PDA

View Full Version : IELTS тест



CaliforniaGirl
10-28-2017, 14:46
Някой от вас явявал ли се е на IELTS тест?
Ако да, може ли съвети? Как протича? Трудно ли е?

XinZhao
10-29-2017, 12:58
Помня само, че вечерта преди писмената част погледнах какъв е формата и какъв тип са въпросите. Ако нямаш проблем да го говориш свободно и да решаваш задачите и тестовете в училище спокойно можеш да изкараш между 6.5-8. Ако имаш избор между TOEFL и IELTS, IELTS-а мисля е по-добрия избор. Аз имах 7.5. Принципно writing-а на всички им е най-нисък понеже въпросите са доста странни и правописа... Предполагам питаш заради кандидатстване, така че може да е добра идея да се явиш по-от рано за да ти е спокойно. За самия тест-ако не чуваш добре записа им кажи от начало. Иначе, вземи колкото моливи и химикали можеш-платила си си ги :D

CaliforniaGirl
11-02-2017, 18:58
Помня само, че вечерта преди писмената част погледнах какъв е формата и какъв тип са въпросите. Ако нямаш проблем да го говориш свободно и да решаваш задачите и тестовете в училище спокойно можеш да изкараш между 6.5-8. Ако имаш избор между TOEFL и IELTS, IELTS-а мисля е по-добрия избор. Аз имах 7.5. Принципно writing-а на всички им е най-нисък понеже въпросите са доста странни и правописа... Предполагам питаш заради кандидатстване, така че може да е добра идея да се явиш по-от рано за да ти е спокойно. За самия тест-ако не чуваш добре записа им кажи от начало. Иначе, вземи колкото моливи и химикали можеш-платила си си ги :D

Thanks! :D

dreamwalker
11-08-2017, 20:31
Някой от вас явявал ли се е на IELTS тест?
Ако да, може ли съвети? Как протича? Трудно ли е?

Съветът ми е да се явиш на TOEFL - в държавата, към която си се насочила, има по-голяма тежест.

В крайна сметка двата теста са подобни, около седмица подготовка ще ти е достатъчна да свикнеш с формата. Може да получиш 9.0, ако се упражняваш повечко за writing частта.

dreamwalker
11-10-2017, 18:12
Това също е полезно: https://www.youtube.com/playlist?list=PLZS2TJB_LqBaLR-vo98T-IJKUghc7GBY9