PDA

View Full Version : Оглушителен звук от телефон



Indistinct
10-13-2017, 17:15
Днес телефонът ми реши да издава оглушителни звуци подобни на аларма/сирена и нямаше как да го спра. Никакви известия, никакви отворени приложения, скоро не съм инсталирала нови и като се има предвид, че звукът уж беше изключен, не можах да си го обясня.
Някой да има идея от какво може да бъде и как да се подсигуря в бъдеще да не се случва?

iFakesmile
10-13-2017, 17:49
Нито модел си споменала, нито нищо.
Android, iOS или Windows Phone? Модел? Какви по-скоро са звуците? Beep-beep или само beep продължително? Рестартиране помага ли да се изключи съответният звук? А опита ли връщане на фабрични настройки?

Indistinct
10-13-2017, 18:26
Beep beep beep beep, ако трябва да сме точни. :D
Не мисля, че е от марката. Час по-рано същото се случи на съученичка с Huawei. Фабрични настройки не съм връщала, сирената сама спря след около 20-30 секунди, рестартирах, но ме притеснява, че може да реши отново да се обажда, а ми предстоят моменти, в които няма да е хубаво това да се случи.
Да кажем, че ако се беше случило ден по-рано, щеше да бъде значителна излагация.

dreamwalker
10-13-2017, 18:34
Много силно ти звъни телефона, чак при мен се чува, хохохо.

kompleksar
10-13-2017, 18:57
Час по-рано същото се случи на съученичка с Huawei.

Хакнали са ви мрежата в даскало и ви пускат тези звуци с metasploit или някой друг шит!


Settings => Sound => Emergency tone => Off.
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1785666

iFakesmile
10-13-2017, 18:57
Beep beep beep beep, ако трябва да сме точни. :D
Не мисля, че е от марката. Час по-рано същото се случи на съученичка с Huawei. Фабрични настройки не съм връщала, сирената сама спря след около 20-30 секунди, рестартирах, но ме притеснява, че може да реши отново да се обажда, а ми предстоят моменти, в които няма да е хубаво това да се случи.
Да кажем, че ако се беше случило ден по-рано, щеше да бъде значителна излагация.

За първи път чувам за подобен проблем при телефон. Със сигурност може да е софтуерен. Ако телефона все още поддържа гаранция винаги можеш да го закараш в сервиз. Ако не ти се занимава — връщане на фабрични настройки, но не е сигурно дали пак няма да се получи същият проблем. Просто не си купувайте измислени телефони от сорта на Huawei, Lenovo, Xiaomi и т.н. китайски продукти. Мога да споделя от личен опит понеже доста телефони са минали през ръцете ми, че винаги си закупувай нещо качествено макар и скъпо!

Indistinct
10-13-2017, 19:05
За първи път чувам за подобен проблем при телефон. Със сигурност може да е софтуерен. Ако телефона все още поддържа гаранция винаги можеш да го закараш в сервиз. Ако не ти се занимава — връщане на фабрични настройки, но не е сигурно дали пак няма да се получи същият проблем. Просто не си купувайте измислени телефони от сорта на Huawei, Lenovo, Xiaomi и т.н. китайски продукти. Мога да споделя от личен опит понеже доста телефони са минали през ръцете ми, че винаги си закупувай нещо качествено макар и скъпо! Марката е Sony.


Хакнали са ви мрежата в даскало и ви пускат тези звуци с metasploit или някой друг шит!


Settings => Sound => Emergency tone => Off.
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1785666

Не бях свързана с мрежата в училище.

kompleksar
10-13-2017, 19:31
Не бях свързана с мрежата в училище.

Погледни линка, който ти пратих.

Indistinct
10-13-2017, 20:33
Погледни линка, който ти пратих.

Погледнах го.


Много силно ти звъни телефона, чак при мен се чува, хохохо.

Зависи. Колко си близо?

dreamwalker
10-14-2017, 19:54
Зависи. Колко си близо?

Погледни нагоре.

https://i.pinimg.com/originals/44/20/3e/44203eadc03681b94856e7c5f5de26a8.gif

golemiq_korab_minava
10-14-2017, 20:08
Погледни нагоре.

https://i.pinimg.com/originals/44/20/3e/44203eadc03681b94856e7c5f5de26a8.gif

Аз съм се нуждаел от психолог?

Indistinct
10-14-2017, 20:17
Погледни нагоре.

https://i.pinimg.com/originals/44/20/3e/44203eadc03681b94856e7c5f5de26a8.gif

Колко учтиви ръце, винаги готови за ръкостискане.

dreamwalker
10-14-2017, 20:36
Колко учтиви ръце, винаги готови за ръкостискане.

Не точно.

nqmamNervi
10-15-2017, 10:51
интересно
В даскалото ви има ли wi-fi и попринцип свързваш ли се към него? А блутута включен ли беше? Звукът, който е издал телефона на съученичката същия ли беше и имаш ли го някъде в телефона си? Прехвърли си файловете на компютъра и върни фабричните настройки.

Indistinct
10-15-2017, 11:16
интересно
В даскалото ви има ли wi-fi и попринцип свързваш ли се към него? А блутута включен ли беше? Звукът, който е издал телефона на съученичката същия ли беше и имаш ли го някъде в телефона си? Прехвърли си файловете на компютъра и върни фабричните настройки.

Точно това и мен ме учуди, че и двете не бяхме свързани към wi-fi мрежата на училището, моя Bluetooth също беше изключен. Звукът обаче беше един и същ. Беше толкова силен, че в първия момент не можеше да се определи от кой ъгъл на стаята идва, докато накрая не си приближих телефона до ухото, нямам го никъде като мелодия/аларма или каквото и да е.

golemiq_korab_minava
10-15-2017, 11:29
Дори в магазините вече знаят защо клиенти купуват адаптери за стари телефони.

Това е театър. И не знам защо се прави.

Много хубаво , че няма повече да се срещаме пък, Индистиче..

dreamwalker
10-15-2017, 19:07
Дори в магазините вече знаят защо клиенти купуват адаптери за стари телефони.

Това е театър. И не знам защо се прави.

Много хубаво , че няма повече да се срещаме пък, Индистиче..

Не знаеш кога да спреш.

nqmamNervi
10-15-2017, 19:30
Точно това и мен ме учуди, че и двете не бяхме свързани към wi-fi мрежата на училището, моя Bluetooth също беше изключен. Звукът обаче беше един и същ. Беше толкова силен, че в първия момент не можеше да се определи от кой ъгъл на стаята идва, докато накрая не си приближих телефона до ухото, нямам го никъде като мелодия/аларма или каквото и да е.
Според това, което чета, има 2 възможности:
бъг в софтуера или по-вероятната - някой съученик е пробвал експлойти върху вашите устройства докато сте били свързани към общата мрежа/ или ви е бил включен блутута и му се е получило. Веднъж получил достъп до устройството - има възможност да направи всякакви мизерии. С коя версия на андроид си? Старай се да инсталираш актуализациите за сигурността, не дръж блутуута включен и внимавай с публичните мрежи.

Indistinct
10-15-2017, 19:46
Според това, което чета, има 2 възможности:
бъг в софтуера или по-вероятната - някой съученик е пробвал експлойти върху вашите устройства докато сте били свързани към общата мрежа/ или ви е бил включен блутута и му се е получило. Веднъж получил достъп до устройството - има възможност да направи всякакви мизерии. С коя версия на андроид си? Старай се да инсталираш актуализациите за сигурността, не дръж блутуута включен и внимавай с публичните мрежи.
Мисля че споменах, че бях с изключен Bluetooth и не съм се свързвала към мрежата на училището. Другото е, че се съмнявам някой да набележи точно тези два телефона.

nqmamNervi
10-15-2017, 20:01
Мисля че споменах, че бях с изключен Bluetooth и не съм се свързвала към мрежата на училището. Другото е, че се съмнявам някой да набележи точно тези два телефона.
тоест от началото на годината не си се свързвала към мрежата на училището/не си си пускала блутута?
това за набелязването - просто пробва всички възможни устройства и атакува само уязвимите.
иначе варианти бол
най-готиния, за който успях да се сетя, е
https://www.theregister.co.uk/2017/09/07/dolphins_help_pwn_electronics/

golemiq_korab_minava
10-15-2017, 20:07
Не знаеш кога да спреш.

Един приятел не може да се регистрира, ти ли му пречиш?

Indistinct
10-15-2017, 20:11
тоест от началото на годината не си се свързвала към мрежата на училището/не си си пускала блутута?
това за набелязването - просто пробва всички възможни устройства и атакува само уязвимите.
иначе варианти бол
най-готиния, за който успях да се сетя, е
https://www.theregister.co.uk/2017/09/07/dolphins_help_pwn_electronics/

Точно така, нито едно от двете.
Хехе, щях да съм очарована, ако ми се беше случило точно това.

kompleksar
10-15-2017, 20:17
Абе бъг в телефоните. :D Твоя телефон и нения са били по едно и също време в една и съща стая, ест, че да, so как да го опиша.. нещо като лъчи ли, не знам как да го кажа.. Или се харесват, и ви намекват. :D Използвала ли си някоя wifi мрежа без парола или по-точно free wifi ?

Indistinct
10-15-2017, 20:24
Абе бъг в телефоните. :D Твоя телефон и нения са били по едно и също време в една и съща стая, ест, че да, so как да го опиша.. нещо като лъчи ли, не знам как да го кажа.. Или се харесват, и ви намекват. :D Използвала ли си някоя wifi мрежа без парола или по-точно free wifi ?

Не съм използвала подобни свободни мрежи.
И само да спомена,че телефоните ни иззвъняха някъде на разстояние от час и нещо.

nqmamNervi
10-15-2017, 20:30
значи твоя се е правил на недостъпен цял час и накрая все пак е отговорил
явно е женски

Indistinct
10-15-2017, 20:33
значи твоя се е правил на недостъпен цял час и накрая все пак е отговорил
явно е женски

Погледни го от другата страна. Удържал е фронта цял час. :D

dreamwalker
10-15-2017, 20:42
That random misogyny though...

nqmamNervi
10-15-2017, 20:55
Погледни го от другата страна. Удържал е фронта цял час. :D
така е, трябва да му се признае
факта, че едва си успяла да го (я) накараш да млъкне, също подкрепя хипотезата


That random misogyny though...
случайно да си боядисваш косата/ да имаш висок процент подкожни мазнини? :D

Indistinct
10-15-2017, 20:59
така е, трябва да му се признае
факта, че едва си успяла да го (я) накараш да млъкне, също подкрепя хипотезата


случайно да си боядисваш косата/ да имаш висок процент подкожни мазнини? :D

То само си млъкна. Половин минута да е пискало само. Приличаме си.


Защо предполагаш, че има коса?

nqmamNervi
10-15-2017, 21:02
То само си млъкна. Половин минута да е пискало само. Приличаме си.


Защо предполагаш, че има коса?

статистически погледнато е по-вероятно да има коса, отколкото да няма

kompleksar
10-15-2017, 21:06
значи твоя се е правил на недостъпен цял час и накрая все пак е отговорил
явно е женски

Съгласен съм!

Indistinct
10-15-2017, 21:10
статистически погледнато е по-вероятно да има коса, отколкото да няма

Статистически погледнато и ти е по-вероятно да имаш коса.

golemiq_korab_minava
10-15-2017, 21:11
Статистически погледнато и ти е по-вероятно да имаш коса.

Твърдиш, че не е от женски пол? ;д

nqmamNervi
10-15-2017, 21:17
Статистически погледнато и ти е по-вероятно да имаш коса.
да, това важи за всички

Твърдиш, че не е от женски пол?
тук се обърках

Indistinct
10-15-2017, 21:24
тук се обърках

Недей и ти, моля те.

golemiq_korab_minava
10-15-2017, 21:28
да, това важи за всички

тук се обърках

Нали дриймлокър е жена.

nqmamNervi
10-15-2017, 21:33
Нали дриймлокър е жена.
не знам какво е, няма особено значение
просто имаше една зависимост между теглото на индивида и вероятността да използва термини като misogyny
както и цвета на косата

Indistinct
10-15-2017, 21:39
не знам какво е, няма особено значение
просто имаше една зависимост между теглото на индивида и вероятността да използва термини като misogyny
както и цвета на косата

Виждам, че си наясно с някои стереотипи.
И само дотам.

dreamwalker
10-15-2017, 21:46
не знам какво е, няма особено значение
просто имаше една зависимост между теглото на индивида и вероятността да използва термини като misogyny
както и цвета на косата

Ти какво, намекваш, че съм дебела ли. Само 120 кила съм, за твое сведение.

nqmamNervi
10-15-2017, 21:59
Виждам, че си наясно с някои стереотипи.
И само дотам.
стереотипите се базират на статистиката

Ти какво, намекваш, че съм дебела ли. Само 120 кила съм, за твое сведение.
не намеквам нищо
исках да знам дали си боядисваш косата

Indistinct
10-15-2017, 22:02
стереотипите се базират на статистиката


Този форум е пълен с изключения. В каква насока обаче..

dreamwalker
10-15-2017, 22:06
стереотипите се базират на статистиката

не намеквам нищо
исках да знам дали си боядисваш косата

Да, в момента е яркозелена, това е вегански цвят.