PDA

View Full Version : Може ли да се спечели нещо от криптовалута?



dimitar_ak
10-18-2017, 19:06
Напоследък съм се позачел за биткойните и се чудя има ли някаква сметка да се занимаваш с това? Не става дума да ми цъка нещо на компютъра и графичната карта. Питам за мощности над 10TH/s

PS: Цялата работа ми се струва един голям балон.

iFakesmile
10-18-2017, 19:59
Естествено, че може да се печели, но не си заслужава цялото отделено време и нервите.
Криптовалутата е с логика - колкото вложиш, толкова ще изкараш.

Грозния
10-18-2017, 20:09
PS: Цялата работа ми се струва един голям балон.Сещаш се значи!

Криптовалутата е с логика - колкото вложиш, толкова ще изкараш.Това е измама за наивници!

Mary_Jane_69
10-25-2017, 04:44
Балон, от големите, мяташ торбичка с пясък и излиташ ооооще по-високо
Някои хора така мятат пари в торбичка, и те излитат

JDeel
10-25-2017, 05:12
Цялата финансова система е един гигантски балон, но както и да е.

По принцип която и криптовалута да е, икономически е по-изгодно направо да си я купиш вместо да я копаеш. Ако купиш техника и започнеш да копаеш, да предположим че цената ще продължава да си се покачва => покачва се и трудността на копаенето, понеже има повече интерес => произвеждаш по-малко от очакваното. Май за около година се изплаща такава инвестиция, грубо казано. И да предположим, че за толкова време цената ще се качи 2 пъти, тогава ако беше купил биткойните в началото, щеше да имаш двойно повече :)

Биткойн копачките са и много шумни, можеш да видиш някое видео за тях, та не ми се струват много практични. Видеокартите са по-добре в това отношение + в даден момент можеш да ги продадеш. Чрез видеокарти също могат да се копаят биткойни, индиректно. С тях копаеш някоя друга валутка и после я конвертираш в биткойни, а има и една програмка nicehash дето конвертира on-the-fly както се казва.

SprayPaint
10-26-2017, 06:00
Това, че е балон, го чета от не знам колко време и продължава да се качва, без признаци да се спука :D

Грозния
10-26-2017, 18:24
По принцип която и криптовалута да е... да я копаеш. Ако купиш техника и започнеш да копаеш,... трудността на копаенето, ...произвеждаш ... инвестиция...

...да се копаят биткойни, индиректно. С тях копаеш някоя друга валутка ...:razz:
Смисълът на тези "валути" и тяхното "производство" е правенето и разрастването на голям ботнет.
Единственото безплатно нещо на тоя свят е сиренето в капана за мишки!

dimitar_ak
10-30-2017, 18:15
Мога да дам лека статистика за 2 седмици експерименти. Bitcoin въртя на една Intel HD карта (не мога да кажа точно модела) и един ATI Radeon. Обща производителност около 58 MH/s. Дотук съм направил смешните 0.00000007 BTC. Bitcoin вече не може да се копае на нищо друго освен на специализиран хардуер.
Другото, с което си играя тези 2 седмици е ZEC. Тук нещата са по-добре. Копая с един i7 процесор натиснат на 6 ядра и два i5 процесора натиснати на по 2 ядра. Общ hashrate около 48 sol/s. Това до тук ми е донесло 0.72EUR. Не изглежда сериозно, но е много по-добре от биткойн. Ще опитам и с графична платка. Nvidia 1070 може да осигури над 400 Sol/s, а 1080ti над 700 sol/s

Грозния
10-31-2017, 22:41
Това е глупост.
Как си го представяш това "копаене"? Генериране на някакъв магичен код, който струва пари ли :razz: ?

Ползват ти хардуера срещу скромен наем - това е цялата "магия" :? !

Наивници доброволно предоставят машините си в ботнетове, като си мислят че от това ще направят големите пари :? .
Помисли дали това "копаене" ти покрива поне разходите за ток. За тия 2 седмици колко ток са ти изхарчили машините? Повече ли от 1,50 лв?

ةتشضل انزفث
11-01-2017, 09:07
В крайна сметка каква е далаверата , как може да се печелят биткойни ?

draid
11-01-2017, 20:21
Копаенето в домашни условия ставаше до преди 2-3г. и можеше да се добива прилично количество с hi-end карти. В момента не е рентабилно. Единствената логика сега, е да се търгува с тях, но цената скочи прекалено много за да могат да се изкарат прилични пари без твърде голяма инвестиция. Няма да си простя, че въпреки да го обмислях в зората им, не вложих едни $50 каквато оферта имах.

Може да погледнеш Etherreum, биткойн с цена от над $6500 вече е мираж за правене на пари. Пари ще направят тези, които се усетиха преди няколко години. Цената на биткойна може да бъде срината сравнително лесно след като малко хора, разполагат с много голямо количество от тях. Особено предполагаемият създател на криптовалутата.

dimitar_ak
11-02-2017, 08:02
За да има смисъл копаенето и то не за да се забогатее, а за да покрива разходите за енергия показвам пак 2 примера

1. Копачка Antminer S9 за bitcoin (не знам точната цена на kW у нас, но мисля че е около 20 стотинки)
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc?HashingPower=14&HashingUnit=TH%2Fs&PowerConsumption=1372&CostPerkWh=0.12

2. Копане с дънна платка и 6 NVidia GTX1080ti, валута ZCash (тук предполагам по 250W на видеокарта и около 150-200W за дъно, процесор, памети и диск)
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/zec?HashingPower=4260&HashingUnit=H%2Fs&PowerConsumption=1700&CostPerkWh=0.12

anonymous908491
11-02-2017, 19:38
тия балони щяха да имат смисъл, ако зад тях стои някакво покритие
на ква база продаваш и купуваш нещо, което буквално не струва нищо
как една и съща изчислителна работа се оценява с 10 000% разлика

нищо чудно цялата тая простотия да е начин краварите да си преврътят
дълговете, които са трилиони, за да се върнат на нула без да обявяват фалит