PDA

View Full Version : ISIC card



divergent
11-01-2017, 17:19
По всяко време ли мога да си я издам тази глупост, или само в началото на всяка година, когато дебнат пред университета?
Освен за БДЖ, за къде другаде получавам намаления, тоест струва ли си да си правя такава карта?
И задължително ли е да вкарвам пари в нея, понеже знам, че играе ролята на дебитна карта, или мога да си я ползвам само като студентска лична карта? Ако е задължително, има ли вариант сметката ми в банката да се прехвърли на тази карта и да ми вземат онази старата? Също ме интересуват таксите за издаване и други глупости, които можете да се сетите относно тези карти. Тенкю.

divergent
11-01-2017, 17:20
Току-що осъзнах колко съм малоумна и как се изложих в заглавието на темата като написах International Student Identity Card card. Мда, BFF forever <3

dreamwalker
11-08-2017, 20:36
https://www.isic.org/

Не ми благодари.

divergent
11-08-2017, 21:11
Брат, видяла съм сайта отдавна, но очевидно там липсват отговорите на всичките ви въпроси, след като пиша тук.
Безполезно беше включването ти, затова си прав да не очакваш благодарности.

nexttt
11-09-2017, 09:50
Реално,няма особен смисъл от нея,поне тук в България. Освен за БДЖ,намаленията за които можеш да я ползваш,ги пише в сайта им. Общо взето,доказва,че си студент,без да си носиш студентската книжка :)
По всяко време можеш да си я изкараш,в техен офис.Можеш да си дадеш своята банкова сметка и това да ти е активната карта . :)

anonimna:D
11-09-2017, 15:49
Имам от година такава и да, напълно безполезна е :D Тези тъпотии с пари в нея за пръв път ги чувам,няма такова нещо. Намаления има в разни сайтове, оптики и така. Но може би единственото, което може да ти грабне вниманието ще са намаленията на повечето концерти.
Тази карта удостоверява, че си студент и обикновено се прави, когато някой излиза в чужбина. Аз я имам само поради простата причина, че ходя на бригади и ме задължават да имам + това имам известни намаления за самолетните билети. Иначе без тези бригади приложение на картата не виждам. Аз моята даже я бях загубила за няколко месеца у дома

anonimna:D
11-09-2017, 15:51
Имам от година такава и да, напълно безполезна е :D Тези тъпотии с пари в нея за пръв път ги чувам,няма такова нещо. Намаления има в разни сайтове, оптики и така. Но може би единственото, което може да ти грабне вниманието ще са намаленията на повечето концерти.
Тази карта удостоверява, че си студент и обикновено се прави, когато някой излиза в чужбина. Аз я имам само поради простата причина, че ходя на бригади и ме задължават да имам + това имам известни намаления за самолетните билети. Иначе без тези бригади приложение на картата не виждам. Аз моята даже я бях загубила за няколко месеца у дома :D :D
Забравих да спомена, по всяко време може да я изкараш тази карта като валидността и е една година