PDA

View Full Version : Откраднат/изгубен телефон



everydayessentials
09-27-2017, 18:43
Здравейте! Днес ми откраднаха телефона или си го изгубих, и бих искала да попитам дали знаете начини за откриване на местоположението. Не ми се ходи в полицията, защото нищо не вършат и от горе на всичко съставят актове. Телефонът ми е изключен преди 6 часа и чрез Find My Device видях къде се е намирал тогава на място, на което днес не съм ходила и евентуално крадецът е бил. Но нищо повече това е било преди 6 часа. Звъннах на оператора, но той е нямал право да дава такава информация и ме посъветва да се обърна към полицията, но няма смисъл. Ще се радвам ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и ми сподели как да го реша, тъй като не ми е важен толкова телефонът, а информацията в него. Благодаря Ви предварително!

anonymous908491
09-27-2017, 20:14
колко гола информация имаш на телефона

everydayessentials
09-27-2017, 20:30
колко гола информация имаш на телефона

Касае се за банкови сметки, фирмени документи и лични данни! Деградиралите мнения не са ми от полза в тази ситуация! Благодаря все пак.

anonymous908491
09-27-2017, 20:34
деградиралия можеше да ти каже как да си го намериш бързо
ама се обижда като му кажат, че е деградирал и млъква

ةتشضل انزفث
09-28-2017, 17:58
Мен ако питаш , пиши го загуба :?
Живи и здрави

iFakesmile
09-28-2017, 18:46
деградиралия можеше да ти каже как да си го намериш бързо
ама се обижда като му кажат, че е деградирал и млъква

Как ще го намери бързо, че ми е интересно? Ако човека, който е откраднал телефона има минимални знания - просто забрави за него. Като цяло и в полицията да го търсиш, пак шанса е малък, но все пак щом имаш последното му местоположение отиди в полицията в случай, че имат камера на съответното място или нещо подобно.

dimitar_ak
09-29-2017, 08:29
А защо след като телефонът е бил достъпен чрез услугата 'Find My Device' не го и заключи? Информацията няма как да бъде изтеглена на спрял телефон, а пуснат ли го той пак ще е откриваем за управление.

everydayessentials
09-29-2017, 08:42
Привет, благодаря Ви за мненията :))) Най-вероятно няма да го намеря или ще пия студената вода ... :( Относно за камерите има да , но едва ли полицията ще се занимава ... @dimitar_ak опитах се да го спра от приложението, но не ми позволява, има опция и за звънене отново не става, явно като е изключен вече тези опции не действат. Благодаря Ви отново! Усмихнат уикенд от мен!

everydayessentials
09-29-2017, 08:45
Също така търсих доста информация относно тези случаи на кражба и попаднах на този коментар в някой от форумите :

"Колеги,потърпевш съм,пък и право съм завършил,така че чуйте истината.Преди години е имало издирване по IMEI на крадени телефони,защото такъв е бил законът.Много хора са зарадвани с намерени апарати и не са били необходими връзки или ходатайства за тая работа.В последствие тази процедура(проследяване по IMEI)влиза като Специализирано Разузнавателно Средство(СРС).Това става,защото е злоупотребявано с лесния и неограничен достъп до ситемата.Буквално е можело да дадеш 100 лева на някой полицай и той да ти проследи IMEI и съответно човека,който носи телефона.Бат Бойко е казал БАСТА на тая свободия и е вкарал процедурата в закона за СРС.Което означава,че не може да се търси телефон,а вече трябва да имаме образувано производство по НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС за престъпление с телесна повреда и да се търси човека в който се подозира,че е съответния телефон.Съответно делото се образува от прокурор и по негова инициатива се иска от СЪДИЯ ползване на СРС проследяване на заподозрян,чрез проследяване на предполагаемо ползван от него телефон с еди къв си IMEI. Хипотезата е ,ако по време на кражбата ви е нанесена телесна повреда-средна или тежка. Тогава може да се образува наказателно производство и,както е описано по-горе,може да се търси използване на СРС. ''

Надявам се повече хора да разберат за промените.

iFakesmile
09-29-2017, 17:20
IMEI за нищо няма да помогне. Откраднат телефон едва ли се държи повече от няколко дена след което се продава на новият си собствени, който не подозира, че е краден.