j pg?oh=0c5df24d0e0b75f5bc77a350563d293b&oe=5A6D1DFD

DoctorSatan666
10-27-2017, 10:44
Мисля, че вече разгадах женската логика и психика, преАтеле. Вече жените са ми вързана в кърпа.

Докторчето, който едва ли някога ще достигне такова мега-ниво в тази сфера, ако иска мога да му преподам няколко урока. :D
"женската логика" - Това е оксиморон.
Но какво да ти обяснявам, ти дори не си целувал момиче.
И все пак, ще ми е интересно да видя до какви аутистични разбирания за жените си достигнал.

golemiq_korab_minava
10-27-2017, 16:32
Само не знам. Доктора социопат ли е? Или психопат? И до каква степен. Колко психопата пишат тук? Дали психолозите и социолозите имат психични разтройства?

golemiq_korab_minava
10-31-2017, 08:38
https://youtu.be/Xf2NjVhckTc

aurissaaaaa
10-31-2017, 21:15
ако ми и кажеш защо трябва на мен да ми дреме за дебелите хора на които им е неудобно в 3та класа, и какво общо между това да споделяш безвъзмездно със семейството си и това да отдаваш времето/живота си в слугуване на другите - златен си

неслучайно най-студените и незаинтересовани от неудачите на другите общества са и най-развитите - хората нямат интерес да си налагат ценностите над другите, което пък си е директно следствие от идеи тип 'аз знам най-добре как трябва да се живее'.


Валутата си е доста добра идея.


Иначе бих се съгласил с пича при едно условие - аз да съм от тези, които разпределят 'общата' баница. Няма грижи

golemiq_korab_minava
10-31-2017, 21:33
Хората са алчни. Така е. Въопросът е доколко тази природа може да се регулира от външната среда и вложените норми.

Както всички знаем - семейството е решаващ фактор във възпитанието. То обаче също е форма на групова организация. И така както имаме лични отношения - имаме отношения и между обществото.

Човекът искаше да подскаже, че икономическия световен модел се базира на капитализма, който в много голяма степен е лишен от някои основни ценности като - братство, равенство, любов към ближния, съпричастност. Ами всичко се основава според правилата на пазара. Да трупаш капитал. Пари-стоки-удвояване на парите. Тук е цялото развитие. Целия план. Това води до класови войни. И не само.

Zlennox
11-01-2017, 18:29
Всеки опит за централно планирана икономика - и концентрирането на власт във все по-малко ръце, рано или късно води то авторитарно правителство и управление. Както Хайек е казал, социализма/комунизма е "еманципацията" на човек от капитализма до това да предаде собствената си свобода и суверенитет на икономически и политически централизираното правителството, не по-малко като роб.

https://mises.org/library/what-price-planned-economy

Zlennox
11-01-2017, 18:37
Да трупаш капитал. Пари-стоки-удвояване на парите. Тук е цялото развитие. Целия план.

Кажи ми, коя икономическа система е допринесла за най-голямият скок и израст в икономическите/пазарни/дневни способности на най-бедните в обществото в сравнение до преди 100-150 години?

defender
11-01-2017, 19:53
Кажи ми, коя икономическа система е допринесла за най-голямият скок и израст в икономическите/пазарни/дневни способности на най-бедните в обществото в сравнение до преди 100-150 години?

Хем си върл капиталист, хем си против Тръмп, хем си за Хилъри и Обама, и някакви ляво-либерални идеологии, хем си за социалистката Меркел.

Хем не си за централизирано управление, хем си за ЕС (или по-точно ЕССР), където ценности, закони, отпускане на еврофондове, приемането на бежанци, всичко е централизирано, а суверенитета на държавите става все по-малък.

Zlennox
11-01-2017, 20:06
Kапитализмът и социализмът не се взаимно изключващи се. Меркел не е социалистка по-природа, също и Клинтън и Обама. Американската машина не е базирана на социалистически идеологии. Тръмп е некомпетентен малоумник.

Цялостна дерегулация и изцяло свободни пазари са фундаментално обречени да съставят неравна и нездравословна компетиция, затова и имаш Бум цикли и периодични икономически кризи. Така че правителствена намеса не е изцяло лошо нещо ако се изпозлва за фасилитирането на здравословна компетиция, както и социалната политика има същата роля в цялата система.

defender
11-01-2017, 20:21
Искаш да кажеш, че правителството (които са често хора, дето не са хващали мотика през живота си) имат право да ти се мешат в личния живот, да ти бъркат в джоба от твоите пари изкарани с труд и да си разпределят тези пари, както си искат.

defender
11-01-2017, 20:26
Ето пример, как централизирано Брюксел и някакви бюрократи се месят на пазара уж в полза на работниците от източна Европа и предизвикват точно обратния ефект:

"Брюксел затяга правилата за командированите работници от Източна Европа. Те вече ще трябва да получават точно толкова надница, колкото и западните им колеги. А срокът за командироване не трябва да е по-дълъг от 12 месеца. Целта е да се ограничи т. нар. социален дъмпинг.
С други думи казано - при условие, че ще плащат еднакви заплати, западните работодатели никога няма да изберат източноевропейски работници. Вива, Брюксел."

Zlennox
11-01-2017, 20:58
Искаш да кажеш, че правителството (които са често хора, дето не са хващали мотика през живота си) имат право да ти се мешат в личния живот, да ти бъркат в джоба от твоите пари изкарани с труд и да си разпределят тези пари, както си искат.

Това което ти описваш е по-скоро крайно ляв социализъм/комунизъм; идеите които капитализма и нео-либералната идеология са против. Също така бъркаш фискалната политика с монетарната политика на едно правитеслтво. Това че плащаш такси и имаш няква вертикална редистрибутивна система в обществото под-форма на социални услуги не е задължително лошо нещо ако дизайна и функцията им не предприемат култура на зависимост. Тук например здравеопазването се финансира фискално като всеки прави свойто допринасяне към гърнето под формата на данъци и такси от месечното им заплащане; държавата после разпределя парите където намери за добре. В Германия е под формата на задължително осигуряване което допринасят всеки работник и работодател в едно голямо гърне - два фонда попринцип - където всеки може да се възползва от безплатно здравеопозване от точката на използване; по-голям акцент върху преразпределението на доходите през живота на един индивид, отколкото между класите и т.н. което е и по ефикасно зaщото по-закон всеки е задължен да бъде осигурен от работодателя но и те самите да плащат осигуровки, дали в държавни или публични фондове, тоест по-малка отговорност от страна на държавата както и по-малко фискален натиск от страна как да бъде финансирана системата и повече отговорност от страна на индивида.

Социални полици - ALMPS - инсентивизиращи работа имат голям положителен ефект върху пазарната икономика. Пазарна регулация на корпоративни бизнес култури, по-голями данъци, превантивни и анти-коруптивни закони с оглед финансови злоупотреби и некомпетентни бизнес стратегии с голям риск - както беше с финансовата криза през 2007/8 - не е същото като социалната политика.

Zlennox
11-01-2017, 21:10
Ето пример, как централизирано Брюксел и някакви бюрократи се месят на пазара уж в полза на работниците от източна Европа и предизвикват точно обратния ефект:

"Брюксел затяга правилата за командированите работници от Източна Европа. Те вече ще трябва да получават точно толкова надница, колкото и западните им колеги. А срокът за командироване не трябва да е по-дълъг от 12 месеца. Целта е да се ограничи т. нар. социален дъмпинг.
С други думи казано - при условие, че ще плащат еднакви заплати, западните работодатели никога няма да изберат източноевропейски работници. Вива, Брюксел."

Къде е обратният ефект? Супер-евтина работна ръка от източна Европа - в повечето случаи работещи хора за по-малко и от минималната работна заплата в тези държави - наляла се в Западната част има точно същия ефект на подкопаване на здравословна компетиция където само един тип евтин работник става нормата за работодателите.

defender
11-01-2017, 21:36
Обратния ефект е, че например ако за изпълнението на някоя задача трябва да избирам работници или фирма от Африка или от България, със сигурност ще избера от България, след като така или иначе ще трябва да им плащам еднакво (защото това ми е наложено централизирано).

По-голяма част от източноевропейските работници се задържат на западния пазар на труда именно заради по-ниската си надница, която вземат.

По този начин ефекта "Европа на две скорости" се усилва още повече.

ПП: От познати работещи в чужбина полска работа, на никой не му дават под минималната заплата, не знам къде си го видял това.

Zlennox
11-01-2017, 21:51
Обратния ефект е, че например ако за изпълнението на някоя задача трябва да избирам работници или фирма от Африка или от България, със сигурност ще избера от България, след като така или иначе ще трябва да им плащам еднакво (защото това ми е наложено централизирано).

Не ти е наложено въобще, но имаш по-голяма тарифна или икономическа изгода ако търгуваш с държава от единичния пазар. Та разбира се ако и Африканската и Българската фирма са еднакво компетентни и качествени, от икономическа гледна точка има по-голяма полза да търгуваш с Българската затова защото е в единичният пазар. Зависи и от бизнес модела на компанията, ако качестовто лагва а това ти е приоритен и Африканците са по компетентни в тази сфера - да речем от тези държави в единичният пазар - то тогава имаш по-голяма инсентивация да търгуваш с тях. Плащането съответства с длъжността и качеството доставено (или хипотетичните отговорности и кфалификации) за парите, тоест това което твърдиш е тъпо. Индивида има отговорността да бъде компетивен на пазара, не държавата, тя може само да фасилитира начините по-които имаш възможност да станеш компетивен.


По-голяма част от източноевропейските работници се задържат на западния пазар на труда именно заради по-ниската си надница, която вземат.

А? :О

defender
11-01-2017, 21:56
Не знам какво се чудиш, например имам познати във Франция, подрязват лозя, тарифата им е по 10 евро на час, докато френските им колеги по 15-17 евро. Та по този начин се пласират, не остават без работа.

golemiq_korab_minava
11-02-2017, 05:06
нео-либерализма е най-изгоден за транс-националните корпорации, които окупират по-бедни държави и буквално въздействат като ''невидима ръка''. Да, те внасят нови технологии. Отварят работни места. Но тяхното влияние е толкова силно, че буквално определят целия пазар на ресурси и пари.

defender
11-02-2017, 14:44
"Левият либерализъм създаде своя ариец.
Първата фалшификация, която левият либерализъм осъществи, бе спрямо човека.

На човека му бе вменено да мисли и чувства според катехизис, създаден в бюрократична лаборатория. Човекът стана стока, с упътване и ръководство за управление. И всеки индивид, който не функционираше спрямо наръчника, отпадаше от прототипа на порядъчния гражданин и отиваше в сервиза като поне временно непригоден.

Левият либерализъм се опита да снеме от човека неговата онтологична природа (да го лиши от рационалността и инстинктите му), предоставяй му в замяна ядрена идеология. Тази идеология бе призвана да компенсира екзистенциалната самота на човека със социалното му съвкупяване. Човекът бе инжектиран със сектантски радикализъм, който трябваше да „изтрие“ и биографичната му следа, и житейския му опит, и привичките на контекста му.

Левият либерализъм се опита да шпаклова човека според калъп. Този калъп бе най-могъщото социално инженерство след тоталитарното такова.

Но левият либерализъм създаде своя ариец-сектант – дехуманизирания сектант, обърнатия човек, чиято душа е в задника, а мислите му са газове."

golemiq_korab_minava
11-02-2017, 16:04
До тук 5 години съм критикувал една система. Или различни хора. Но истината е, че трябва да се търси. Да се измисли алтернатива. Нещо, което ще промени човешката природа. И вероятно технологиите го правят. Има много сили, които се опитват да реализират ученията си.

Zlennox
11-02-2017, 16:05
"С около 1000 проекта, които се очаква да бъдат финансирани чрез структурните фондове към момента на изтеглянето от Обединеното кралство, съществуват големи рискове, които ще варират в различните области и сектори на политиката. През периода 2014-2020 г. правителството на Обединеното кралство и правителствените ръководители прогнозират, че финансираните от ЕС програми за периода 2014-2020 г. ще подкрепят над 206 000 фирми и ще създадат почти 81 000 работни места. Над два милиона души се очаква да бъдат подпомагани по една от финансираните от ЕСФ интервенции за развитие на умения, социално включване, пригодност за заетост и обучение и заетост на младите хора. Предишни изследвания показаха рисковете за икономическото развитие от рязкото намаление или прекратяване на финансирането от ЕС"

Тези не-демократично избрани бюрократи/технократи само зло ни мислят, а Ефенди? Баш като СССР.

defender
11-02-2017, 19:09
"С около 1000 проекта, които се очаква да бъдат финансирани чрез структурните фондове към момента на изтеглянето от Обединеното кралство, съществуват големи рискове, които ще варират в различните области и сектори на политиката. През периода 2014-2020 г. правителството на Обединеното кралство и правителствените ръководители прогнозират, че финансираните от ЕС програми за периода 2014-2020 г. ще подкрепят над 206 000 фирми и ще създадат почти 81 000 работни места. Над два милиона души се очаква да бъдат подпомагани по една от финансираните от ЕСФ интервенции за развитие на умения, социално включване, пригодност за заетост и обучение и заетост на младите хора. Предишни изследвания показаха рисковете за икономическото развитие от рязкото намаление или прекратяване на финансирането от ЕС"

Тези не-демократично избрани бюрократи/технократи само зло ни мислят, а Ефенди? Баш като СССР.

Това е похвално, защото както се вижда в това начинание не е намешена либерална идеология. Проблема на ЕС не е в това, а в налагането на изкуствен социален инжинеринг и ценности.

defender
11-02-2017, 20:12
"Господ е направил човекът от кал. Комунизмът, а сега либерализмът успешно превръща човекът отново в кал. В превод от руски, кал означава лайно. Господ да ни е на помощ тази кал да не се разтече отново по цялата земя (демек глобализъм). Амин."

defender
11-05-2017, 19:35
Веган: "Изнасилват пчелите, за да дават мед"


ПП: Това ме кара да изнасливам, преателе. :)



Ако либарелните ценности продължават да се развиват с такава мега скорост, скоро пчелите (представлявани от самосъзирали се адвокати-вегани) ще ни съдят, че нахълтваме в кошерите им, и им ядем меда, преателе.

golemiq_korab_minava
11-05-2017, 19:45
Веган: "Изнасилват пчелите, за да дават мед"



Е, обаче е прав. Много пчелари, които развиват интензивно пчеларство наистина ги изнасилват. Има дори документални филми.

defender
11-05-2017, 20:17
А какво да кажем за комарите и мухите. Убивал ли си?
Даването на “права” на всичко живо – насекоми, бактерии е абсурдно.
Животните не са разумни, не са част от обществения договор и не могат да имат права.

Неправилно е човек да експлоатира животни за удоволствие и развлечение, но не и за да се наяде. Разбира се трябва не само да ги експлоатира, но и да се грижи за тях, и в границите на някаква разумна експоатация.

golemiq_korab_minava
11-05-2017, 20:22
А какво да кажем за комарите и мухите. Убивал ли си?
Даването на “права” на всичко живо – насекоми, бактерии е абсурдно.
Животните не са разумни, не са част от обществения договор и не могат да имат права.

То пък ние сме много разумни. Става въпрос, че не можем да използваме толкова експлоатационно животните.

defender
11-05-2017, 20:29
Разумни сме, защото носим отговорност. Не прави това на мен, което не искаш да правят на теб. Животните не могат да дадат и спазват такова обещание и обществен договор. За какви права говорим. На животните не ум пука за твоите права и никога няма да им пука. Така че, права и животно е оксиморон.

golemiq_korab_minava
11-05-2017, 20:33
Разумни сме, защото носим отговорност. Не прави това на мен, кето не искаш да правят на теб. Животните не могат да дадат и спазват такова обещание. За какви права говорим. На животие не ум пука за твоите права и никога няма да им пука. Така че права и животно е оксиморон.

аз пък имам куче и то ме обича, предано е и ми се радва.

defender
11-05-2017, 20:54
аз пък имам куче и то ме обича, предано е и ми се радва.

Ако аз държа в ръцете си пържола, а ти морков, на мене повече ще ми се радва. :)

golemiq_korab_minava
11-05-2017, 21:03
няма

defender
11-05-2017, 21:05
каква кучешка любов, бау-бау.

defender
11-06-2017, 11:11
От две седмици насам Фейсът ми показва само обвинения в сексуален тормоз. Както е тръгнало, необвинен мъж няма да остане в Холивуд.
След тази вълна от обвинения и либерална политика на асексуалност, вече не знам как един нормален мъж може да пристъпи към нормалната жена и да флиртува с нея, без да е подложен под страх от законови санкции.
Изобщо как ще я караме преателЕ, как ще сваляме жени, ще създаваме връзки и семейства, след като вече не знаем и ще ни е страх дори как да погледнем жената за да не бъдем обвинени в сексуален претекст и тормоз.
Как изобщо нормалния мъж ще прави първата крачка във връзката, след, като либералната политика (на лумпени и комплексари) постепенно го скопява дори да флиртува.
Бъдещето на връзките не ми изглежда много позитивно, преателЕ - това е някаква политика на стерилизация на обществото.
За пореден път се уверявам, че либералната политика най-добре въплъщава в себе си идеята, че пътя към ада е осеян с добри намерения.

golemiq_korab_minava
11-06-2017, 12:12
получи ли съобщението ми дефендер?

Грозния
11-06-2017, 18:41
От две седмици насам Фейсът ми показва само обвинения в сексуален тормоз. Както е тръгнало, необвинен мъж няма да остане в Холивуд.Това е защото им се иска да са спали с някой холивудски плейбой.
А ако не са спали, искат да накарат света да повярва, че е било така и да изкарат малко пари с извънсъдебно споразумение.

Как пък никоя не се сети, как преди 30 години клошар я е хванал за крака в автобуса или ѝ е предлагал секс на улицата :? :D ?!

defender
11-09-2017, 21:28
"Отиваш в Германия и попадаш на всичко, за което може да мечтае един човек, увличащ се прекалено много от научните занимания. А всъщност изобщо не е така.

Всички, които ме изпратиха там, всички, които ме подкрепяха, завиждаха или недоумяваха защо не съм останал там, проявяваха много наивност. И проблемът даже не е в католическата пропаганда.
Там съществува баналната идеология на западното превъзходство, която се проявява на всички нива.

Разбира се, немците никога не са ми казали нищо грубо. Но при това степента на отчуждение и ксенофобия беше толкова висока, че и досега ми е болно. Просто ме смятаха за никой. Това беше непоносимо.

При това те са убедени, че са въплъщение на водещите идеологии и ние трябва послушно да приемаме всичко това. Едновременно с това владее пълна ксенофобия и увереността, че те са върхът на любезността.

И досега умът ми не го побира, как може човек да бъде толкова пропит с лицемерие. А за тях това е нещо съвсем нормално."

defender
11-10-2017, 11:52
"Ридли Сокот ми падна в очите. Щял да презаснема сцени от готов филм, за да махне Кевин Спейси.
А някаква мутра, бивш бодигард на Марая Кери, претендира за сексуално посегателство, че тя го извикала да й помогне с някакви куфари, а била облечена с прозрачен пеньоар, разкопчан. Горкият той... Изтрещяване."

defender
11-10-2017, 18:50
"Ма как ве. Не може да е вярно това!
Всеки знае от афишираните "научни" среди, че ледниците се топят само заради антропогенните въглеродни емисии от дейността на човека - 100% трябва да е платено това проучване от Ексон" :D



"A new study adds evidence that a geothermal heat source called a mantle plume lies deep below Antarctica's Marie Byrd Land, explaining some of the melting that creates lakes and rivers under the ice sheet."
https://www.sciencedaily.com/releases/2017/11/171107131745.htm

defender
11-11-2017, 10:29
Новата обществена детска площадка в Германия, преателЕ
(импровизирана джамия с минарета):
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23380067_2122334464458728_8028837553505808813_n.jp g?oh=a79ee063e365e226528860c40896e68c&oe=5A996925

Грозния
11-11-2017, 13:19
"Отиваш в Германия и попадаш на всичко, за което може да мечтае един човек, увличащ се прекалено много от научните занимания. А всъщност изобщо не е така.

Всички, които ме изпратиха там, всички, които ме подкрепяха, завиждаха или недоумяваха защо не съм останал там, проявяваха много наивност. И проблемът даже не е в католическата пропаганда.
Там съществува баналната идеология на западното превъзходство, която се проявява на всички нива.

Разбира се, немците никога не са ми казали нищо грубо. Но при това степента на отчуждение и ксенофобия беше толкова висока, че и досега ми е болно. Просто ме смятаха за никой. Това беше непоносимо.

При това те са убедени, че са въплъщение на водещите идеологии и ние трябва послушно да приемаме всичко това. Едновременно с това владее пълна ксенофобия и увереността, че те са върхът на любезността.

И досега умът ми не го побира, как може човек да бъде толкова пропит с лицемерие. А за тях това е нещо съвсем нормално."Дефенди, това лични впечатления ли са или някой ти го разказа?
Ако си го взел от някъде - посочвай си източниците!

defender
11-11-2017, 13:59
Дефенди, това лични впечатления ли са или някой ти го разказа?
Ако си го взел от някъде - посочвай си източниците!

Много ме е жал, че това да се правиш на комсомолски секретар по етикет (и то без да си упълномощен за това), е единственото нещо, което те кара да се чувстваш полезен. :)

Грозния
11-11-2017, 14:30
Много ме е жал, че това да се правиш на комсомолски секретар по етикет (и то без да си упълномощен за това), е единственото нещо, което те кара да се чувстваш полезен. :)Много ми е жал, колко си зле и неадекватен.
Зададох ти конкретен въпрос, ти почваш да увърташ като някоя путка.
Защо не искаш да отговориш, или предпочиташ да си говориш сам или да дойде Алукарда/Сатан и да те храни и унижава - явно това ти харесва :D ?!
Съвсем си превъртял Дефендиии :? !

defender
11-11-2017, 14:35
почваш да увърташ като някоя путка.


Внимавай, някоя "путка" сега да не те докладва, преателЬо. :)

defender
11-11-2017, 18:50
Днес с изненада разбрах, че Сталин, наравно с Хитлер, също е бил фашистко-антисемитски настроен:

"Впрочем Сталин е антисемит. Още преди революцията, когато избухва конфликта между болшевиките и меншевиките, той казва че едните са "истинската руска фракция", а другите са "еврейската фракция" на движението. След разрива с Троцки особено, Сталин става открит антисемит и започва да преследва евреите под евфемизма "безродните космополити" (за да избегне приликата с Хитлер), което кулминира точно в годините след войната, когато срещу евреите се води кампания под предлог, че служели на американския империализъм.
През 48-ма и 49-та има жестока чистка на евреи от академичните и художествените среди, много от тях са убити или пратени в лагери, а в най-добрия случай са уволнени. "


ПП: Доктора дали знае нещо повече по въпроса? .

golemiq_korab_minava
11-11-2017, 19:15
Германия е марионетка на САЩ. ЕС също е създаден на основа и образец, който днес прозира от зависимостта му.

defender
11-12-2017, 20:19
Мароканци превърнаха Брюксел в бойно поле
https://www.vesti.bg/sviat/evropa/marokanci-prevyrnaha-briuksel-v-bojno-pole-6076041?&nopassportcheck


ПП: Културното обогатяване продължава.

defender
11-13-2017, 13:22
http://www.budnaera.com/quites/Churchill-communism-in-Russia.png

defender
11-14-2017, 13:53
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23621469_10212964554062861_4960428669668101508_n.j pg?oh=08219abc51388c601368186b47844e04&oe=5AAA2E1B

"Както следва, отляво надясно и по часовниковата стрелка:
1. Заколете тези, които обиждат Исляма
2. Европа, ще си платиш, разрухата идва
3. Обезглавете тези, които обиждат Исляма
4. Изкормете тези, които се шегуват с Исляма
5. Европа, няма да се хилите когато муджахидините дойдат с рев
6. Европа, ще си платиш, заличаването ти е на път
Пожелавам ви една либерална, мултикултурна и толерантна вечер, наситена с позитивизъм и приятни емоции."

defender
11-15-2017, 19:33
"В крайна сметка, демокрацията е сложното изкуство да се живее заедно с олигофрени, имбецили, идиоти, психопати и прочие в някаква неизбежна общност, без да се избием помежду си."



Едвам ви търпя, преателe :D

defender
11-16-2017, 11:17
Науката от либералния ЕССP ви казва да нямате деца, защото децата били основен фактор за климатичните промени и глобалното затопляне, преателе. И буквално се казва, че това да имате деца, било едно от най-лошите неща, което можете да направите (в близко бъдеще очаквам и затвор) :)

https://www.nbcnews.com/think/opinion/science-proves-kids-are-bad-earth-morality-suggests-we-stop-ncna820781

Zlennox
11-17-2017, 12:15
Науката от либералния ЕССP ви казва да нямате деца, защото децата били основен фактор за климатичните промени и глобалното затопляне, преателе. И буквално се казва, че това да имате деца, било едно от най-лошите неща, което можете да направите (в близко бъдеще очаквам и затвор) :)

https://www.nbcnews.com/think/opinion/science-proves-kids-are-bad-earth-morality-suggests-we-stop-ncna820781

По-малко деца Ефенди, не никакви. Този тренд вече се наблюдава от 30 години в развитите икономики където с напредването на капитализма демографията и социалните фактори се промениха драстично. Затова в държави като "комунистически" Китай където се прехранваха със собствените си лайна под Мао се множеха толкова. Същото е и с близкия изток и Африка. До преди 150-200 години Европееца са е множал със същия рейт като арабина и африканеца.

defender
11-17-2017, 12:36
...

И кое е оптималното и правилното количество хора, което трябва да живее на Земята и оптималната раждаемост за едно семейство - как и кой го определя? Пак ли някой друг ще решава кое е правилно за мене - колко да ям, колко да раждам, колко да спа, колко да работя, Ким Чен Ун ряпа да яде?
И как ще накарате мюсюлманите да раждат по-малко по либерален път? Ще ги съберете на площада да ги черпите пиле със зеле и да им раздавате брошури ли и те доброволно ще спрат?

golemiq_korab_minava
11-17-2017, 13:08
Образование, Дефендер. Образование.
Когато един човек съзнателно разбере, че за да живее с удобствата на модернизацията, а и като цяло.
Нужно ли е същото да се налага с финансови лостове в социалното ни общество? Че когато едни индивиди нямат достатъчно, за да покриват средно икономическо положение години след години, а други инвестират в акции за милиони и миларди, следейки и интересувайки се от разрастването на компаниите си на световния пазар, достигайки и минавайки транс-националните корпорации. Къде е връзката между едните и другите? Никъде. За 3ти или 4-ти път ми се случва да виждам как например в производствения сектор работници и служители ги задължават да се скрият, когато идва на посещение главен изпълнителен директор. В САЩ не е по-различно. Човешка природа. Има документирани случаи как президент на огромна бизнес-структура се качва от първия до последния етаж на нов небостъргач, където излита с хеликопетера, а хобито му е да закупува различни частни самолети (10 ли бяха). Няма крайна спирка за някои хора.

А аз съм идиот.

defender
11-17-2017, 13:18
Интересното е че точно това образование вярва в еволюцията и вечната промяна, което превръща сегашните правила и знания, които ти дава образованието в несъстоятелни в бъдеще.
Защо да се подчинявам и да приемам за правилни правила, дето утре ще еволюират, променят и ще станат други. Абсолютен парадокс. :)


ПП: Затова ще си раждам колкото деца реша. :)

golemiq_korab_minava
11-17-2017, 13:41
Интересното е че точно това образование вярва в еволюцията и вечната промяна, което превръща сегашните правила и знания, които ти дава образованието в несъстоятелни в бъдеще.
Защо да се подчинявам и да приемам за правилни правила, дето утре ще еволюират, променят и ще станат други. Абсолютен парадокс. :)

Написах, че ''съзнателното разбиране'' е преди всичко. И разбира се, че основния метод е образователен и културен процес.
Спроред мен няма правила, ами стои до лично разбиране. Когато едно общество не е достигнало нужното си духовно и интелектуално развитие, то как ще бъде готово да осъществени каквато и да е нова технологична, новаторска промяна? Дай на глупавия пари и той ще ги изхарчи за глупости. Примерно. Ето защо ние не вземаме решенията. Нито народът избира самостоятелно кой да го направлява. А може би гласува, не знам.

Светът се променя, съгласен съм. И ние вървим, движим се с тази промяна. Можем да сме корените на промяната. Можем да следваме други решения и виждания. Но сме част от общото. Сигурно основната посоката днес е грешна. Не можеш да сложиш всичко черно на бяло. Има световна криза, а също и сме застрашени от екологични катастрофи, което показва как абсолютно всички хора до един носят пряка отговорност.

SHPAIdURmeN
11-19-2017, 15:28
ПП: Затова ще си раждам колкото деца реша. :)

Толкова дълго време ми остави впечатлението, че си мъжко, а то се оказало, че си женско.

defender
11-19-2017, 20:50
"Миските вече на са това, което бяха, откакто има 39 пола." :)

Мис България
http://prikachi.com/images/984/9225984X.jpg

aurissaaaaa
11-19-2017, 21:21
с визията на типична българска девойка е момичето, не разбирам недоволството. Даже е от по-хубавите

defender
11-20-2017, 12:27
с визията на типична българска девойка е момичето, не разбирам недоволството. Даже е от по-хубавите

Смятам лицето и за доста ръбесто и мъжеподобно. Направо си е избрана в политкоректен стил на полово-неопределено същество. В смисъл сякаш се налага една нов тенденция за женска лицева красота, доближаваща се до мъжка. Както и за мъжете се налага нов тип красота, доближаваща се до женска.
Демек да не можеш да различиш по белезите на лицето мъж ли е жена ли е. Сякаш това се налага, като тенденция за красиво. Но мен тази красота не ме надървя, кво да правя. Харесват си ми стандартните, женските, овални форми, излъчване и чар.

golemiq_korab_minava
11-20-2017, 12:43
Какв знаете за Джордж. Сорос. И отворено общество? А също и за Рокфелер, Ротшилд? Унгария като малко по-силна държава успява да се съпротивлява на мигранската политика.

defender
11-20-2017, 12:48
Какв знаете за Джордж. Сорос.

Преди едни месец Джордж Сорос дари 18 млрд. долара на "Отворено общество". Което означава, че тази и следващата година ще се наслушаме на каква ли не политкоректна, либерална пропаганда и небивалици по медиите.

golemiq_korab_minava
11-20-2017, 12:55
Изобщо не е сам в кампанията си според мен. Зад него стоят сигурно други милиардери и правителство.

defender
11-20-2017, 13:02
Изобщо не е сам в кампанията си според мен. Зад него стоят сигурно други милиардери и правителство.

Разбира се, двете форумни милиардерчета ауриса и зленокса също наливат пачки. :D

golemiq_korab_minava
11-20-2017, 13:15
За какво Орбан иска да затвори университета му?
Защото после 2000 завършили студента ще са програмирани.

slumpgod
11-20-2017, 16:03
"Миските вече на са това, което бяха, откакто има 39 пола." :)
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23622523_1817924068220083_4321110763833882416_n.jp g?oh=81ea7b344142af13a4334b8eeaceb85d&oe=5AAEF9B8

Тъжно :(.

aurissaaaaa
11-20-2017, 21:22
Какв знаете за Джордж. Сорос. И отворено общество? А също и за Рокфелер, Ротшилд? Унгария като малко по-силна държава успява да се съпротивлява на мигранската политика.

Ако трябва да вярвам на десните медии - явно е космически гущер либераст който иска да затрие бялата раса и да напълни европа с шимпанзета.

От друга страна чат-пат ми попадат негови изказвания - едното, което ми беше направило добро впечатление е че си признава, че си прави парите по доста мръсен начин и би искал подобни схеми да бъдат невъзможни. Наскоро пък беше пратил писмо до Тръмп с искане данъците на богатите да бъдат вдигнати, а не свалени.

Та фактът, че всичките подчовещи крещят против него ми говори, че вероятно е свестен човек.

aurissaaaaa
11-20-2017, 21:23
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23622523_1817924068220083_4321110763833882416_n.jp g?oh=81ea7b344142af13a4334b8eeaceb85d&oe=5AAEF9B8

Тъжно :(.

Е т'ва в ляво си е чисто дете с това мини носле. Комунистите са страшни педофили, ей.

dreamwalker
11-20-2017, 21:50
От Отворено общество само хубави неща съм видяла.

Конспиративните теории с нулева обосновка ми звучаха правдоподобно, когато бях на 10-11, жалко, че някои хора не успяват да надраснат ментално тази възраст.

golemiq_korab_minava
11-20-2017, 22:04
От Отворено общество само хубави неща съм видяла.

Конспиративните теории с нулева обосновка ми звучаха правдоподобно, когато бях на 10-11, жалко, че някои хора не успяват да надраснат ментално тази възраст.

А други гледат еднопосочно и плоско.

defender
11-20-2017, 22:33
всичките подчовещи
дейба :D


с искане данъците на богатите да бъдат вдигнати, а не свалени.
дейба социалиста, дейба

ПП:

Комунистите са страшни педофили, ей.
дейба сорос педофила, дейба.


че вероятно е свестен човек.
дейба и тебе педофилюбеца, дейба

golemiq_korab_minava
11-22-2017, 09:15
дейба :D


дейба социалиста, дейба

ПП:

дейба сорос педофила, дейба.


дейба и тебе педофилюбеца, дейба

Между другото и той е бил от еврейско потекло. В Укипедия го пише.

defender
11-22-2017, 12:31
Между другото и той е бил от еврейско потекло. В Укипедия го пише.

Разбира се! Идеята ми беше, че ауриса хем изтъква желанието на Сорос да се увеличат данъците на богатите, хем не харесва социализма, разбираш ли. В смисъл да се проследи "надчовещата" му логика или нейната липса. :)

defender
11-22-2017, 12:39
Е т'ва в ляво си е чисто дете с това мини носле. Комунистите са страшни педофили, ей.

Това са подгласничките на мис България 2017. Те по-малко деца ли ти мязат, ве:
http://prikachi.com/images/920/9227920b.jpg

Stygian
11-22-2017, 12:52
Разбира се! Идеята ми беше, че ауриса хем изтъква желанието на Сорос да се увеличат данъците на богатите, хем не харесва социализма, разбираш ли. В смисъл да се проследи "надчовещата" му логика или нейната липса. :)

Прочетох коментара ти за социализма и се сетих за нещо, което прочетох скоро, а ето го и него:

"Един професор по икономика заявил, че никога преди не е късал студент, но наскоро скъсал един цял клас. Този клас настоявал, че социализмът работи и ако бъде приложен никой няма да бъде беден, както и никой няма да бъде богат, голямо равенство и всички ще са щастливи.
Професорът казал: "Добре, ще направим един социалистически експеримент. Всички ще получат осреднени оценки - средно аритметично от сбора на всички ви, така че никой няма да бъде скъсан, но и никой няма да бъде отличник.
След първия изпит оценките били изравнени и всички получили петици. Студентите, които учили съвестно били разочаровани, а тези, които не учили били щастливи. Когато наближил вторият изпит, студентите, които учили малко този път учили още по-малко, а тези, които преди учили съвестно решили, че сега това няма особен смисъл и те учили по-малко.
На втория изпит всички получили четворки! Никой не бил щастлив.
След третия изпит всички получили тройки.
Докато се провеждали изпитите, оценките никога повече не се покачили, защото караниците и обвиненията довели до омраза и никой не искал да учи заради другите.
За тяхна изненада на следващия изпит ВСИЧКИ БИЛИ СКЪСАНИ. Тогава професорът им обяснил, че социализмът също се проваля, защото равно разпределение на благата е невъзможно да има, тъй както възможностите на хората не са еднакви.
Докато едни се трудят и полагат усилия и заслужават своята награда, то други, които не допринасят към обществото не заслужават същите облаги като трудещите се. Това поражда несправедливост.
Петте извода от този експеримент:
1. Не можеш със закон да направиш бедния богат, без да направиш богатия - беден.
2. Ако някой получава без да се труди, друг трябва да се труди без да получава.
3. Правителството не може да даде нещо на някого, без преди това да го вземе от някой друг.
4. Не можеш да увеличиш богатството, разделяйки го.
5. Когато половината от хората стигнат до идеята, че не е нужно да се трудят, защото другата половина ще се погрижи за тях, и когато другата половина стигне до идеята, че не искат да се трудят, защото друг ще се ползва от плода на труда им, това е началото на гибелта на нацията."




Така че да, определено социализмът не е решение, но данъците на богатите трябва да бъдат увеличени, защото богатите дори с по-високи данъци ще си останат по-богати от останалите. :)

defender
11-22-2017, 13:12
...

А скандинавския социализъм, защо работи тогава?

golemiq_korab_minava
11-22-2017, 13:20
Едно е социализъм в демократична парламентарна република и друго е социализъм в комунистическа народна република. Едното е крайна форма за планова икономика, одържавяване и прилагане на тип Маркс-Ленински учения в условия на тоталитарна система, а другото либерален подход, който не изключва свободния пазар и ЧАСТНИЯ бизнес.

defender
11-22-2017, 13:30
Либералния социализъм обаче не включва само социални помощи, той включва да си толерантен и към всясакви ненормалници и комплексари ("подчовещи"), да си практикуват малоумното ("подчовещо") поведение и практики върху тебе и да ти серат на главата преателЬо.
Затова няма да се възмущаваш от голи гей-прайдове, активистки с вагини на главите, от смяна на пола при деца, флашмодове, от талеранс към враждебни (подчовещи) религии и други отклонения.

Ако при комунизма беше диктат на народа, сега пролетариата се изявява, като диктат на ненормалниците.

golemiq_korab_minava
11-22-2017, 13:44
Не смесвай икономически статус с културните правила. През комунизма у нас поне се са се спазвали общи правила, които са се следвали от по-голяма част от обществото, а днес това го няма.

defender
11-22-2017, 14:09
Не смесвай икономически статус с културните правила. През комунизма у нас поне се са се спазвали общи правила, които са се следвали от по-голяма част от обществото, а днес това го няма.

Защото работническата класа беше една, с еднакви работнически принципи, а ненормалниците (подчовещи) са хиляди видове, преателЬо. Те лудостите не виреят заедно, защото едни-другиму си "серат" на принципите. :)

golemiq_korab_minava
11-22-2017, 14:26
Защото работническата класа беше една, с еднакви работнически принципи, а ненормалниците (подчовещи) са хиляди видове, преателЬо. Те лудостите не виреят заедно, защото едни-другиму си "серат" на принципите. :)


Кое определя подчовеците и ценностите. Тоя същия Соросоид 3 брака сменял, при единия неофициално бил тежко тормозил жена си. Дргуги подобни филантропи преди да направят милиардите са произвеждали и продавали за военните най-различни отрови, оръжия и какво ли си не. Всичко е порнография. Едни могат, успяват, качват се и започват да определят всичко, което става под тях.

Грозния
11-22-2017, 17:57
Прочетох коментара ти за социализма и се сетих за нещо, което прочетох скоро, а ето го и него:

"Един професор по икономика заявил, че никога преди не е късал студент, но наскоро скъсал един цял клас. Този клас настоявал, че социализмът работи и ако бъде приложен никой няма да бъде беден, както и никой няма да бъде богат, голямо равенство и всички ще са щастливи.
Професорът казал: "Добре, ще направим един социалистически експеримент. Всички ще получат осреднени оценки - средно аритметично от сбора на всички ви, така че никой няма да бъде скъсан, но и никой няма да бъде отличник.
След първия изпит оценките били изравнени и всички получили петици. Студентите, които учили съвестно били разочаровани, а тези, които не учили били щастливи. Когато наближил вторият изпит, студентите, които учили малко този път учили още по-малко, а тези, които преди учили съвестно решили, че сега това няма особен смисъл и те учили по-малко.
На втория изпит всички получили четворки! Никой не бил щастлив.
След третия изпит всички получили тройки.
Докато се провеждали изпитите, оценките никога повече не се покачили, защото караниците и обвиненията довели до омраза и никой не искал да учи заради другите.
За тяхна изненада на следващия изпит ВСИЧКИ БИЛИ СКЪСАНИ. Тогава професорът им обяснил, че социализмът също се проваля, защото равно разпределение на благата е невъзможно да има, тъй както възможностите на хората не са еднакви.
Докато едни се трудят и полагат усилия и заслужават своята награда, то други, които не допринасят към обществото не заслужават същите облаги като трудещите се. Това поражда несправедливост.
Петте извода от този експеримент:
1. Не можеш със закон да направиш бедния богат, без да направиш богатия - беден.
2. Ако някой получава без да се труди, друг трябва да се труди без да получава.
3. Правителството не може да даде нещо на някого, без преди това да го вземе от някой друг.
4. Не можеш да увеличиш богатството, разделяйки го.
5. Когато половината от хората стигнат до идеята, че не е нужно да се трудят, защото другата половина ще се погрижи за тях, и когато другата половина стигне до идеята, че не искат да се трудят, защото друг ще се ползва от плода на труда им, това е началото на гибелта на нацията."




Така че да, определено социализмът не е решение, но данъците на богатите трябва да бъдат увеличени, защото богатите дори с по-високи данъци ще си останат по-богати от останалите. :)Евала, велико е :) !

А относно данъците, в САЩ и почти всички богати и развити страни, богатите плащат по-високи данъци от бедните (по-голям процент от доходите, не само като абсолютна стойност).

Zlennox
11-22-2017, 19:54
Евала, велико е :) !

А относно данъците, в САЩ и почти всички богати и развити страни, богатите плащат по-високи данъци от бедните (по-голям процент от доходите, не само като абсолютна стойност).

Това е парадигма във всяка икономически компетентна западна държава. Как иначе ще финансираш тази цяла държавна социална политика без програсивно таксуване. Въпреки че прогрсивното таксуване се обезсмисля ако годишният корпоративен данък е супер нисък, както е в повечето англо-икономики където регулацията е сравнително ниска. Интересно е дали Британците ще станат дерегулатирана икономика след Брекзит-а.

defender
11-22-2017, 20:39
Как иначе ще финансираш тази цяла държавна социална политика без програсивно таксуване

Ти от къде знаеш, колко е нужно да се финансира държавната социална политика, и оттам по колко данък трябва да се вземе от човек?

Естествено, че като вкарваш масово бежанци на социални помощи, за да си провеждаш идеологическата политика и цели, ще вземаш от богатите.
Щом това ти се вижда справедливо.

aurissaaaaa
11-22-2017, 21:00
Разбира се! Идеята ми беше, че ауриса хем изтъква желанието на Сорос да се увеличат данъците на богатите, хем не харесва социализма, разбираш ли. В смисъл да се проследи "надчовещата" му логика или нейната липса. :)

https://mises.org/sites/default/files/styles/full_width/public/syrios1.png?itok=WoXDaGWP

Ти или си абсолютен невежа, или си страшно безочлив, манипулативен трол.
https://mises.org/library/good-ol-days-when-tax-rates-were-90-percent

defender
11-22-2017, 21:23
Нито съм казал, дали данъка на богатите и малък или висок, нито дали е правилен или не е. Просто казах, че това да вземаш повече данъци от богатите е социалистическа политика. Не знам каква е тая малоумна злоба.

Още си спомням Станишев, като въведе плоския данък и всички експерти му се чудиха как лява партия, си служи с десни инструменти.

defender
11-22-2017, 21:32
Ей сега чета как прогресивния данък често се използва от правителствата за разходи главно свързани с войни. А като няма войни, къде и за какво отиват тия пари един Бог знае. Може би за охолен живот на шепа политическа шайка, дето така се чувстват полезни, а тия пари им дават власт. Или за да си правят социални или психологически експерименти на гърба на населението. Но едва ли отиват при бедните.

aurissaaaaa
11-22-2017, 21:33
Айде сега малоумна злоба било. Първо буташ глупости в моята уста пък после се мръщиш.

Нищо против нямам високите данъци ако не отиват в джоба на някой бандит. В Източна Европа точно това се случва и ще се случва - затова съм против държавата когато става въпрос за България, и много ЗА държавата когато става въпрос за общества, съставени от хора, за които е недостойно да бъркат в кацата с меда.

След поколение-две може и българското общество да е годно за скандинавски социален/икономически модел.

А иначе няма да коментирам, че повече от 1/3 от заплатата ми отива за осигуровки - много гот ми става като се присетя какви хора се разполагат с 1/3 от продукта на времето ми.
Още по-гот ми става като осъзная кой ги избира. Извини ме, че си позволявам да наричам 'подчовеци' индивидите, които индиректно са отговорни за това, че мафия ми бърка в джоба всеки месец да си прибере кръвнина, от няма какво да направя по въпроса. Озлоблението ми, мисля, си е съвсем на място.

dreamwalker
11-22-2017, 21:41
Нито съм казал, дали данъка на богатите и малък или висок, нито дали е правилен или не е. Просто казах, че това да вземаш повече данъци от богатите е социалистическа политика. Не знам каква е тая малоумна злоба.

Още си спомням Станишев, като въведе плоския данък и всички експерти му се чудиха как лява партия, си служи с десни инструменти.

Едно от мъдрите решения на Станишев, което, разбира се, му беше предложено от мъдри (десни) хора, хехе.

defender
11-22-2017, 21:46
че повече от 1/3 от заплатата ми отива за осигуровки

Чак път 1/3-та. А и имайки предвид, че една част от осигуровките отива за пенсионен фонд, друга за здравни осигуровки и фонд Трудова злополука. Така, че голям част от тия осигуровки, отиват за самия тебе си.

Zlennox
11-23-2017, 00:18
Ей сега чета как прогресивния данък често се използва от правителствата за разходи главно свързани с войни. А като няма войни, къде и за какво отиват тия пари един Бог знае. Може би за охолен живот на шепа политическа шайка, дето така се чувстват полезни, а тия пари им дават власт. Или за да си правят социални или психологически експерименти на гърба на населението. Но едва ли отиват при бедните.

Това да таксуваш прогресивно от бедни до богати не е значи че парите отиват директно в джоба на тези по-бедните. Инфраструктурата и институциите в България не са чак толкова развити че да има някво по-адекватно редистрибутиране на тези събрани данъци, пък да не говорим за корупция и недобре обмислени социални програми.

Бежанците са ти най-малкият проблем, да не говорим че в Германия например неможеш да се докопаш до елементарни социални помощи ако не си назначен някъде и работещ, камоли за по-голями социални помощи - да речем за безработни - където вече трябва да имаш 5 години постоянен престой за да можеш да си пуснеш апликацията. Суверенитета на държавата е абсолютно на мястото си когато става въпрос за вътрешна и външна политика в ЕС. Проблема не са имигрантите и бежанците, както го изкараха в брекзита, проблема е че имаш застаряващо еропейско общество, и следователно по-малка работна част от населението което да плаща за всички тези социални. Да не говорим за други демографски промени: глобализация, повече хора каращи висши образования, промяната от стереотипното "ядрено семейство", повече самотни майки, икономики базирани на висши знания и образование, пак стереотипния "breadwinner" семеен модел дето мъжът прехранва дома а жената му духа през цялото време щото не знае друго също се е променил защото вече жените имат по-голями възможности за реализация на пазара, както също и по-ниска разждаемост и така можем да ги редим до някога си...

Погледни програмата на ЕС за бюджетния период 2013-20, както и Лисабонския договор от 2007 и социалните му цели за ЕС. "Activation policies". Как да вкараме повече работна ръка на пъзара за да можем да изхранваме както му викат "welfare state"-a. Ако поразучиш малко, ще видиш защо консервативно-корпоратистката социална политика на континентална западна европа и най вече в Германия е дори по-добра от скандинавският социал-демократичен начин на управление който е доста неустойчив при икономически кризи.

defender
11-23-2017, 13:02
"Ето ви пълният списък на половете на човешкия вид до момента.
(Забележете, че вече не можете да бъдете просто мъж или жена)":

Agender
Androgyne
Androgynes
Androgynous
Bigender
Cis
Cis Female
Cis Male
Cis Man
Cis Woman
Cisgender
Cisgender Female
Cisgender Male
Cisgender Man
Cisgender Woman
Female to Male
FTM
Gender Fluid
Gender Nonconforming
Gender Questioning
Gender Variant
Genderqueer
Intersex
Male to Female
MTF
Neither
Neutrois
Non-binary
Other
Pangender
Trans
Trans Female
Trans Male
Trans Man
Trans Person
Trans*Female
Trans*Male
Trans*Man
Trans*Person
Trans*Woman
Transexual
Transexual Female
Transexual Male
Transexual Man
Transexual Person
Transexual Woman
Transgender Female
Transgender Person
Transmasculine
Two-spirit
www.telegraph.co.uk/technology/facebook/10637968/Facebook-sex-changes-which-one-of-50-genders-are-you.html



ПП: Аз се колебая между "Female to Male" и "Gender Fluid". Раздвоен съм, дейба, а дали пък това колебание не е нов пол, да се ейба.

Zlennox
11-23-2017, 16:16
Ефенди, хомосексуалните тенденции при някои видове животни как би ги категоризирал? Биологична или Културна причина. Анимализма също ли би го поставил като извращение? За един такъв като теб, супер индоктриниран индивид в западната редукционистка наука и християнски притчи, как смяташ, бълването на живот в нежива/несъзнателна материя като камъци или пеперуди по-различно ли е от това да манифестираш персонажи от библията като истинкси, или просто субективна реалност, (половото разпределение)?

defender
11-23-2017, 18:16
Ефенди, хомосексуалните тенденции при някои видове животни как би ги категоризирал?

Човекът е нещо повече от животно, в животинския свят липсва прецизността на човешкото интелектуално възприятие.
Ако ще се връщаме назад цивилизационно и интелектуално, до ниво на безмозъчни, инстинктивни животни, ами тогава добре - тогава правете секс с майките си, забременявайте децата си, яжте си потомството, яжте си лайната, повръщайте и си го яжте, изпадайте в канибализъм, живейте в дупки и пещери, живейте по дърветата, пийте вода от локвите, дето до преди малко сте пикали в тях и т.н.
Всичко това, животните също го правят, нали те са ви критерии за човешка нормалност (разбира се, не се и съмнявам във възможностите на либералите за регрес и извращение и че могат да го направят всичко това под предлог на модерност, научност).
Затова хомосексуализма е крачка назад на цивилизацията, унижение на човешкия интелект и рационалността, тва е регрес на еволюцията. :)

ПП: Човекът е просто на друго еволюционно стъпало, както не можеш да сравняваш Моцарт с реването на магарето или кукуригането на петела.

Zlennox
11-24-2017, 01:04
Затова хомосексуализма е крачка назад на цивилизацията, унижение на човешкия интелект и рационалността, тва е регрес на еволюцията. :)

Че вярата в рая, ада и бог, колко по-рационални са от това да си обратен по тази твоя логика? Значи излиза и че християнството е регресивно и нецивилизовано - унижение на човешкия редукционистки интелект, регрес на еволюцията...


ПП: Човекът е просто на друго еволюционно стъпало, както не можеш да сравняваш Моцарт с реването на магарето или кукуригането на петела.

Та не ми отговори на въпроса адекватно, но както и да е. Това което имах в предвид е че твоите норми и критерии са типично субективни за самият теб, както в по-голям контекст и за определено общество. Това което ни отличава от животните е това че можем да извадим една идея и разширим приложението и характера и в абстракта. Това че сме способни да изграждаме различни култури и да надминем/подчиним природата. Но попринцип, както повечето животни, функционираме на базата на ферментирали модели, образци, схеми, и т.н. които се интернализират в характера на човек и оформят интуицията, която е точно това - оформени модели и образци на поведение. Цивилизацията е релативно нещо което не бива да се съди само по-технологически напредък. Ако погледнеш например Северно Канадските и амазонските индианци които не са виждали телевизор през живота си и ядат само това което намерят, няма нищо примитивно в начина им на живот. Цялата им социална и икономическа система e толкова заплетена и разработена между природа и култура (символика) колкото и западната например. Ta това което искам да кажа е че твоята реалност е изцяло субективна и изградена на съвсем различни принципи, норми и идеи които биха звучали като нещо обективно нормално и прилагаемо към всичко и всеки но не и за други. Това ти е и проблема.

defender
11-24-2017, 11:07
Тука едно интересно мнение намерих в нета, направо имам чувството, че ДокторСатан го е писал това:
"Винаги съм твърдял, че расизмът е най-естественото състояние на всеки индивид, бил той бял, черен, жълт... Доказвал съм на хора, които се броят за противници на расизма, че всъщност без да го осъзнават са си по природа расисти. Всичко това е така, защото човек е устроен така, тоест да харесва и обича най-много тези хора, които са най-близко до собствената му генетика."

dreamwalker
11-24-2017, 12:23
Проблемът е, че расизмът разпалва омраза.

С което не отричам, че съществуват и хора, които вярват, че са по-висши от другите раси (?), но не дискриминират и вероятно няма да разбереш, че са расисти освен ако не ти го кажат. Но са малцинство (pun intended), мнозинството се състои от индивиди, чиито умения за критическо мислене са под нормата, която генерално не е особено висока, но това е друг въпрос, който няма да обсъждаме тук.

defender
11-24-2017, 12:56
Проблемът е, че расизмът разпалва омраза.

С което не отричам, че съществуват и хора, които вярват, че са по-висши от другите раси (?), но не дискриминират и вероятно няма да разбереш, че са расисти освен ако не ти го кажат. Но са малцинство (pun intended), мнозинството се състои от индивиди, чиито умения за критическо мислене са под нормата, която генерално не е особено висока, но това е друг въпрос, който няма да обсъждаме тук.

Ами то расизмът и дискриминацията не са ли природно заложен в структурата на естествения подбор. В смисъл, либералната идеология заклеймяваща расизмът на всички нива, един вид не нарушава ли природните закон?

ПП: Аз честно казано не мога да разбера това съчетание "либерал-атеист". Защото не знам как един човек може да съчетава естествения подбор със заклеймяването на расизма на всички нива.
Ако е "християнин-либерал" разбирам, ама ако е "атеист-либерал", не го разбирам.

golemiq_korab_minava
11-24-2017, 17:18
Проблемът е, че много култури се асимилират и приемат новите ценности трудно, почти невъзмножно.
Защо е толкова трудно да се интегрират братята роми? Където и да е.

defender
11-26-2017, 11:42
"Зелените обичат Швеция, щото щяла да "стане първата свободна от изкопаеми горива държава на благоденствието".
Отлично знаят, че това се случва благодарение на ядрените й централи... Ама какво значение имат фактите - важното е да сме здрави!"

Zlennox
11-26-2017, 17:22
"Зелените обичат Швеция, щото щяла да "стане първата свободна от изкопаеми горива държава на благоденствието".
Отлично знаят, че това се случва благодарение на ядрените й централи... Ама какво значение имат фактите - важното е да сме здрави!"

https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_in_Sweden

35% от електричеството е от ядрени централи, другите 65% са от възобновяема енергия също използвана за захранването на ядрените им ЕЦ-и.

Отлично занеш че плямпиш лайна, ама какво значение имат фактите - важното е всичко да приемаш на лице и без грижа за реалноста.

defender
11-26-2017, 19:32
"Зеленият лидер Германия демонстрира практически урок по ПРОВАЛ на декарбонизацията.
Сравнението в производството на електричество и съответните въглеродни емисии между първата половина на 2017 и 2016 г. води до ясен извод:
Зелената и жълтата колонки (вятър и слънце) могат да си растат, колкото си искат, но докато червената (ядрена) намалява, сборът на кафявo-черните (лигнит, въглища и газ) ще расте. Тоест, колкото и да генерират ВЕИ, въглеродните емисии пак си скачат.
А това даже не показва ръста на директното потребление на газ в индустрията и отоплението + ръста на потрблението на горива в транспорта."

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23621241_1715792028444823_582515891446955139_n.jpg ?oh=af55d466aa336cd7ecdc7a28c158380c&oe=5A89E745


ПП: Недей слуша, какви сладки приказки ти говорят и пишат зелените "либерал-комунисти". Зелената енергия не може да замени атомните централи и изкопаеми горива, това е надуване на пропагандни балони и зелени пирамиди за легализиране на схеми за усвояване на чужди пари, както и оскъпяване на енергията.

defender
11-26-2017, 19:38
http://www.world-nuclear-news.org/EE-Anti-nuclear-Germany-is-Europes-biggest-GHG-emitter-13111701.html

Zlennox
11-26-2017, 19:59
"Зеленият лидер Германия демонстрира практически урок по ПРОВАЛ на декарбонизацията.
Сравнението в производството на електричество и съответните въглеродни емисии между първата половина на 2017 и 2016 г. води до ясен извод:
Зелената и жълтата колонки (вятър и слънце) могат да си растат, колкото си искат, но докато червената (ядрена) намалява, сборът на кафявo-черните (лигнит, въглища и газ) ще расте. Тоест, колкото и да генерират ВЕИ, въглеродните емисии пак си скачат.
А това даже не показва ръста на директното потребление на газ в индустрията и отоплението + ръста на потрблението на горива в транспорта."

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23621241_1715792028444823_582515891446955139_n.jpg ?oh=af55d466aa336cd7ecdc7a28c158380c&oe=5A89E745


ПП: Недей слуша, какви сладки приказки ти говорят и пишат зелените "либерал-комунисти". Зелената енергия не може да замени атомните централи и изкопаеми горива, това е надуване на пропагандни балони и зелени пирамиди за легализиране на схеми за усвояване на чужди пари, както и оскъпяване на енергията.

Гупак си и глупак ще си останеш.

"The decision to shut down its nuclear plants prematurely means Germany has to keep its massive fleet of lignite and hard coal power plants on the grid far into the future. Germany is already failing its 2020 emission reduction targets, and there is currently no indication that it will do much better in the future. Far from advancing decarbonisation, the anti-nuclear Energiewende has locked Germany into long-term carbon dependency," the report says.

"On the other hand, the UK serves as a strong example where carbon reduction is mandated by law. Recent climate policy actions have started to work, and most recently the country has pledged to shut down its coal burning fleet by 2025; new coal plants can only be built if they are equipped with carbon capture and storage technology," it adds.

Или си тъп или си супер тъп. Къде в написаното пише че зелените енергий нямат ефект и че без изкопаеми горива неможем? Погледни само Финландия, Норвегия, Швеция, Парагвай, Уругвай, Исландия...! Тези лайна където ти плямпаш спадат към тъпата зелена политика на Германците нищо подобно към това което ти намекваш за неефективността на възобновяемата енергия:"The decision to shut down its nuclear plants prematurely means Germany has to keep its massive fleet of lignite and hard coal power plants on the grid far into the future.

Importing dirty electricity impacts the carbon intensity of electricity consumption in some countries.

The UK has achieved the largest absolute reduction in GHG emissions in Europe from 2010-2015. Some Eastern Europe countries like Poland, Slovakia and Czech Republic, have also decreased their high emissions levels significantly in the recent years while growing their economies,

Zlennox
11-26-2017, 20:06
Погледни пак линка за Швеция.

CO2-emissions 2004: 52.2%

CO2-emissions 2013 37.5%

"зелените либерaл-комунисти". Ефенди, избери си един термин от тези 3 и него си използвай. Комунистите не са либерали. Либералите не вярват в комунизма. Зелената енергия няма нищо общо с либерализма както и комунизма. Малоумщината ти няма край.

defender
11-26-2017, 20:09
Швеция – 61 474 гигаватчаса
10 работещи реактора
От 80-те години насам Швеция се старае да намали дела на атомната енергия и въпреки това, все още той е 38%.
Швеция в момента модернизира атомните си централи.

Великобритания – 63 964 гигаватчаса
18 работещи реактора

Канада – 89 060 гигаватчаса
20 работещи реактора
В момента няма реактори в строеж, но се планират 2.

Франция – 407 438 гигаватчаса
58 работещи реактора

САЩ – 770 719 гигаватчаса
100 работещи реактора

ПП: Това е истината, големите икономики разчитат на ядрената енергия, въпреки зелените гръмки изказвания от колко години вече и изтичане на едни пари за нищо.

Ей сега ще видиш как ще построят и АЕЦ Белене, дето щяха да го заменят със зелена енергия, а АЕЦ Козлодуй още си работи, дето щяха да го затварят от 10 години, все го затварят и все се отдялт средства за зелен енергия и ще го затворят, ама като построят АЕЦ Белене.

Zlennox
11-26-2017, 20:22
Ключова дума "модернизация"!

Ключови цифри "38%" и "62%"!

САЩ СО2 годишни емисии през 70-те: 22 метрични тона. 2013: 16.4 метрични тона.

Не забравяй че до преди 15-20 години нямаше и обширен консесус между държавните икономики как твърдо да подходят към глобалното затопляне и вредните емисии. Въпреки че научната общност не е спирала да им го натяква от 70-те насам.

И какво излиза, че на Ефенди аргумента за не-ефиктивноста на зелените енргии и модернизирането на ядрени централи и икономики така че да се намалят лошите емисии е супер тъп.

https://www.tesla.com/en_GB/powerwall

defender
11-26-2017, 20:26
. Комунистите не са либерали.

Когато усвояваш едни пари за дейности, като например броене на щурци в полето, тва си е комунизъм ве.

Zlennox
11-26-2017, 20:31
Когато усвояваш едни пари за дейности, като например броене на щурци в полето, тва си е комунизъм ве.

Кое по-точно в това е комунистическото? И кое точно е либералното в комунизма? То всеки щат в Америка усвоява пари от федералното правителство за различни дейности, до колкото знам Американците не живеят под комунистически режим.

defender
11-26-2017, 20:47
"Класически европейски лидер:
> каже, че е против социалния дъмпинг
> пуска милиони имигранти от третия свят всяка година."


ПП: Това каква политика е?

defender
11-26-2017, 20:53
"Глобализмът не е новост. Даже цветовете и графичните му похвати са същите."

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23722709_1705893282776083_6623496464281252586_n.jp g?oh=3521eb290f6d518e3a4c4ea41dbde702&oe=5AA6AEEF

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23621155_1705893186109426_1950198462402553778_n.jp g?oh=b0414043ae0dbfe1d2627ec0d60760dc&oe=5AD36AE9

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23722436_1705893182776093_6993934284273384163_n.jp g?oh=ffbdaa9e084f1e07af28a8588ba058fc&oe=5A98FBE2


Все едно ще кажеш, че учебничето е от днешно време.

defender
11-26-2017, 21:11
Джеф Безос (Амазон) 100 милиарда.
Бил Гейтс е с 89 милиарда


Гейтс сдал 1-вото място, нещо. Сигурно щото Windows Phone се провали?

dreamwalker
11-26-2017, 21:31
Пхахахахахахаха.

defender
11-27-2017, 19:34
Новият мюсюлмански кмет на Олдъм (Манчестър), налага мюсюлманска молитва в началото на градския съвет.
Видео:
https://www.facebook.com/403505586497759/videos/785643391617308/

defender
11-29-2017, 15:41
"Атина, ноември 2017.
Пакистански емигранти организират марш в прослава на Мохамед в сърцето на православието. Уви, гръцките футболни ултраси така и не са разбрали, че е редно да бъдат толерантни, мултикултурни космополити и за има-няма 5 минути разпердушинват шествието.
Лоши, лоши гърци.
Къде е гръцкото БХК да изпищи на умряло.
Къде са гръцките либерали, да опищят фейса, че мракобесното православие напердаши религията на мира под формата на хибриден побой."

defender
12-01-2017, 10:35
"В либералната част на САЩ се случват странни и страшни неща. Нелегален мексикански емигрант, депортиран пет пъти преди това, убил с откраднато оръжие млада жена, е обявен от съдебните заседатели за невинен - невинен по обвинението за убийство, невинен по обвинението за непредумишлено убийство, виновен само за притежаване на нелегално оръжие. Либералната идеологическа действителност става все по-абсурдна."
www.foxnews.com/us/2017/11/30/kate-steinle-s-accused-killer-found-not-guilty-murder.html

anonymous908491
12-01-2017, 18:25
кво ти пука за кравария

Fisherman
12-02-2017, 21:14
"В либералната част на САЩ се случват странни и страшни неща. Нелегален мексикански емигрант, депортиран пет пъти преди това, убил с откраднато оръжие млада жена, е обявен от съдебните заседатели за невинен - невинен по обвинението за убийство, невинен по обвинението за непредумишлено убийство, виновен само за притежаване на нелегално оръжие. Либералната идеологическа действителност става все по-абсурдна."
www.foxnews.com/us/2017/11/30/kate-steinle-s-accused-killer-found-not-guilty-murder.html

Аз имам една теория,че ако човечеството тръгне да приключва,този процес ще започне първо в най-развитите държави.Дегенеративни движения се набюдават в САЩ,Англия,Канада и Швеция примерно.

golemiq_korab_minava
12-03-2017, 15:25
Властта разваля ли човек? Всеки ли деградира при неподоготвено получаване на власт?

anonymous908491
12-03-2017, 19:00
Властта разваля ли човек? Всеки ли деградира при неподоготвено получаване на власт?

човек не се разваля, ако по начало не е бил боклук
единствения читав човек с власт в България е бил Виденов
ако имаше още като него в партията му, сега нямаше да сме в подобен кенеф

golemiq_korab_minava
12-03-2017, 19:50
човек не се разваля, ако по начало не е бил боклук
единствения читав човек с власт в България е бил Виденов
ако имаше още като него в партията му, сега нямаше да сме в подобен кенеф

Според мен парите могат да развалят човек, дори да не е бил боклук. Можеш наред със средата и обкръжението от много други боклуци, да бъдеш опетнен и ти.

golemiq_korab_minava
12-04-2017, 06:56
https://news.bg/int-politics/erdogan-obyavi-vsichki-biznesmeni-iznasyashti-kapitali-v-chuzhbina-za-predateli.html

Тези схеми могат да бъдат дестабилизиращи във всяка държава. Важно е печалбата да се възвръща, а не да заминава за чужбина.

defender
12-04-2017, 16:02
Коледно от Великобритания:
https://www.facebook.com/362897684126583/videos/407351093014575/


ПП: Даже и микрофон са му дали, дейба.

anonymous908491
12-04-2017, 17:36
Според мен парите могат да развалят човек, дори да не е бил боклук. Можеш наред със средата и обкръжението от много други боклуци, да бъдеш опетнен и ти.

не знам среда пълна с пари и всякви удоволствия да разваля/променя човек
друго е ако си в затвора, там нуждата те принуждава да се промениш
всяка друга промяна е по собствено желание, никой не ти е виновен

golemiq_korab_minava
12-04-2017, 18:37
не знам среда пълна с пари и всякви удоволствия да разваля/променя човек
друго е ако си в затвора, там нуждата те принуждава да се промениш
всяка друга промяна е по собствено желание, никой не ти е виновен

не съм казал, че затовра или казармата не може да те промени или закали.
ако използваш парите си за политика или нещо друго и се отдалечиш от обикновенния живот, ами си под напрежение? Иначе съм съгласен. До теб е като цяло.

defender
12-06-2017, 14:43
"Християните-англикани трябва да се молят за принц Джордж да бъде гей, за да принуди англиканската църква да подкрепи брака между лица от един и същи пол, каза старши англикански проповедник.
Християните трябва да се надяват, че "Господ ще благослови Джордж да е гей", за да помогне за прогреса на правата на LGBTQ в църквата."
https://www.msn.com/en-gb/news/uknews/christians-should-pray-for-prince-george-to-be-gay-says-senior-scottish-reverend/ar-BBG25Fi?li=AAmiR2Z&ocid=spartanntp


ПП: Тия либерали нямат граница, братче. :)

anonymous908491
12-06-2017, 17:52
https://www.facebook.com/cnn/videos/10157660416916509/

в момента арабите смятат краварите за кучета
след тая глупост на тръмп ще ги възприамат
като бесни кучета, които по принцип се унищожават

defender
12-06-2017, 19:52
Без ток през зимата. В богата Германия.

https://fakti.bg/mnenia/273677-bez-tok-prez-zimata-v-bogata-germania



ПП: Германия става все по-зелена и все повече без ток за обикновените хора, преателЕ.

"За засилена подкрепа пледира и зам.-председателят на фракцията на Зелените Оливер Кришер. И припомня, че от 2000 година насам цената на тока се е увеличила двойно, докато доходите далеч не са нараствали със същите темпове."

Май единственото, което правят зелените е да изострят още повече социалното неравенство.

defender
12-06-2017, 21:16
"Днес Доналд Тръмп призна Йерусалим за столица на Израел, заради което радикалните ислямисти и SJW-тата (западните леви либерали) са в колапс и гняв цял ден и се готвят за джихад...
Това че двете групи са еднакво ядосани от днешните събития и се заканват с ответни мерки хич не е случайно, западните леви либерали и ислямистите са от един отбор."

Zlennox
12-07-2017, 19:09
И ти и този който ги е писал тези идиотщини сте голями глупаци. Имам чуството че речника и темите ти на разговор - каквито и ще да се те - винаги довеждат то либерали...

Още един ход на Дръмпф към потенциално голям регионален (световен?) конфликт, ама нали 'либералите' ги е яд, това е по-важното...

Това че такива малоумни постъпки на тръмп само подклаждат тероризма и радикалния ислям няма никакво значение, важното е да е в справ с промитата ти адженда.

Нелегалното завзимане/окупиране на отделни части от палестина, редовното и неперестанно клане (геноцид) на палестинци от израелци няма никво знаечние.

Още повече че дядо тръмп резна сделката с Иран.

ПОНЕЖЕ ВОЙНАТА С ИСЛЯМСКА ДЪРЖАВА ПРИКЛЮЧВА, ТРЪМП ЩЕ ОТВОРИ НОВА ВОЙНА, ЩОТО ВОЕННО-ПРОМИШЛЕНИЯ КОМПЛЕКС ТРЯБВА ДА ПРОДАВА ОРЪЖИЕ.

defender
12-07-2017, 19:36
Хехе, Тръмп само призна Йерусалим за столица на Израел и бил тъп, а Обама бомбардира и срути до основи няколко ислямски държави + Украйна и техните столици, няколко пъти направи маневри на войски на НАТО на руската граница, като провокация, и той не бил тъп, и не предизвиквал опасност от тероризъм и война.
Меркел пусна без никакъв контрол що за хора пуска (дори без паспорти) хиляди мюсюлмани в Европа и тя не била тъпа, тя била толерантна. Всички видяхме докъде доведе тая толерантност, до вече им изгубих броя атентати.


ПП: Тръмп каза, че вече 20 години това че Йерусалим не е столица на Израел не е дало резултат за потушаване на конфликта с Палестина и затова сега ще предприема нов подход за примирие. Нов подход е това.

Ти ако 20 години правиш едно и също нещо и то не дава резултат, няма ли да промениш нещата с друг подход ве.

anonymous908491
12-07-2017, 19:51
ПП: Тръмп каза, че вече 20 години това че Йерусалим не е столица на Израел не е дало резултат за потушаване на конфликта с Палестина и затова сега ще предприема нов подход за примирие. Нов подход е това.

Ти ако 20 години правиш едно и също нещо и то не дава резултат, няма ли да промениш нещата с друг подход ве.

абе ти акъл имаш ли въобще
20 години евреите се опитват да изгонят палестинците от териториите им
ма гледам как стигна до заключението, че щом не могат да ги изгонят
дай направо да ги избият
щото тва казваш с тая глупост как след като 20 години нещо не давало резултат, дай да сменят подхода

единственото хубаво нещо в тая простотия на тръмп е, че близкия изток вече ще основно занимание за краварите
и няма да се бутат на балканите да си показват "демократичните идеали "

Zlennox
12-07-2017, 20:07
Хехе, Тръмп само призна Йерусалим за столица на Израел и бил тъп, а Обама бомбардира и срути до основи няколко ислямски държави + Украйна и техните столици, няколко пъти направи маневри на войски на НАТО на руската граница, като провокация, и той не бил тъп, и не предизвиквал опасност от тероризъм и война.
Меркел пусна без никакъв контрол що за хора пуска (дори без паспорти) хиляди мюсюлмани в Европа и тя не била тъпа, тя била толерантна. Всички видяхме докъде доведе тая толерантност, до вече им изгубих броя атентати.


ПП: Тръмп каза, че вече 20 години това че Йерусалим не е столица на Израел не е дало резултат за потушаване на конфликта с Палестина и затова сега ще предприема нов подход за примирие. Нов подход е това.

Ти ако 20 години правиш едно и също нещо и то не дава резултат, няма ли да промениш нещата с друг подход ве.

Да, Ефенди, езика и думите които използваш имат значение и материални последтствия. Тръмп е некомпетентен, камоли това че е фашист и клептократ. Обама не е светец и той, но не е дипломатически и икономически имбецил. Русия провежда такива маневри около Беларуската граница още от 73-та през времето на съюза. Разбира се че такива провокаци от страна на НАТО и Русия носят риск. За тероризм не знам, до сеган е съм видял случай в който радикализиран Украинец да коли Християни из цяла западна европа щото му били съсипали държавата...

И от тези еди-колко си милиона пуснати в европа колко са иницийрали атентати? Как може да правиш такива нескпосани и голями генерализации от 5-6 случая? То по-тази логика и ИРА като ирландски терористи представляват цялото ирландско общество...

Новия подход на дръмпф ще подклади нови конфликти, война и кръв. Нищо ново няма в неговият подход, чист ционист, подхождаш със същата репресивна тактика като израел. Единствената причина заради която мирните преговори не са приключили е заради наглоста и привилигерованата им позиция в западния свят на тази Израелска "държава". Ти си абсолютен глупак! Не би ли предпочел поне най-малкото да имаш мирни преговори с малък напредък за 20 години, от колкото да си във война за 100 години преди мирните преговори да бяха започнати.

defender
12-07-2017, 20:07
20 години евреите се опитват да изгонят палестинците от териториите им
ма гледам как стигна до заключението, че щом не могат да ги изгонят
дай направо да ги избият

Тръмп не е казал, че подкрепя израелците в конфликта, ето точните му думи:

"На фона на призивите на еврокомисаря по външните въпроси Федерика Могерини, че това ще доведе до ново напрежение между Израел и Палестинците, Тръмп заяви, че Йерусалим трябва да остане свещено място за трите небесни религии.
Американският президент допълни, че не взема позиция с окончателно решение по отношение на израелско-палестинския конфликт, включително по оспорваните граници, и заяви, че САЩ остават ангажирани да се достигне до мирно споразумение, което да е приемливо и за двете страни."


ПП: Абе щом западните комуняги ревът, значи всичко е точно. Удри бай Тръмпе :D

Zlennox
12-07-2017, 20:17
Тръмп не е казал, че подкрепя израелците в конфликта, ето точните му думи:



“I have determined that it is time to officially recognize Jerusalem as the capital of Israel,”

Ти как мислиш, тоя цял конфликт за какво може да бъде... ? Чудно колко тъп си.

defender
12-08-2017, 11:35
"Твърдението, че идентифицирането на израелската нация с Ерусалим е пречка за мира е само на крачка от твърдението, че самото съществуване на израелската нация е пречка за мира." :)

defender
12-08-2017, 12:46
Либерална романтика.
"Казват, че любовта е сляпа. Когато си купил куклата, мислел само за секс. Но после се привързал. Харесвало му просто да си лежи до нея. Само един проблем - баща му не приемал връзката му с кукла."
https://www.facebook.com/whatweseee/videos/2027218080845299/

ПП: Какво мислите за новата ми либерална връзка, преателЕ. :)

Fisherman
12-08-2017, 18:49
Либерална романтика.
"Казват, че любовта е сляпа. Когато си купил куклата, мислел само за секс. Но после се привързал. Харесвало му просто да си лежи до нея. Само един проблем - баща му не приемал връзката му с кукла."
https://www.facebook.com/whatweseee/videos/2027218080845299/

ПП: Какво мислите за новата ми либерална връзка, преателЕ. :)

тоя е психично болен

defender
12-08-2017, 20:21
тоя е психично болен
Напротив! Това са либерални ценности вписващи се в границите на нормалното. Всеки либерал ще ти го каже.

А може и да е роден с такъв ген, сексуално да го привличат кукли. Един път видях едно куче, дето се опитваше да прави секс с една кукла куче, дори се опита да се самозадоволи с гумата на колелото ми. Така че е нормално да те привличат кукли, особено ако са от гума.

Fisherman
12-09-2017, 13:03
откога гените контролират това,което мислиш във всеки един момент нали хората имат свободна воля,тя не е ген,който се експресира

aurissaaaaa
12-09-2017, 22:55
Това са либерални ценности вписващи се в границите на нормалното.
със същата увереност можеш да твърдиш, че педофилията е християнска / консервативна ценност.

А иначе за Израел съм с двете ръце за действията на Тръмп. За съжаление докато има мюсюлмани ще има и проблем със съществуването на Израел. Пък на мен евреите с нищо не ми пречат. Хмм ?