PDA

View Full Version : Помощ утре имам есе по философия



monasd
10-16-2017, 16:02
Здравейте! Спешно ми трябва за утре есе,но не знам как да го напиша. Търсих в интернет обаче нищо не намерих. То и не трябва да е от интернет. Есето трябва да е какво мислим ние нашите мисли. Темата е:
,,Единственото сигурно е,че няма нищо сигурно"-Спиноза

Indistinct
10-16-2017, 16:30
Философскоро есе има три основни части.

1. Увод, който е тезата ти. Тук трябва да изразиш позицията си.

2. Аргументация - тук трябва да дадеш примери, гледай да не са от типа "на баба ми дъщерята смята...", а по-обобщени.

3. Заключение -тук трябва да обобщиш всичко което си написал и най-важното - да не противоречиш с увода си.

monasd
10-16-2017, 16:51
Знам структурата на едно есе. Но не знам как да го започна. Имам идея за какво да пиша. Това че даден човек като почне някакъв бизнес не е сигурно нищо и има много неизвестни. И по натам не знам какво да пиша.

Indistinct
10-16-2017, 18:24
Тоест тезата ти е, че няма нищо сигурно. Просто го напиши в две три изречения най-много.

sunflowerinspace
10-16-2017, 18:28
Забога, това е философско есе.. трябва да задълбочиш нещата. Моето мнение е, че философското есе трябва сам да го измислиш. Това са твоите мисли и ти ще си изкараш оценка чрез тях. Съгласна съм, че тези фундаментални науки не са за всеки, но точно за това и се учи, за да имаш някакво развитие на подобно мислене. Например, аз интерпретирам тези думи „Единственото сигурно е, че няма нищо сигурно" , като това, което е написано. (Съвет: не започвай есето с реторичен въпрос). Аз мисля, че наистина този цитат крие всичко, което искам да напиша. Тук мога да дам различни примери , като например: приятелство ( не ми се развиват темите, предлагам идеи за по-дълбоко размишление), то никога не е сигурно, не знаеш какъв е човека, дори да го познаваш от 20 години. Всеки е с интересите си. Един ден може да имаш "много" приятели , а на следващия да си сам без "доверен човек". Трябва да се очаква неочакваното, или по-точно да знаеш, че може да стане всичко, защото във вселената всичко е възможно и нищо не е сигурно т е. Не знаеш, как ще потече даден момент, не знаеш и накъде вървят нещата и никога не е сигурно дали няма да се случи нещо. Колкото несигурно и необятно е космическото пространство, толкова и човешкият живот и нещата, които се случват в него.
......
Измисли нещо, толкова много неща може да се каже по тази тема. Аз лично свързвам с моралните мирогледи. И да вметна, това е философия, няма правилно и грешно, има само твоите мисли и те са уникални въпреки всичко. Всеки мисли различно, за това смятам, че ще се справиш добре въпреки всичко. Пиши, каквото ти хрумне , само трябва да добавиш и аргумент срещу всяка твоя идея, защо смяташ така и да обясняваш.. :) ✌ успех дете на вселената

kompleksar
10-16-2017, 18:50
Напиши нещо за Криско - колкото да не ти пишат двойка, а ако ви преподава господин, може да го зарадваш и да ти пише даже четворка, а ако си се справила добре - нещо по така.
Успех от мен!

monasd
10-16-2017, 20:27
Благодаря на всички. Написах есето.

kompleksar
10-16-2017, 20:43
Моля, надявам се, аз да съм ти помогнал най-много! :)